توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276562
«صبح زود»؛ سید علی لواسانی؛ شهرستان ادب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۳
صبح زود
سروده: سید علی لواسانی
ناشر: شهرستان ادب، چاپ اول ۱۳۹۳
۶۴ صفحه، ۴۰۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستان اینجا کلیک کنید.

****
 
نشر شهرستان ادب در کنار توجه به آثار داستانی و سروده‌های شعری اهالی ادبیات در شهرستانهای دور و نزدیک، با برگزاری جلسات و نشست های شعرخوانی و نقد و بررسی شعر در شناسایی و کشف استعداد‌های جوان نیز اهتمام ویژه‌ای داشته است. سید علی لواسانی که به تازگی نخستین مجموعه شعر او توسط شهرستان ادب وارد بازار کتاب شده، یکی از همین چهره‌هاست، شاعری جوان و مستعد که در سال ۱۳۶۹ متولد شده و از اواسط دهه هشتاد به سرودن شعر روی آورده است. او با شرکت در جلسات شعرخوانی به صورت حرفه‌ای به سرودن شعر پرداخته و از شاگردان امیری اسفندقه بوده است.

مجموعه «صبح زود» در برگیرنده سروده‌های این شاعر جوان در فاصله سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ است، مجموعه ۳۱ شعر که ۱۸ شعر آن در قالب‌های کلاسیک و ۱۳ شعر نیز در اوزان و قالب‌های نیمایی توسط سید علی لواسانی سروده شده است. این کتاب با شعر «کی به من می رسی؟» آغاز شده که لواسانی آن را چنین سروده است:

تو اگر تشنه، من سراب توام
من دروغم، ولی جواب توام

گرچه غمگینم از چنین بودن
باز شادم که انتخاب توام

عین چشم توام، درست ببین
که خراب توام، خراب توام

تو چه خوابی برای من دیدی؟
من شبیه کدام خواب توام؟

کی به من می رسی؟ که منتظرم
من خط آخر کتاب توام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«صبح زود»؛ سید علی لواسانی؛ شهرستان ادب