نظر منتشر شده
۸۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412100
رییس‌ جمهوری در جلسه هیأت دولت:
نتیجه انتخابات آمریکا اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد
بخش خبری الف، ۱۹ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه "عزت و استقلال ایران در این است که مواضع ما فقط از خواست و اراده مردم ایران اثر می‌پذیرد و با تغییرات در دولت‌های خارجی تغییر نمی‌کند"، تأکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح چهارشنبه در جلسه هیأت دولت افزود: موقعیت آمریکا در جامعه بین‌المللی و افکار عمومی جهان به دلیل سیاست‌های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت‌ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می‌برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل ‌شود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اعلام اینکه "امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران‌هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد"، افزود: سیاست ایران در تعامل سازنده با جهان و شکسته شدن تحریم‌های هسته‌ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است.

روحانی تأکید کرد که هوشمندی ایران در توافق هسته‌ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا+ترامپ+پیروزی ترامپ+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۶:۰۴
اقای رییس جمهور اگر در اجرای تعهدات عجله نمی کردید " الان می شد در صورت نفی برجام توسط ترامپ" کاری کرد . (4008696) (alef-1)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۴۸:۴۰
ای کاش انسان به حرفی که میزد اعتقاد داشت.
با اومدن ترامپ حداقل تا شش ماه آینده و در صورت خوش بینی محض هیچ موسسه مالی با ایران فعالیت نخواهد داشت.
این درس عبرتی می شود برای ملتی که بجای اتکا به توان خود چشم به یک جنایتکار بین المللی داشتند (4008775) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۴:۰۸
مثلا چکار؟ بریم بسمت ساخت سلاح هسته ای؟! (4008804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۸:۲۱:۵۷
هیچی .اینا رو ولشون کن . این افراد فکر میکنن مملکت همینجوری داره میچرخه . نمیدونن اگر برجام نبود الان با تهدید شورای امنیت نزدیک به جنگ بودیم ... (4009056) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۹:۵۵
میبینم که برجام اولین میوه اش را داد... (4008817) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۴۷:۰۶
عجب یعنی قرار بود بعد برجام رئیس جمهور آمریکا را هم ما انتخاب کنیم ؟ (4009235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۱۱:۴۳
فکر کنم حالا نوبت شما ست که دلواپس باشید جناب رئس جمهور (4008821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۷:۳۱:۵۷
به صورت قطعی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد چون برجام یک معاهده بین المللی است و در سازمان ملل متحد به تصویب رسیده است و یک کشور نمی تواند آن را نقض کند چون راه را برای برگشت طرف مقابل هم فراهم کرده است .

درضمن آقای ترامپ یک بازرگانه .. زبان پول و سرمایه رو خوب میفهمد و میشود باهاش معامله کرد .

