توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480961
پیشگیری از سرطان مغز با مصرف روزانه روغن زیتون
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
مصرف روزانه روغن زیتون می‌تواند عامل مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان مغز باشد و بیش از هر دارو و مواد غذایی دیگری موثر عمل کند.

به گزارش فارس، محققان در آخرین مطالعات خود دریافتند، مصرف روزانه روغن زیتون می‌تواند عامل مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان مغز باشد و بیش از هر دارو و مواد غذایی دیگری موثر عمل کند.

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، روغن زیتون قادر است، فعالیت سلول‌های تومورساز را متوقف کند.

در واقع  شروع تحقیقات بر روی «اسید اولئیک»، ماده اولیه روغن زیتون و مغذی‌ترین ترکیب این روغن بود که در طی بررسی‌های بسیار نشان داد، این ماده می تواند از عملکرد  ژن‌های مسبب سرطان مغز در سلول‌ها پیشگیری کند.

این ماده روغنی به عنوان یک اسید چرب مغذی، موجب تحریک تولید مولکول سلولی می‌شود که عملکرد آن، پیشگیری از تشکیل پروتئین‌های عامل سرطان است.

در تحقیقاتی که در طی چند سال اخیر انجام شده، پژوهشگران تاثیر «اسیداولئیک» را بر یک مولکول سلول به نام miR-7 که در مغز فعال است و به توقف تشکیل تومور می‌پردازد، بررسی کردند و دریافتند، «اسیداولئیک» از تولید miR-7 که به پیشگیری از تشکیل تومورها کمک می‌کند، پشتیبانی می‌کند.

بنابراین «اسیداولئیک» به طور غیر مستقیم به افزایش سطح  miR-7 کمک می‌کند تا مانع شکل‌گیری تومورهای مغزی شود.

مطالعات بیشتر می‌تواند نقش حیاتی که روغن زیتون در سلامت مغز ایفا می‌کند را نشان دهد؛ مصرف روزانه این روغن علاوه بر پیشگیری از ابتلا به سرطان مغز و دیگر سرطان‌ها، می‌تواند به سلامتی و حفظ بدن در برابر بیماری‌های گوناگون کمک شایانی کند.
 
کلمات کلیدی : سرطان مغز+ روغن زیتون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.