توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492607
مذاکرات قریب‌الوقوع روسیه،اسرائیل و آمریکا درباره مناطق امن در سوریه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
وزیر جنگ اسرائیل از مذاکرات کارشناسان روسیه، آمریکا و اسرائیل در وین درباره ایجاد منطقه امن در جنوب غرب سوریه خبر داد اما زمان دقیقی برای این مذاکرات مشخص نکرد.

به گزارش ایسنا، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل در مصاحبه با روزنامه کامرسانت چاپ روسیه گفت: کارشناسان روسیه، آمریکا و اسرائیل ضمن دیدار در وین، اوضاع پیرامون منطقه امن در جنوب غرب سوریه را بررسی خواهند کرد.

او مدعی شد: اسرائیل از هر تلاشی به هدف آرام کردن اوضاع در کل خاک سوریه از جمله در منطقه جنوب غربی حمایت میکند.

لیبرمن ادامه داد: فعلا امکان ارزیابی کامل تحولات وجود ندارد زیرا در حال حاضر ما از اطلاعات دقیق و جزئیات مهم با خبر نیستیم، مسائلی وجود دارد که برای ما مناسب‌تر هستند و ما از این ابتکارها بیشتر استقبال خواهیم کرد.

این مقام اسرائیلی مشخص نکرد که این دیدار چه زمانی برگزار خواهد شد.

لیبرمن در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: اسرائیل قصد ندارد در امور سوریه دخالت کند. ما فقط زمانی دخالت میکنیم که حاکمیت اسرائیل نقض شود. ما به هیچ عنوان اجازه تقویت ایران در جنوب سوریه را نخواهیم داد.

او گفت: ایران به تدریج سوریه را به پایگاه و سکویی جهت حمله علیه اسرائیل تبدیل می‌کند و به همین دلیل ما تلاش می‌کنیم تا ایرانی‌ها اصلا در سوریه نباشند و  این یکی از شرایط اصلی ما در مذاکرات است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سوریه + اسرائیل + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.