بهتر بود اقای روحانی اول به ایشون تبریک میگفت و عظم ایران برای ایجاد روابط بر اساس احترام متقابل سخن میگفت و درضمن تعهدات برجام رو هم گوش زد میکرد . (4008989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۵۰:۱۵
چرا روحانی بایددلواپس باشد؟ ترامپ نه تنها با برجام مخالفت نخواهد کرد بلکه در اجرایش تسریع هم خواهد کرد وگرنه پوتین از انتخاب او این قدر خوشحال نمی شد !! (4009242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۵۲:۱۲
وشما چرا این قدر از روی کار آمدن کسی که قصد دارد بازهم مارا تحریم کند خوشحالید؟!!!!!! آیا تحریمهایی که نفس مردم را می گیرد برایتان منافعی دارد یعنی قصد کاسبی مجدد دارید ؟! (4009245) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۲۹:۲۹
جا دارد آقای روحانی پیام تبریکی همراه با یاوری تعهدات آمریکا در چهارچوب برجام، برای ترامپ ارسال نماید. (4008843) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۳:۵۴
پایان ماه عسل برجام (4008850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۰۵:۰۹
اگر ما می‌خواستیم ماهیت کثیف و پلید دولت و دولتمردان آمریکا را به تصویر بکشیم باید میلیاردها تومان هزینه می‌کردیم ولی خدا خواست با مناظره دو نامزد ریاست‌جمهوری این کشور همه چیز برای همگان معلوم شود. بنده تعجب می‌کنم بعضی از دولتمردان ما چگونه می‌خواستند از طریق نزدیک شدن به این بی‌آبروهای دنیا کسب آبرو و وجهه بکنند. امیدواریم برای آنان درس عبرت بشود و توبه کنند. (4008875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۰۵:۳۱
ترامپ و کلینتون دو نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا محصول کارخانه‌ای هستند که این‌گونه افراد فاسدالاخلاق را بیرون می‌دهد. کار آمریکا از پایه و اساس خراب است. (4008876) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۰۸:۵۰
یک نکته مهم :
ترامپ نه سیاستمدار بود و نه سناتور و نه نماینده و نه سابقه کار سیاسی داشت
ترامپ یک فرد عادی از میان مردم آمریکا بود و چهره ای ناشتاخته
مردم آمریکا به او اعتماد کرده و رای دادند
همه جای دنیا باید همینجوری باشه
و نه اینکه مثل بعضی جاها کاندیداها فقط محدود بشه به 7 ، 8 نفر و بقیه مردم عادی نتونن نامزد شوند
مردم از معرفی چند نفر ثابت برای انتخابات متنفر اند (4008881) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۳۵:۱۵
عزیزم شما خوب است اطلاعاتت را زیاد کنی
ترامپ از ثروتمندان و سیاستمداران قدیمی امریکاست که فیلمی از او در سن جوانی در فضای مجازی هست که می گوید آرزو دارم رئیس جمهور امریکا شوم
ترامپ در واقع از همان یک درصد ثروتمند آمریکاست که تنها هنرش این بود که از کلینتون در اجرای شو ماهرتر بود.
ضمن اینکه اینرا هم در نظر داشته باش که مردم عادی که هیچ حتی اگر کسی که عضو حزب جمهوری خواه و دمکراتها نباشد خواب ریاست جمهوری را هم نمی تواند ببیند. (4008914) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۰۸:۴۰:۰۲
آقاي مطلع، عضويت در هر حزب و دسته اي در آمريكا آزاده و هيچ دادگاهي نمياد به شبه حكم بده و احزاب رو ممنوع الفعاليت كنه! محض اطلاع جنابعالي عرض كنم: عضويت در احزاب آمريكا از خريد كارت ايرانسل تو ايران آسونتره! (4009638) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۵۱:۳۸
جرج بوش بعد از حملات 11سپتامبر در کنگره امریکا اون جمله معروف رو گفت: with us or against us یعنی یا با ما هستید و یا با ما دوست هستید یا علیه ما هستید و راه میانه ای وجودندارد. ترامپ هم همین روش را در سیاست خارجی در پیش خواهد گرفت.. او داعش را در عراق و سوریه نابود خواهد. او زندان گوانتانامو را همانطوریکه خودش وعده داده است دوباره از داعشی های آدمخوار و وحشی پر خواهد کرد و با روش غرق مصنوعی از انها درباره علیات های تروریستی اعتراف گیری خواهد کرد. او ابوبکر بغدادی را زنده یا مرده خواهد گرفت همانطوریکه جررج بوش صدام حسین را از سوراخ فاضلاب بیرون کشید و اعدام کرد. در مورد سوریه او با حکومت بشار اسد دوباره روابط دیپلماتیک و سیاسی برقرار خواهد کرد و حتی امکان دارن بخاطر نابودی داعش به دولت بشار اسد کمک های اقتصادی و نظامی و تسلیحاتی و اطلاعاتی هم بدهد. او داعش را در سراسر خاک سوریه و عراق نابود خواهد کرد.. دونالد ترامپ بهیچ عنوان خواهان تضعیف یا سرنگونی دولت بشار اسد نیست بلکه برعکس او معتقد است وجود دولت سکولار بشار اسد در سوریه برای نابودی افراط گرایی و تروریسم در سوریه و خاورمیانه لازم و ضروری است. و اما در مورد ایران او با فشار تحریم های بیشتر و تهدید به حمله نظامی از ایران خواهد خواست که با امریکا بر سرمسایل سوریه عراق لیبی یمن و و سایر مسائل منطقه و بعضی مسائل داخلی بر سر میز مذاکره بنشیند و او از ایران خواهد خواست که ایران و امریکا بر سر این مسائل گفتگو و مذاکره و تفاهم کنند که البته برای راضی کردن ایران برای مذاکره با امریکا تهدید به حمله نظای هم خواهد کرد. در مجموع بهتر است به پیشنهاد ترامپ برای گفتگو و مذاکره و تفاهم بین ایران و امریکا جواب مثبت داده شود چون او ادم جدی و سختی است و اگر تهدید به انجام کاری کند به احتمال بسیار زیاد ان کار را انجام خواهد داد بخصوص که رای و پشتیبانی اکثر یت مردم امریکا را هم با خود دارد. در عین حال او اهل معامله و بده بستان است چون او تاجر بسیار موفق و خوبی است . او اگر با ایران بر سر میز مذاکره بنشیند سعی میکند با ایران بر سر بسیاری از مسائل و اختلافات مذاکره و گفتگو کند و در نهایت ایران و امریکا بر سر بسیاری از مسائل به تفاهم برسند. (4008939) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۷:۲۰:۱۲
مرد حسابی برجام زمان بندی شده بود ضمن اینکه اون کرو نمیکردیم چه کار میکردیم؟ 6 تا قطعنامه داشتیم و هزار تا گرفتاری. یه مقداری در کامنت گذاشتن اگر عجله نکنید کامنت بهتر میشه. در حال حاضر هم ترامپ برجامو نفی کنه به نفع ایرانه (4008972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۳۰:۳۵
مخالفان دولت روحانی از آمدن ترامپ بسیار خوشحالند وگمان می کنند او توافق را پاره خواهد کرد!!! نه این طور نیست او بیشتر از اوباما به آن پایبند خواهد بود او یک تاجر است وقدر این توافق را بیشتر از هرکس دیگر برای اعتبار آمریکا می داند آمریکا قرار است خود را یک معامله گر قابل اعتماد نشان دهد وترامپ مرد معامله است چون او یک تاجر وسرمایه دار قویست خواهید دید تیم مذاکره کننده اشتباه نکرده مگر این که مخالفان برجام آنقدر شمشیر را از رو ببندند ودر نشان دادن دشمنی پیش قدم شوند که چاره ای برای ترامپ جز بر خورد صریح با برجام نماند! واین چیزیست که باید روحانی مراقب آن باشد یعنی مراقب حرکات مخالفان داخلی ! (4009224) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۲:۳۶:۲۹
اتفاقا الان ما از زیر تحریم اومدیم بیرون. اگر ترامپ هم توافق رو برهم بزنه، کشورهای دیگه ازش حمایت نمیکنن و در اینصورت ایران خیلی راحت تر میتونه برنامه هسته ایش رو ادامه بده و ترامپ هم نمیتونه اجماع جهانی علیه ایران بوجود بیاره. (4009357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۶:۳۵
بله " شما ها همه جوره پای تمجید از برجام هستید ! (4008698) (alef-1)
 
