نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500562
ممنوعیت استفاده از قلیان و سیگار الکترونیکی در امکان عمومی روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
دولت روسیه در نظر دارد تا استفاده از سیگارهای الکترونیکی و قلیان را در امکان عمومی و رستوران‌های این کشور ممنوع کند.

به گزارش ایسنا از ایزوستیا، بر اساس طرح تنظیمی سلامت عمومی در روسیه پیش بینی می‌شود که قانون ممنوعیت استفاده از دخانیات جدید الکترونیکی و قلیان از فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی در سراسر این کشور به اجرا گذاشته شود.

دولت روسیه برای ارتقای سلامتی جامعه و محدود کردن دسترسی افراد به محصولات دخانی و الکلی، بودجه‌ای ۳.۵ میلیارد روبلی را در نظر گرفته است.

همچنین براساس این قانون فروش تمامی محصولات دخانی اعم از سیگارهای الکترونیکی و قلیان به افراد زیر ۱۸ سال در روسیه ممنوع می شود.

در حال حاضر نمایش و تبلیغ سیگار در فروشگاه های روسیه ممنوع است و تمامی این محصولات در غرفه ای جداگانه در ویترین های پوشیده ای عرضه می شود که تنها در زمان درخواست مشتری پوشش آن برداشته می شود تا از انگیزه احتمالی افراد برای خرید و مصرف دخانیات کاسته شود.

براساس آمار رسمی، بیش از یک میلیارد نفر در جهان از محصولات دخانی استفاده می کنند که به ترتیب کشورهای مونته‌نگرو، بلاروس، لبنان، مقدونیه و روسیه بیشترین افراد سیگاری را بر اساس سرانه جمعیت خود دارند.
 
کلمات کلیدی : دخانیات + مصرف سیگار + سلامت
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۲:۴۳:۴۸
در طب سنتی امده بود که در کوزه قلیان عرق نعنا ریخته شود و بدون ذغال و تنباکو و سری کشیده شود برای ریه مفید خواهد بود.
میتوان این مساله را اموزش داد تا جایگزین قلیان دودی و تنباکویی شود. (4513513) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.