توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439660
سیستم های هوش مصنوعی سرطان را تشخیص می دهند
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
نتایج تحقیقات نشان می دهد سیستم های رایانه ای مجهز به هوش مصنوعی قادر هستند انواع سرطان پوست را با دقت متخصصان طبقه بندی کنند.

به گزارش ایرنا از گاردین، محققان آمریکایی یک سیستم رایانه ای جدید توسعه دادند که با استفاده از فناوری تشخیص تصویر، قادر است تشخیص دهد که آیا ضایعات پوستی منجر به بروز سرطان پوست می شوند یا برای بدن بی خطر هستند.

این شیوه تشخیص سرطان بر اساس فناوری آموزش عمیق طراحی شده که شامل مجموعه ای از الگوریتم های مورد استفاده برای هوش مصنوعی است و قابلیت تبدیل شدن به یک برنامه برای گوشی هوشمند را دارد و یک راهکار ارزان قیمت برای تشخیص سرطان پوست در اختیار می گذارد.

محققان امیدوارند توسعه این شیوه، اولین گام به سوی تشخیص زودهنگام سرطان پوست باشد.

سرطان پوست از رشد غیرطبیعی سلول های پوستی، بر اثر عواملی مانند اشعه ماورای بنفش خورشید بروز می کند.
بر اساس گزارش انجمن سرطان آمریکا، سرطان پوست شایعترین سرطان در آمریکا محسوب می شود و مرگبارترین نوع سرطان که ملانوم نام دارد، سالانه جان بیش از 10 هزار نفر را در آمریکا می گیرد.

انواع دیگر سرطان پوست از جمله سرطان سلول سنگفرشی و سرطان سلول پایه ای نیز از سرطان های کشنده پوستی محسوب می شوند که تعداد قربانیان آنان کمتر از ملانوم است.
 
کلمات کلیدی : هوش مصنوعی + سرطان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.