شفق
Australia
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۰:۰۳
اتفاقا این شمایید که پاتون رو کردید تو یک کفش که الا و بلا برجام بد بود من نمیدونم حالا مثلا اون موقع که هر روز خبر خوش هسته ای می شنیدید چه گلی به سرتون زدید که با برجام نمیزنید. (4008844) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۴۸:۳۹
دوست عزیز بد رو با بدتر عوض نمیکنن. اگه هسته ای بد بوده باید برجام خوب میشده که نشده... (4009238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۵۶:۴۴
وتازه دستاورد اون خبرهای خوش اتمی چی بود که مردم هرگز احساس نکردند ! (4009249) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۲:۳۸:۴۲
اگر ترامپ زیر برجام بزنه کشورهای دیگه ازش حمایت نمیکنن و نمیتونه دیگه اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کنه و ایران خیلی راحت میتونه برگرده سر برنامه هسته ای بدون فشارهای زیاد قبلی. (4009358) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۸:۱۳
رفسنجانی و روحانی و .. از پیروزی ترامپ " از همه خوشحال ترند " زیرا اکنون بهترین فرصت است تا بی دستاوردی برجام را به تغییر شرایط داخلی امریکا ربط دهند " در واقع ارزوی اقایان " پاره کردن برجام توسط ترامپ است . (4008703) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۳۸:۲۲
مگر اوباما نفض عهد نکرد که حالا لازم باشد گردن ترامپ بیندازند؟

تازه قبل از اینها چه قدر به آنها گفته شد که طوری برجام را ببندید که رئیس جمهور بعدی آمریکا نتواند دبه دربیاورد.

