نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362160
تصاویر/سلاح‌هایی که شهروندان آمریکایی‌ را به کام مرگ فرستاد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷
۱۶ مورد از تیراندازی‌های اخیر که باعث کشته شدن بسیاری از مردم بی گناه در ایالات متحده آمریکا شده با استفاده از سلاح‌هایی صورت گرفته که افراد مسلح و قاتلین، مجوزهای قانویی را برای خرید و حمل آن ها کسب کرده بودند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، اکثر سلاح هایی که در ۱۶ مورد تیراندازی اخیر در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است شامل دو اسلحه‌ای می باشد که ظاهرا در تیراندازی اورلاندو نیز از آن ها استفاده شده است. این سلاح ها به صورت قانونی فروخته شدند و دارای سابقه بازرسی فدرالی هستند. در میان این ۱۶ مورد تیراندازی حداقل ۸ فرد مسلح دارای سوء سابقه کیفری یا مشکلات ذهنی ثبت شده مشارکت داشته اند. این امر باعث شده تا این افراد نتوانند مانع از استفاده آن ها از سلاح هایشان شود و بر روی آن ها کنترل لازم را داشته باشند.

۱۶ مورد از خونبارترین حوادث اخیر مربوط به استفاده از سلاح های گرم در ایالات متحده آمریکا به شرح زیر است:

12 ژوئن 2016

زمانی که عمر متین به سوی جمعیت حاضر در کلوب شبانه همجنس بازان در اورلاندو واقع در فلوریدا آتش گشود 50 نفر کشته و 53 نفر زخمی شدند. او حداقل از دو نوع اسلحه استفاده کرده است که یکی از آن ها یک «رایفل مدل اِی آر 15» و دیگری یک اسلحه دستی 9 میلیمتری بوده است.


 

سوء سابقه قاتل و اطلاعات تکمیلی

سال2013

به نقل از یک مقام رسمی آمریکایی، اف بی آی دریافته است که عمر متین قبلا در مورد احتمال رابطه با تروریست ها با همکارانش گفتگو کرده است. یک سال پس از آن اف بی آی مجددا وی را به دلیل رابطه احتمالی با یک آمریکایی که برای مبارزه با گروه های تکفیری و افراطی به سوریه رفته بود مورد بازرسی و بازپرسی قرار داد. مقامات رسمی در آن دوره زمانی به این نتیجه دست یافتند که «وی یک تهدید واقعی محسوب نمی شود.»

چند روز قبل از حادثه اورلاندو

بنا به به گفته مقامات رسمی فدرال، متین به صورت کاملا قانونی دو اسلحه خریداری می کند. «ترور ولینور» مامور اداره الکل، تنباکو، سلاح گرم و مواد منفجره اظهار داشت که متین ممنوعیتی برای استفاده و حمل سلاح گرم نداشت بنابراین می توانست به صورت قانونی نزد دلالان اسلحه برود و یک سلاح گرم خریداری کند.

12 ژوئن 2012

در یک کلوپ شبانه بسیار شلوغ در اولاندو 50 نفر کشته و بیش از 53 نفر زخمی شدند. متین نیز توسط پلیس در این کلوپ کشته شد.

2 دسامبر 2015

زن و شوهری به نام سید رضوان فاروق و تشفین مالک، در یک مهمانی 14 نفر را در سن برناردینوی کالیفرنیا به گلوله بسته و کشتند. 4 نوع اسلحه در آنجا یافت شد: یک «اَسولت رایفل اسمیت وسون ام پی»، یک «اَسولت رایفل پنتر آرمز دی پی ام اس»، یک «اسلحه دستی وسون»، و یک «اسلحه دستی لاما».

1 اکتبر 2015

کریستوفر هارپر مرسر 26 ساله، 9 نفر را در کاج آمپکوآ در اورگون به کشتن داد در همان جایی که خودش به عنوان یک دانشجو تحصیل می کرد. به گزارش اسوشیتد پرس او مسلح به شش نوع اسلحه بود که این سلاح ها شامل: یک تپانچه «گلاک»، یک تپانچه «اسمیت وسون»، یک تپانچه «تاروس» و یک «اَسولت رایفل دلتون» بودند.

26 آگوست 2015

یک مرد 41 ساله به نام وسترن لی فلاناگان دوم، با در دست داشتن یک اسلحه دستی «گلاک» به یک فیلم بردار و یک گزارشگر تلویزیونی در روناک ویرجینیا شلیک کرد در حالی که آن ها در حال پخش یک گزارش به صورت زنده بودند.


