توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378361
شوک بزرگ به جمهوریخواهان آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۵
«مگ ویتمن» یکی از حامیان مالی برجسته حزب جمهوریخواه آمریکا با «عوام فریب» توصیف کردن «دونالد ترامپ» نامزد این حزب گفت که از «هیلاری کلینتون» دمکرات حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی که مدیر عامل شرکت «هیولت پاکارد اینترپرایز (HPE)» است و سابقه فعالیت در سمت مدیریت اجرایی شرکت «ای بی (eBay)» را هم در کارنامه دارد، در گفت و گو با نشریه «نیویورک تایمز» آمریکا تصریح کرد که تمام تلاش خود را برای پیروزی کلینتون به کار خواهد بست.

این میلیاردر آمریکایی افزود که نه تنها به کلینتون رای می دهد، بلکه در تلاش است تا دیگر جمهوریخواهان را هم به حمایت از نامزد حزب دمکرات مجاب کند.
ویتمن در گفت وگو با نشریه تایمز افزود که ترامپ یک «عوام فریب» است و در صورت پیروزی در انتخابات، آمریکا را به سوی یک آینده خطرناک هدایت خواهد کرد.

وی بار دیگر اظهارات خود در مقام مقایسه ترامپ با هیتلر و موسولینی را تکرار کرد و گفت که دیکتاتور ها هم گاهی از طرق دمکراتیک به قدرت می رسند.
ویتمن یکی از حامیان مالی برجسته «میت رامنی» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ بود و در انتخابات مقدماتی امسال این حزب هم از «کریس کریستی» فرماندار ایالت نیوجرسی حمایت کرد.

در روز های گذشته، برخی از دیگر چهره های برجسته حزب جمهوریخواه از جمله «ریچارد هانا» نماینده ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا و «سالی بردشاو» مشاور ارشد کمپین انتخاباتی «جب بوش» هم به جرگه حامیان کلینتون پیوسته بودند. این دودستگی در حزب جمهوریخواه در سال های اخیر بی سابقه است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات آمریکا+جمهوری خواهان+هیلاری کلینتون+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.