جواب این نقدهای دلسوزانه چی بود؟

برو به جهنم! (4008916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۰۰:۵۸
ترامپ یک معامله گر قهار است وخوب می داند زدن زیر معامله ای که جهان آن را مفید وپسندیده می داند چه قدر اعتبار آمریکا را پایین خواهد آورد شما دلواپسان مطمئن باشید او هرگز آنچه شما می پسندید را انجام نخواهد داد !! (4009252) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۱:۴۵:۴۲
اولا باز هم شما به دلخوشی های توهمی خود ادامه بدهید این اعتباری که می گویید امریکا دارد با نقض عهد امریکا هیچ خدشه ای در میان اروپایی ها نخواهد پذیرفت مگر همین رهبران دولتهای اروپایی نبودند که بدترین توهین ها را به ترامپ کردند الان همه برای تبریکا به وی صف کشیده اند زیرا موضوع تبعیت از قدرت است آنانی که دل خوش به اعتبار تعهدات بین المللی هستند در دنیابه پشیزی نمی رسند آنانی که ابزار و مسیر قدرت ملت خوی شرا رها کرده و تنها دل خوش به تعهدات بیگانگان هستند سر از بیایان ذلت در خواهند آورد مثلا اروپا و به قول شما جهان در مقابل نقض عهد امریکا چه اقدامی خواهد کرد؟؟ اصلا نقض عهد امریکا در رابطه با برجام به نظر شما چگونه خواهد بود؟؟ غیر از این است که مانع بهره مندی ایران از توان مالی و اقتصادی گردد؟؟ آیا غیر از این است که مانع شود مسیر د یافت پول و سرمایه برای ایران دشوار گردد؟؟ مگر تا الن غیر از این بوده و مگر غیر از این است که موسسات مالی و سرمایه ای دنیا از ترس تنبیه های امریکا از حضور در ایران ابا نداشتند؟؟ آیا غیر از این است که آنان از این می رتسیدند که توسط امریکا تنبیه شوند پس آنان از امریکا می ترسند و مقاومتی نمی کنند که چرا مثلا تعهدات مالی خود نسبت به ایران را اجراء نکرده ای اصلا اعتبار در دنیابه قدرت است کشوری که به میل خود و با اختیار تمام امور خود را به بیگانگان گره بزند اعتباری ندارد که دیگران بخواهند از او در مقابل امریکا دفاع کنند (4009886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۱۹:۲۲
بله " از دید شما نقض برجام نداریم . اگر هم امریکا برجام را ملغی اعلام کند و اتش بزند " می گویید ان را روی سی دی ریخته ایم ! (4008707) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۲۷:۰۶
اي بابا، تو كه همون نظر اولي هستي. چند دفعه كامنت ميزاري آخه. همه كامنتاتو جمع كن يه دفعه بنويس. (4008904) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۰:۱۰
وای بر جناحی که حیات سیاسی اش را به اوضاع داخلی دیگر کشور ها گره زده . (4008711) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۱۴:۴۴
خداحافظ برجامیان (4008829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۱۵:۳۰
ترس از کلمات شما مشهود است
این عاقبت دلخوش کردن به خارجیان است (4008830) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۰۳:۳۷
پس شما هم دلتان را به انتخابات آمریکا خوش نکنید برجام می ماند خواهید دید ! (4009255) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۱:۴۱
تدبیر تحقیر شد (4008718) (alef-1)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۴۹:۳۰
داوري: امروزتان قابل پيش بيني بود!
عبدالرضا داوري، فعال سياسي با گذاشتن عکس حسن روحاني در کانال خود نوشت: روزي که بنا کرديد تا "مسائل داخلي" را با "اهرم سياست خارجي" حل کنيد و "سرنوشت ايران" را در دست "رييس جمهور امريکا" قرار دهيد، امروزتان قابل پيش بيني بود. (4008779) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۹:۱۵
خزان زود هنگام برجام (4008816) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۳۵:۱۱
دیگه یه کودک 4 ساله هم نمیگه سیب و گلابی باغ برجام کو ؟؟؟!!! (4008852) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۲۶:۱۹
تا 6 ماه دیگه هیچکدام از طرف های امضاء کننده برجام حضور نخواهند داشت (4008902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۱:۵۱
قطعا بر انتخابات آینده ایران تاثیر گذار خواهد بود (4008720) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۳۹:۵۰
البته تاثیر را کسانی می پذیرند که اعتقاد به کدخدایی آمریکا داشته باشند که قطعا در اقلیت هستند. (4008918) (alef-13)
 
واقعا
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۲:۴۹
واقعا فکر می کنید اینطوره؟؟؟؟ (4008727) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۲:۵۹
دقیقا مشکل ما همینجاست!
بازی سیاست مثل شطرنجه. هدف ما پیروزی است اما باید با توجه به حرکت رقیب ما حرکت خودمون را برنامه ریزی کنیم. (4008728) (alef-13)
 
اقتصاددان
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۳:۰۴
بر سیاست شاید ولی بر اقتصاد 100% (4008729) (alef-1)
 
