توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477569
درگیری لفظی در صحن شورا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲
در سیصد و چهل‌ و نهمین جلسه شورای شهر تهران بین تعدادی از اعضای این شورا درگیری لفظی رخ داد.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری؛ عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: بنده به عنوان منتخب شورای پنجم نتایج انتخابات شورا را بیانگر این می‌دانم که مردم در این انتخابات از میان دو فکر و اندیشه موجود به گفتمان اصلاحات و اعتدال اعتماد کردند و نشان دادند که خواهان تداوم تصمیم‌گیری مبتنی بر عقلانیت و تدبیر توام با تعامل و گفت‌وگو هستند.

وی خاطر نشان کرد: رای مردم تهران حکایت از نارضایتی از وضع موجود و مطالبه تغییر در شیوه اداره این کلانشهر داشت.

این عضو شورای شهر ادامه داد: از جای خالی همکاران اصلاح‌طلب شورای چهارم در جمع کاندیداهای لیست امید و منتخب شورای پنجم بسیار متاثر هستم و به عنوان عضو کوچکی از فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای چهارم شهادت می‌دهم که قطعاً ویقیناً آنها لیاقت وشایستگی بیشتری نسبت به این جانب برای حضوردر عرصه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مدیریت شهری دارند.

او ادامه داد: همگی دست نیاز به سمت همکاران خود در شورای چهارم برای پیشبرد اموردر شورای پنجم دراز می‌کنیم.

این عضو شورای شهر چهارم ادامه داد: همه ما می‌دانیم که مدیریت شهری آینده روزهای بسیار سختی را پیش‌رو دارد، چرا که شهر تهران با چالش های اساسی روبرو است و از بین رفتن باغات، افزایش میزان آسیب‌های اجتماعی، گستردگی وحشتناک بافت فرسوده و ناپایدار جزئی از آن محسوب می‌شود.

او  افزود: یکی از نگرانی‌های اصلی ما نحوه تامین درآمدها و اعتبارات لازم برای اداره شهر تهران است.

وی تصریح کرد: حجم گسترده نیروی انسانی شهرداری تهران که بنا به گزارش‌ها به بیش از 60 هزار نفر می‌رسد، آینده نگران‌کننده‌ای برای ما ترسیم کرده است.

او وظیفه شورای چهارم را در این دو ماه باقی مانده را شفاف‌سازی دانست و تصریح کرد: این روزها و هفته‌ها شاهد تصمیم‌گیری‌هایی در شهرداری هستیم و از شورای چهارم تقاضای پیگیری مجدانه در این زمینه داریم. گزارش‌هایی درخصوص فروش برخی دارایی‌های ملکی بزرگ مقیاس شهر تهران از جمله تصمیم برای فروش مجموعه حدوداً 20 هکتاری زمین و پروژه پردیس مترو در شرق تهران که بالغ بر بیش از نیم میلیون مترمربع بارگذاری تجاری، اداری، خدماتی و مسکونی دارد.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به استخدام‌های غیرعرف در شهرداری تهران ادامه داد: گزارش‌هایی مبنی بر انعقاد قراردادهایی در برخی مناطق به ویژه تصمیم به آغاز چندین پروژه بزرگ مقیاس علی‌رغم محدودیت‌های مالی جدی رسیده است.

در ادامه رضا تقی‌پور؛ عضو  شورای شهر تهران در واکنش به اظهارات سالاری گفت: سالاری باید از اعضای شورای شهر عذرخواهی کند. ما حق خود را می‌خواهیم و خواهیم گرفت، این آرزو به دلتان می‌ماند که ما فتنه کنیم. شما کسانی بودید که در سال 88 مسجد آتش می‌زدید.

وی ادامه داد: شما تاوان صحبت‌هایی که گفتید را خواهید پرداخت.

مجتبی شاکری عضو دیگر شورا نیز با عصبانیت در واکنش به سخنان سالاری اظهار کرد: اگر شهردار مشکلی داشت، چرا در این چهار سال سکوت کردید و الان به حرف آمده‌اید. اگر می‌توانستید او را استیضاح می‌کردید و تذکر می دادید اما عرضه‌اش را نداشتید.

چمران، رئیس شورای شهر در ادامه گفت: همه ما برای خدا و ملت کار می‌کنیم و نمی‌توان زحمات هیچ عضوی را ضایع کرد. البته ما نیز زمانی که در دور دوم وارد شورا شدیم می‌توانستیم به مشکلات عمده موجود در اعضای شورای اول  اشاره کنیم و آنها را تخطئه کنیم، اما به این مسئله به چشم عبرت نگریسته و از آنها گذشتیم.

در ادامه معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران به انتقاد از سخنان پیش از دستور رئیس کمیسیون شهرسازی شورای چهارم پرداخت و گفت: این نطق جفا در حق شهرداری بود. از هیات رئیسه می‌خواهم در جلسه بعدی به شهرداری زمان دهند تا از این اتهامات دفاع کنند.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۰:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۲:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۴:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۴:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۱۵:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۵:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : شورای شهر تهران، شهرداری، مهدی چمران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.