توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448165
صالحی امیری: در وزارت ارشاد دو تابعیتی نداریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه درهیچ بخشی از این وزارتخانه دوتابعیتی نداریم، گفت: تمام اقدامات ما براساس قانون است و اگر در جامعه بزرگ هنری دوتابعیتی باشد، به این وزارتخانه ارتباطی ندارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری ظهر امروز پس از پایان جلسه دولت درخصوص دو تابعیتی بودن یکی از داوران جشنواره بین المللی فجر افزود: سوال این است در جشنواره‌های دیگر که افراد خارجی دعوت می شوند، دو تابعیتی ندارند؟ ملاک ما صلاحیت حرفه‌ای و سینمایی افراد است.

وی با بیان اینکه مدافع دوتابعیتی بودن افراد نیستیم، گفت: به لحاط قانونی دخالتی در اینکه اشخاص آزاد در جامعه دارای دو تابعیتی باشند، نمی توانیم داشته باشیم و ممکن است این قبیل افراد در حوزه های دیگر اجتماعی و اقتصادی نیز حضور داشته باشند.

وزیر ارشاد درباره نقدهایی که به جشنواره فیلم فجر وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: از هرگونه نقد استقبال می‌کنیم و جلسات خود را با منتقدان آغاز کرده‌ایم ولی نقد با تخریب تفاوت دارد و ما با تخریب مخالفیم.

امیری در پاسخ به پرسشی درباره رایزنی با دولت عربستان برای اعزام حجاج به این کشور تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا این موضوع حل شود و سیاست ما هم اعزام حجاج است البته ما شروط خود را به عربستان اعلام کرده‌ایم که اگر عربستان شروط ما از قبیل تامین کرامت، امنیت، شان، پرداخت دیه و برگزاری دعای کمیل را قبول کند، ما حجاج خود را اعزام می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : صالحی امیری+وزارت ارشاد +دو تابعیتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.