جواد
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۵:۱۶
حتما مذاکره با غرب در مساله برجام هم ربطی به سیاستهای تحریم های آمریکا نداشت و خودتان داوطلبانه به سر میز مذاکره رفتید . (4008736) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۵:۱۹
خداحافظ تورم تک رقمی !!! (4008738) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۱۰:۰۷
وای برتو یعنی تو از وجود تورم تک رقمی توسط دولت روحانی این قدر ناراحت وعصبانی هستی که حاضری به قیمت بازگشت تورم وفشار بر مردم تلاش روحانی برای کاهش تورم شکست بخورد ؟ واقعا شما اسم خودتان را ایرانی می گذارید ؟!! (4009268) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۳۵:۳۶
تورم 50 درصد چون رکود همان تورم بلکه از تورم هم بالاتر است هر قلم جسنی را که بخوای حساب کنی از سال92 به این طرف از 100 درصد تا 300 درصد گرون شده یه نمونه بنزین (4012239) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۵:۵۴
دم دولت به برجام نافرجام بی سرانجام گره زدند کوچکترین نسیمی این دم را می برد و نخود نخود هر کی رود خانه خود فکر کنم تک تک اعضای دولت راجع ترامپ و بجام حرف بزنند برجام دستگاه تنفسی مصنوعیی برای دولت از نفس افتاده است قراراست نود میلیارد دلار ایران زیر دیون خارجی برای نفت ببرند چه خواب ها برای اسارت ایران که ندیدند (4008740) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۲۷:۲۹
دیگه کی میخواد با هواپیما $ بفرسته برامون !؟ (4008742) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۱۱:۰۰
وقتش رسیده خودمون بزنیم زیر میز برجام به درد نخور . اینجوری سنگین تریم (4008819) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۱۱:۳۶
پراید چند شد ؟! (4008820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۲:۱۴
حیف شد حسن جان..تازه داشتیم از هوای سالم پسابرجام استفاده میکردیم! (4008750) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۳:۵۹
اوباما بای بای (4008751) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۲۸:۵۵
اوباما كه كانديد نشده بود. به هر حال مي رفت. اين اصطلاح رو براي كسي استفاده مي كنن كه براي بار دوم كانديد شده باشه. (4008907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۱۸:۱۵
قدر اوباما را خواهیم دانست!!!!!! (4009212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۴۵:۴۸
وقتی دولتی به شیطان بزرگ باج بدهد نتیجه اش میشود اتفاقاتی که در حال رخ دادن است. (4008764) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۵۸:۱۹
آقای روحانی
ظاهرا مردم آمریکا هم مثل مردم ایران از برجام راضی نیستن (4008794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۱۴:۱۲
مردم ایران از برجام راضیند تو مثل حامیان ترامپ فکر می کنی از طرف خودت حرف بزن . (4009276) (alef-13)
 
تحریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۰:۲۴
با این ترامپ جنگ های مختلفی راه می افته ....تحریم ها شروع میشه ...فشارهای بین المللی روی حکومت ایران دوباره زیاد میشه ....خدا بهمون رحم کنه (4008797) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۰۳:۰۰
متاسفانه مردم آمریکا هم فریب وعده های یک پوپولیست را خوردند، ظاهرا این سنتی تغییرناپذیر است که همه کشورها باید هرچندسال یکبار یک سیاستمدار عوام گرا را تجربه کنند. پوپولیستها هیچگاه تجربه موفقی در اداره کشور نداشته اند و صرفا با شعارهای پوچ وضعیت را بدتر از قبل کرده اند (4008801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۴۱:۲۱
عزیزان ضد برجام فرض کنیم:

1- ترامپ برجام را پاره کرد
2- روحانی انتخاب نشد
3-در ایران یک رییس جمهور اولترا انقلابی سر کار آمد
4- تمام تاسیسات هسته ای با تمام قوا شروع به کار کرد
5 کلی کیک زرد و آب سنگین تولید کردیم

بعد دقیقاً چه خواهید کرد؟!!! (4008859) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۳۹:۱۰
همون کاری رو که الان دولت کلید داره میکنه با وجود برجام !!!
اشتغال زایی به صفر رسیده
یارانه ها موذیانه داره قطع میشه
سفره ها کوچکتر شده
حقوقای نجومی یواشکی جریان دارد
اختلاس ها چندین برابر شده
مردم گرسنه تر شده اند
مردم ثانیه شماری میکنند برای زمان واریز یارانه ها
املاک نجومی به نام مدیران سند زده میشود و .. .. (4008917) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۸:۳۴:۳۲
اگر جواب منطقی‌ نداری مجبور نیستی‌ دروغ بگی‌. (4009080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۱۹:۱۵
همه این ها در زمان احمدی نژاد استارتش خورد و در دولت تدبیر بشدت کاهش یافت...تورم 45 درصدی 9 درصد شد و از آن مهمتر رشد اقتصادی -7 درصد +5 درصد شد!! (4009213) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۲:۵۴
بعد دقیقا رشد اقتصادی و فرهنگی و ورزشی ... و عزت حتی پیش دشمنانمان خواهیم داشت!

نه اینکه برای حل آب خوردن هم چشم به کدخدای بی خدا بدوزیم و آنقدر دست روی دست بگذاریم که آمار بیکاری و ... را به عرش برسانیم.

چه قدر رهبری تاکید کردند که حل مشکلات اقتصادی و ... را به برجام گره نزنید! (4008923) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۲۰:۰۷
تا با دنیا رابطه و مراوده نداشته باشیم هیچ پیشرفتی حاصل نمیشود.

