توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495965
صرفه‎جویی جواب داد؛ مصرف برق ۲درصد کم شد/هشدار همچنان باقی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۹
پیک مصرف برق که در روزهای قبل به بیش از ۵۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسیده بود، به ۵۲ هزار و ۸۳۲ مگاوات رسید که بررسی ها نشان می دهد این افت مصرف برق ناشی از همراهی مردم در صرفه جویی حدوداً ۲ درصدی مصرف برف در ساعات پیک بوده است.

به گزارش تسنیم، از روز گذشته (چهارشنبه 4 مردادماه) روند افزایش 3 تا 5 درجه ای دما در سراسر کشور به جز نوار جنوبی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آغاز شده و طبق اعلام رسمی سازمان هواشناسی، این روند افزایش دما تا 5 درجه تا روز دوشنبه نهم مردادماه ادامه خواهد داشت.

با وجود افزایش دما نسبت به روزهای گذشته، صنعت برق کشور در حالت آماده باش کامل قرار گرفت چرا که افزایش مصرف برق و عبور دوباره از پیک 55 هزار مگاواتی پیش بینی می شد.

با این حال با همراهی مردم، شاهد کاهش حدودا 2 درصدی مصرف برق در ساعات پیک روز گذشته بودیم. این کاهش 2 درصدی اگرچه نشان از همراه شدن مردم برای جلوگیری از بروز خاموشی و امیدوار کننده است اما هنوز وضعیت هشدار برای شبکه برق کشور وجود دارد و با دستور وزیر نیرو، برای روزهای ابتدایی هفته پیش رو تمامی متخصصان صنعت برق در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت افزایش مصرف، تا حد ممکن از بروز خاموشی جلوگیری شود.

روز گذشته پیک مصرف برق که در روزهای قبل به بیش از 53 هزار و 600 مگاوات رسیده بود، به 52 هزار و 832 مگاوات رسید که بررسی ها نشان می دهد این افت مصرف برق ناشی از همراهی مردم در صرفه جویی حدوداً 2 درصدی مصرف برف در ساعات پیک بوده است.

پیش از این مسئولان صنعت برق کشور اعلام کرده بودند اگر مردم در مصرف برق در ساعات پیک تابستان امسال 10 درصد صرفه جویی کنند، به هیچ وجه دچار خاموشی های گسترده نخواهیم شد.
 
کلمات کلیدی : کمبود برق ، خاموشی ، مصرف برق ، برق صنعتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.