توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431668
درخواست وزیر خارجه ترکیه از ایران برای توقف نقض آتش بس در سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
وزیر امور خارجه ترکیه از ایران خواست تا برای توقف نقض آتش‌بس در سوریه بر دولت و گروه‌های تحت حمایت شیعه در این کشور فشار بیاورد.

به گزارش ایسنا، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه (امروز) در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی مدعی شد که گروه‌های حامی دولت سوریه همچون حزب‌الله لبنان آتش بس را که در 30 دسامبر اجرا شد، نقض کرده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر آتش‌بس سوریه ادامه پیدا نکند، مذاکرات صلح سوریه به شکست خواهد انجامید از ایران خواست تا گروه های تحت حمایت شیعه و دولت سوریه را برای توقف نقض آتش بس تحت فشار قرار دهد.

مذاکرات برای دستیابی یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ شش ساله سوریه قرار است 23 ژانویه در آستانه پایتخت قزاقستان آغاز شود.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه ترکیه در حالی این اظهارات را بیان کرده است که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند، حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه است و ایران هیچ‌گونه حضور نظامی در سوریه ندارد.
 
کلمات کلیدی : چاووش اوغلو + وزیر خارجه ترکیه + آتش بس + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.