رابطه با آمریکا لازم است ولی """"کافی"""" نیست. (4009215) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۳:۴۱
کلا این جماعت همیشه در حال بلوف زدن هستند.نون اینها در دعوا هست .اگر تورم تو کشور 40درصد شد مهم نیست اصلا هم تقصیر اقایان نیست .به قول عباس عبدی اگر برجام نبود الان دسته بیل هم نمیتونستید وارد کنید.اگر برجام نبود شیر خشک هم در اروخانه ها کمیاب میشد هنوز خاطره بد سال 91 و92از یادمان نرفته .حالا هی رییس جمهور و برجام رو مسخره کنید. (4008924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۲۱:۵۴
مخالفان دولت روحانی از آمدن ترامپ بسیار خوشحالند وگمان می کنند او توافق را پاره خواهد کرد!!! نه این طور نیست او بیشتر از اوباما به آن پایبند خواهد بود او یک تاجر است وقدر این توافق را بیشتر از هرکس دیگر برای اعتبار آمریکا می داند آمریکا قرار است خود را یک معامله گر قابل اعتماد نشان دهد وترامپ مرد معامله است چون او یک تاجر وسرمایه دار قویست خواهید دید تیم مذاکره کننده اشتباه نکرده مگر این که مخالفان برجام آنقدر شمشیر را از رو ببندند ودر نشان دادن دشمنی پیش قدم شوند که چاره ای برای ترامپ جز بر خورد صریح با برجام نماند! واین چیزیست که باید روحانی مراقب آن باشد یعنی مراقب حرکات مخالفان داخلی ! (4009286) (alef-13)
 
بعد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۵۸:۲۹
بعد مثل ژاپن و...باید بفهمیم که باید روی پای خود بایستیم
الان که می توانیم موشک درست کنیم
چرانتوانیم به صنایع دیگر تسری بدهیم (4008949) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۷:۰۱:۳۸
این دوستان طرحی ندارن و فقط میدونن باید با یه چیزی مخالفت کنن ولی هیچ وقت به اخرش فکر نمیکنن که خب هدفمون از این کارا چیه؟ فقط میدونن دولت روحانی رو باید بکوبن حالا چه اتفاقی برای کشور میفته اون دیگه مهم نیست (4008950) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۲:۲۲:۵۸
هزاران لایک.

درود بر گفتگوی تمدن ها و صلح و سازندگی. (4009345) (alef-3)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۱:۵۲:۳۳
شما مثلا بگو برجام پاره نشد آیا فکر می کنید ترامپ می گذارد کسی با ایران کار اقتصادی و تجار یکند؟؟ چرا بنا را بر فرضیات می گذارید تمام توهم این بود که دمکرات ها خواهند آمد و به خاط رمسائل داخلی بین امریکا و اروپا و اعتقاد آنها برای هماهنگی با اروپا می توان با کارت اروپا برجام را نصفه و نیمه عملیاتی کرد الان شما بگو برجام را پاره نمی کنند اما نه به شما اجازه می دهند کار اقتصادی با دنیا کنید نه به اروپا اجازه می دهند که در ایران سرمایه گذاری کند و همه اینها را یک جانبه عملیاتی می کند شما چه خواهیدکرد ؟؟ راه چاره اتان چیست چه امتیازی می دهید؟؟ دیگر امتیازی دارید که بدهید و ترامپ را راضی به همکاری کنید؟؟ چرا از این زاویه نگاه نمی کنید شما 112 نفر به علاوه دولت متوهم روحانی نظرتان در رابطه با این سناریو چیست؟؟ مگر نمی گفتند و نمی گفتید که ترامپ انتخاب نمی شود؟؟ شد؟؟ فکر می کنید اروپاو موسسات مالی و تجار یدنیا با ایران وارد کار خواهند شد؟؟ (4009894) (alef-13)
 
بهداد
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۱۱:۱۶
تغییر سیاسی نداریم اقتصادی که داریم.راستی دلار چند شد؟ (4008882) (alef-13)
 
