توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495163
استفاده از دوربین‌های ویژه برای یافتن مفقودشدگان دره ارواح
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۹
۵ روز از مفقود شدن ۳ گردشگر در رودخانه دز می‌گذرد و تکاپوی اعضای تیم جست‌وجو برای یافتن مفقودشدگان همچنان ادامه دارد.آنها از ديروز با استفاده از دوربين‌هاي ويژه حرارت‌سنج جست‌وجو را ادامه داده و اميدوارند بتوانند 3مرد مفقود شده را زنده بيابند.

به گزارش همشهری، امروز ششمين روزي است كه خانواده 3گردشگر اهوازي از عزيزان‌شان بي‌اطلاع هستند. آنها در قالب تور رفتينگ راهي منطقه چال‌كندي در شهرستان دزفول شده بودند تا در آب‌هاي خروشان رودخانه تفريح كنند اما به‌دليل از بين رفتن تيوپ‌شان دچار حادثه شدند. از بين اعضاي اين تيم 19نفره 2نفر جان خود را از دست دادند، 14نفر نجات پيدا كردند اما هنوز از سرنوشت 3نفر ديگر هيچ اطلاعي در دست نيست.

از همان دقايق اوليه پس از حادثه بود كه گروه‌هاي امداد و نجات راهي منطقه شدند و جست‌وجو‌ها براي يافتن 3جوان مفقود شده آغاز شد. محل وقوع حادثه منطقه‌اي صعب‌العبور بود و از سوي ديگر شدت جريان آب و وجود گرداب در مسير رودخانه عمليات را دشوار مي‌كرد. با وجود اين امدادگران در قالب چندين گروه از زمين و هوا به جست‌وجو پرداختند.

شاهين فتحي، معاون امداد و نجات هلال احمر درباره ادامه عمليات جست‌وجو به خبرنگار همشهري گفت: با وجود اينكه عمليات جست‌وجو به‌طور مستمر ادامه دارد اما تاكنون امدادگران نتوانسته‌اند 3جوان مفقود شده را پيدا كنند. وي ادامه داد: روز شنبه خبرهايي درخصوص پيدا شدن جليقه نجات 3گردشگر منتشر شد اما ما نمي‌توانيم اين خبر را تأييد كنيم.

با اين حال عمليات همچنان در جريان است. آنطور كه معاون امداد و نجات هلال احمر مي‌گويد حالا اعضاي تيم جست‌وجو تمام توان خود را براي يافتن مفقودشدگان به‌كار گرفته‌اند. فتحي در اين‌باره گفت: از عصر يكشنبه با استفاده از دوربين‌هاي حرارت‌سنج جست‌وجوها را ادامه داديم و اميدواريم با اين تجهيزات ويژه بتوانيم به نتيجه برسيم. همچنين بار ديگر پرواز بالگرد هلال احمر بر فرار منطقه از سر گرفته شده و جست‌وجو‌ها با تمام توان ادامه دارد و اميدواريم بتوانيم اين 3نفر را زنده پيدا كنيم.
 
کلمات کلیدی : غرق شدن،گردشگر، دزفول، تور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.