23 جولای 2015

جان آر هازر با استفاده از یک تپانچه نیمه اتوماتیک کالیبر 40، در سالن آمفی تئاتر منطقه لافایف دو نفر را کشت و 9 نفر دیگر را زخمی کرد.

17 ژوئن 2015

دیلان روف 21 ساله با استفاده از یک تپانچه ی کالیبر 45 گلاک، 9 نفر را در یک کلسیای قدیمی در منطقه چارلسون واقع در کارولینای جنوبی به کشتن داد.


24 اکتبر 2014

جیلن ری فرایبرگ 15 ساله، از اسلحه برنیتای پدرش به منظور شلیک و کشتن 4 دانش آموز در کافه تریای دبیرستان خودش در منطقه ماریس ویل واقع در واشنگتن استفاده کرد.

آوریل 2014

ایوان آنتونیو لوپز در منطقه فورت هود به وسیله یک اسلحه نیمه اتوماتیک «اسمیت وسون» سه نفر را کشت و 16 تن دیگر را زحمی کرد.
 


16 سپتامبر 2013

آرون الکسیس 34 ساله با استفاده از یک اسلحه «شاتگان رمینگتون» 12 نفر را در منطقه واشنگتن نیوی یارد به کام مرگ فرستاد.

14 دسامبر 2012

آدام لانزای 20 ساله به سوی مادر خود شلیک کرد و وی را در خانه اش کشت سپس 26 نفر دیگر را در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتان به دیار نیستی رهمون ساخت که اکثر آن ها کودک بودند. وی از یک «رایفل بوش مستر ایکس ام 15» و یک «رایفل سویج کالبر 22 مارک 2» استفاده کرده بود.

5 آگوست 2015

وید ام پیچ 40 ساله، زمانی که به سوی لابی معبد سیک واقع در اوک کریک در ویسکانسین آتش گشود 6 نفر را با استفاده از یک اسلحه دستی نیمه اتوماتیک «اسپرینگفیلد آرموری» به کام مرگ فرو کشاند.

20 جولای 2012

جیمز ای هولمز 24 ساله در یک سالن تئاتر واقع در آئورای کولورادو 12 نفر را کشت و 70 نفر دیگر زخمی کرد. وی از یک اسلحه «رایفل نیمه اتوماتیک اسمیت وسون»، یک «شاتگان رمینگتون» و یک «تپانچه نیمه اتوماتیک کالیبر 40» استفاده کرده بود.
 

2 آوریل 2012

وان ال گو 43 ساله با استفاده از یک اسلحه دستی نیمه اتوماتیک در کالج مذهبی منطقه اوکلند واقع در کالیفرنیا 7 نفر را به کشتن داد. وی در همان کالج تحصیل می کرد.

8 ژانویه 2011

جرد ال لاگنر 22 ساله 6 نفر را با استفاده از یک اسلحه دستی «گلاک» در پارکینگ یک سوپرمارکت واقع در تاکسانِ آریزونا کشت و این حادثه در زمان مراسمی که برای گابریل گیفورد یکی از نمایندگان دموکرات آریزونا در حال برگزاری بود به وقوع پیوست.


5 نوامبر 2009

مج نیدال مالک حسین 39 ساله و روانپزشک ارتش آمریکا که در افغانستان نیز به کار گرفته شده بود، در داخل یک ساختمان درمانی واقع در فورت هود در مرکز تگزاس شروع به تیراندازی کرد و 13 نفر را کشت و 43 نفر دیگر را زخمی کرد. وی به یک تپانچه دستی «هرستال اف ان» مسلح بود.


3 آوریل 2009

جیورلی ونگ 41 ساله اقدام به 98 شلیک گلوله با استفاده از دو اسلحه دستی کرد که یکی از آن ها «تپانچه برتا 92 اف اس 9 میلیمتری» و دیگری «اسلحه برتا پی ایکس 4 استورم» بود. این حادثه در یک انجمن مدنی واقع در بینگامتنون نیویورک به وقوع پیوست؛ مکانی که وی در آن یک کلاس زبان انگلیسی را فراگرفته بود.

انتهای پیام/

 
کلمات کلیدی : سلاح+عملیات تروریستی+آمریکا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۷:۱۶:۲۸
آمريكا سر زمين تباهي و فساد و شقاوت
و نابود كننده كره زمين (3757496) (alef-13)
 
متین
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۱:۱۳:۳۵
چه اسلحه های قشنگی (3757875) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.