سیده
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۲۸:۵۳
روحانی هم بای بای (4008906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۱:۱۹
کاری نمیکنیم عزیزم به عزت برگشته مان می بالیم که بوسیله ی مدعیان تدبیر اسیب دید. (4008920) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۵۱:۱۱
جرج بوش بعد از حملات 11سپتامبر در کنگره امریکا اون جمله معروف رو گفت: with us or against us یعنی یا با ما هستید و یا با ما دوست هستید یا علیه ما هستید و راه میانه ای وجودندارد. ترامپ هم همین روش را در سیاست خارجی در پیش خواهد گرفت.. او داعش را در عراق و سوریه نابود خواهد. او زندان گوانتانامو را همانطوریکه خودش وعده داده است دوباره از داعشی های آدمخوار و وحشی پر خواهد کرد و با روش غرق مصنوعی از انها درباره علیات های تروریستی اعتراف گیری خواهد کرد. او ابوبکر بغدادی را زنده یا مرده خواهد گرفت همانطوریکه جررج بوش صدام حسین را از سوراخ فاضلاب بیرون کشید و اعدام کرد. در مورد سوریه او با حکومت بشار اسد دوباره روابط دیپلماتیک و سیاسی برقرار خواهد کرد و حتی امکان دارن بخاطر نابودی داعش به دولت بشار اسد کمک های اقتصادی و نظامی و تسلیحاتی و اطلاعاتی هم بدهد. او داعش را در سراسر خاک سوریه و عراق نابود خواهد کرد.. دونالد ترامپ بهیچ عنوان خواهان تضعیف یا سرنگونی دولت بشار اسد نیست بلکه برعکس او معتقد است وجود دولت سکولار بشار اسد در سوریه برای نابودی افراط گرایی و تروریسم در سوریه و خاورمیانه لازم و ضروری است. و اما در مورد ایران او با فشار تحریم های بیشتر و تهدید به حمله نظامی از ایران خواهد خواست که با امریکا بر سرمسایل سوریه عراق لیبی یمن و و سایر مسائل منطقه و بعضی مسائل داخلی بر سر میز مذاکره بنشیند و او از ایران خواهد خواست که ایران و امریکا بر سر این مسائل گفتگو و مذاکره و تفاهم کنند که البته برای راضی کردن ایران برای مذاکره با امریکا تهدید به حمله نظای هم خواهد کرد. در مجموع بهتر است به پیشنهاد ترامپ برای گفتگو و مذاکره و تفاهم بین ایران و امریکا جواب مثبت داده شود چون او ادم جدی و سختی است و اگر تهدید به انجام کاری کند به احتمال بسیار زیاد ان کار را انجام خواهد داد بخصوص که رای و پشتیبانی اکثر یت مردم امریکا را هم با خود دارد. در عین حال او اهل معامله و بده بستان است چون او تاجر بسیار موفق و خوبی است . او اگر با ایران بر سر میز مذاکره بنشیند سعی میکند با ایران بر سر بسیاری از مسائل و اختلافات مذاکره و گفتگو کند و در نهایت ایران و امریکا بر سر بسیاری از مسائل به تفاهم برسند. (4008938) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۰:۰۱:۵۰
تومعاون ترامپی؟ (4009195) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۷:۰۷:۱۹
چه عقده گشایی میکنند این ب رخی از کاسبان تحریم و دلواپسان. انگار نه انگار که همه سرنشین یه کشتی هستیم و هر اتفاقی بیفتد نتیجه اش همه ما را تحت تاثیر قرار میدهد.
ضمنا ترامپ دوره انتخابات با ترامپ دوره ریاست جمهوری از زمین تا آسمان فرق خواهد داشت. (4008954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۸:۳۱:۵۸
روحانی دلواپس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4009073) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۸:۳۶:۳۲
اگر برجام نبود حالا باید فکر جنگیدن می بودیم . حضرات ضد برجام نمی دانند یا نمی خواهند بدانند که برجام یک قرار داد بین اللمللی است و با 5 +1 منعقد شده است و شورای امنیت سازمان ملل تائیدش کرده بنا براین به غیر از آمریکا 5 کشور بزرگ دنیا پایش را امضا کرده اند البته اگر عالی جنابان ضد برجام فکر می کنند امریکا همه کاره دنیا هست موضوع فرق می کند اما در غیر این صورت 5 کشور دیگر ازجمله چین و روسیه که نوکر آمریکا نیستند لذا بهتر است به جای نتیجه گیری های زود هنگام صبر کنیم تا زمان همه چیز را نشان بدهد. (4009090) (alef-13)
 
