نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442107
وزوز گوش نتیجه مصرف بی‌رویه داروها است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو تاکید کرد: وزوز گوش نتیجه مصرف بی‌رویه داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند آسپرین و ژلوفن است.

به گزارش فارس، نوشین محمد حسینی کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو گفت: تجویز و مصرف منطقی دارو به معنای آن است که برای یک بیمار داروی مناسب بر اساس وضعیت بالینی فرد با دوز مناسب و در طول مدت مناسب تجویز شود.

وی تصریح کرد: در برخی موارد استفاده نامناسب از دارو و عدم رعایت مقدار دوز آن می‌تواند موجب ایجاد وزوز گوش شود.

وی افزود: داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی مانند آسپرین و ژلوفن جزو این داروها هستند.

محمد حسینی همچنین مهم‌ترین دلیل تجویز و مصرف خارج از منطق دارو را در کشور، فرهنگ نادرست مصرف دارو عنوان کرد و گفت: برخی چالش‌های این حوزه را فرهنگ بیماران در مراجعات مکرر پزشکان، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های متعدد و اعتقاد به خود درمانی قشری زیادی از مردم ذکر کرد که بطور مستقیم یا غیر مستقیم بر افزایش مصرف دارو و تجویز غیر منطقی ان تاثیر گذار است.
 
کلمات کلیدی : سلامت + مصرف دارو + عوارض دارو
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۲:۰۵:۵۰
بنده اصلا دارو استفاده نمیکنم و هر گز یک دوره ی درمانی را با دارو به اتمام نرساند ه ام . وزوز گوش بنده بعد از یک سرما خوردگی 2 ماهه بوجود آمد. (4150427) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.