توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431460
پنتاگون: هدف مشترک آمریکا و ترکیه از میان بردن داعش است
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، واشنگتن با دولت آنکارا در خصوص اقدام‌های ترکیه در حمایت از مخالفان سوری که با گروه تروریستی داعش در حال جنگ هستند، به طور تنگاتنگ ارتباط دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۷
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که کشورش با ترکیه در زمینه علمیات‌های مربوط به پشتیبانی از شورشیانی که با گروه تروریستی داعش در حال نبرد هستند، همکاری نزدیکی دارد.

کوک تصریح کرد: نیروهای جناح مخالف سوریه با حمایت نیروهای ترکیه تلاش بسیار مهمی علیه داعش انجام می‌دهند که از نظر ما اتفاق خوبی است.

وی ادامه داد: هدف، از میان بردن داعش است و این هدفی است که ما و ترکیه در آن مشترک هستیم.

سخنگوی پنتاگون تأکید کرد: ما به رایزنی‌های خود با دولت ترکیه در حمایت از عملیات‌ها در الباب ادامه می‌دهیم. ما با دقت بسیاری در حال هماهنگی اقدامات خود علیه داعش هستیم و مایلیم که در این راستا به ترکیه هر کمکی که بتوانیم، ارائه دهیم.

کوک گفت: ترکیه یکی از اعضای حیاتی ائتلاف ضدداعش است و نیروهای این کشور اقدامات بسیار مهمی در سوریه علیه شبه‌نظامیان انجام می‌دهند.

از سوی دیگر، این سخنگوی پنتاگون با اشاره به آخرین تحولات در شبه‌جزیره کره، تصریح کرد: آمریکا اطمینان دارد که سیستم ضدموشکی موجود توانمندی ساقط کردن هر نوع موشکی را که از سوی کره شمالی شلیک شود، دارد.

وی ادامه داد: ما به توانمندی خود در تأمین امنیت خاک آمریکا اطمینان داریم و مطمئنیم که توان لازم برای از میان بردن این تهدید موجود است.
 
کلمات کلیدی : پنتاگون+آمریکا +ترکیه+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.