توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412669
این متهم فراری را شناسایی کنید
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
 
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست که سرکرده یک باند سرقت محموله را شناسایی کنند.
 
 
به گزارش ایسنا، مدتی قبل و در 21 تیرماه امسال مدیر یک شرکت حمل و نقل بار ، با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر اعلام کرد که یکی از رانندگان شرکت پس از بارگیری مقدار 25 تن برنج، این محموله ی برنج را به محل تخلیه مورد درخواست خریدار محموله نبرده و پس از آن نیز ناپدید شده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع خیانت در امانت و کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه 15 دادسرای ناحیه 10 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مدیر شرکت خصوصی حمل و نقل بار پس از مراجعه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از محل شرکت حمل و نقل مقدار 25 تن برنج به راننده تریلی به شماره پلاک معلوم تحویل داده شد اما پس از چند ساعت و طی تماس تلفنی از سوی خریدار اطلاع پیدا کردیم که محموله برنج برای تخلیه در جاده مخصوص کرج، انتقال داده نشده است؛ تماس های تلفنی زیادی با گوشی تلفن همراه راننده تریلی انجام شد، اما نهایتا گوشی تلفن وی خاموش شد و پس از آن نیز هیچ اطلاعی نه از راننده، نه از تریلی و نه از محموله برنج داریم.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی سوابق راننده تریلی اطلاع پیدا کردند که این شخص به نام واقعی بابک . م 42 ساله از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف در زمینه کلاهبرداری است که با تهیه کارت جعلی سازمان پایانه حمل و نقل جاده‌ای و استفاده از هویت های دروغین، در شرکت مالباخته مشغول به کار شده و بدین شیوه و شگرد اقدام به سرقت محموله 25 تنی برنج از این شرکت کرده است.

در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی موفق به شناسایی مخفیگاه بابک . م در منطقه افسریه شده و با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، این شخص را دستگیر و در ادامه، با راهنمایی وی موفق به شناسایی و توقیف خودرو تریلی پارک شده در داخل یکی از پارکینگهای حاشیه‌ای تهران شدند.

بابک . م در اعترافاتش صراحتا به استفاده از مدارک شناسایی مجعول برای کلاهبرداری و سرقت چندین فقره محموله‌ از پایانه های سطح شهر تهران اعتراف کرد.

با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از متهم دستگیر شده، کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیر سه خریدار اموال مسروقه و کشف مقادیری از اموال شدند اما در ادامه تحقیقات و با شناسایی سرکرده گروه به نام مرتضی . الف به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری ، اطلاع پیدا کردند که این شخص پس از ارتکاب سرقتهای محموله از مخفیگاهش در منطقه پونک - بلوار همیلا متواری شده و اعضای خانواده اش نیز مدعی هستند که بواسطه اختلافات شدید خانوادگی، اطلاعی از وی ندارند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور دستگیری سرکرده گروه ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم اصلی پرونده از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند ، درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 63957778 در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : پلیس آگاهی تهران+کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.