فرشید
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۹:۰۸:۰۶
برای سایت الف متاسفم که تریبون دلواپسها شده و کامنتهای منطقی طرفداران دولت رو هم درج نمیکنه.براتون خیلی متاسفم. (4009135) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۰۵:۵۰:۲۲
کامنت منطقی شما همین ابراز تاسف است؟؟ ماشاء اله دولت و هوادارنش از بی بی سی و صدای امریکا گرفته تا روزی نامه ها و مانالها و سایت های رنگارنگ رانتی تریبون های متعدد در اختیار دارند ولی دریغ از یک راه حل و اظهار نظر منطقی که برجام را تبیین کنند که مثلا اگر امریکا الان تحریم ها را افزایش دهد چه اقدامی خواهند کرد؟؟ اینان تنها شاه بیت حرفشان این است شما خوشحالید....!!!!! جل الخالق کسی ابراز خوشحالی یا ناراحتی نمی کند تنها سخن این است یک معاهده بسته اید و بر اساس آن تمامی امتیازات ممکن را ببه طرف مقابل داده اید و هر چه که می توانست ابزار چانه زنی باشد را به سراب اعتماد به امریکا از بین برده اید و همان امریکا الان نشانه داده قابل اعتماد نیست اما شما به جای اذعان به اشتباه خطیر خودتان دائم ابراز تاسف و تاثر برای منتقدین می کنید؟؟؟ آقاجان گفتید که مسی را یارای مقابله و نقض برجام را ندارد اما همان دولت اوباما نتوانست ( به قول شما) و نخواست(به زعم منتقدین) که موانع اجرای کامل برجام و بهره مندی ایران از برد برجامی شود، این را که خود آقای روحانی هم اذعان داشت و دارد که طرف مقابل (دولت امریکا و به قولی اوباما) تعهدات خویش را کامل انجام نداده و شاهد مثال آننیز عدم کار بانکی عادی با ایران از سوی بانک های بزرگ است . شاهد مثال آن همین موضوع هواپیماست که نزدیک به ده ماه است هنوز عملیاتی نشده است اما در ایران یکی نگفت نقض برجام رخ داده است و یا راه کار عملیاتی برای مقابله با این خلف وعده چیست تنهاهنرشان و هنرتان این بوده که منتقدین راحواله به جهنم و دادگاه و داغ و درفش کنید الان هم که دائم اظهار تاسف است که مثل نقلو نبات بر سر منتقدین می افشانید کهمثلا چرا از برجام حمایت نمی کنید دوست عزیز در همان دوران اوبامای باهوشتان بدون پاره کردن برجام بانکها و موسسات بزرگ مالی از امریکا می ترسیدند و با ایران کار نمی کردند و هیچ سرمایه گذاری با ثمری انجام نگرفته است شما فکر می کنید مثلا در دوران ترامپ این هراس و وحشت از کار با ایران رفع خواهد شد؟؟ یا گمان می کنید تشدید می شود؟؟ گمانتان این است که مثلا ترامپ می آید کاغذ برجام را پاره می کند؟؟ زهی خیال باطل اوبامایی که این قدر عاشق و شیفته او بودید نتوانست هراس صاحبان زر و زور از تنبیه امریکا را برای کار با ایران برطرف نماید الان شما گمانمی کنید ترامپ می آید این هراس و ترس را برطرف می کند؟؟ من نمی دانم این چه خام اندیشی و توهمو دوستی است که گمان می کنید از بی فایده بودن برجام در دوران ترامپ را به پاره کردن برجام تعبیر و تفسیر می نید !!!! دوست عزیز متاسف!!!! ترامپ برای برجام نیازی ندارد که اقدام به نقض کند همین که نگذارد هراس کار با ایران برطرف شود یعنی برجام لغو شده است و در متن برجام هیچ مکانیزم و هیچ ابزاری برای ما وجودندارد که این نقض آشکار و عیان و بی فایده بودن را برطرف کنیم. تمام غصه و هم و غم ما این بودو هست که با عجله وبی فکر و تنها بر اساس توهم دروغین از رسانه هایی که حتی قادر نبودند و نیستند مردم امریکا را بشناسند آمدیم بر قولو قرارهایی اعتماد کریم و ابزارهای چانه زنی خود را از بین بردیم امریکا و ترامپ نیازی ندارند که برجام را لغو کنند یا یک جانبه آن را پاره کنند همین که ترس و هراس از کار با ایران و تنبیه موسساتی که با ایران کار می کنند را بالا ببرند عملا لغو شده است و هیچ کس و هیچ نهادی هم نمی توان بگوید متن برجام نقض شده است و شما نیز نمی توانید به سمت غنی سازی بروید زیرا در برجام تعهدات ما ملموس و عینی است حرکت به سمت تولید آب سنگین یا افازیش میززان غنی سازی حتی سه و نیم درصد معنایش نقض استو این متن برجام است و مستوجب واکنش جامعه جهانی اما افزایش ایران هراسی و عدم بهره مندی ایران از مواهب لغو تحریم ها نه در متن برجام نه در عملکرد دولت ایران در این نزدیک یک سال هیچ گاه به معنای نقض برجام مطرح نشده است که بخواهید با استناد به آن مقابله ای را طراحی کنید این همان نقص و عیب عمده برجام ومذاکره کنندگان حجوگیر و دولت متوهم ما بوده و هست که همه استراتژی خود را برای جلب اعتماد دیگران و نه ایجاد اعتماد ایرانو مردم ایران بنا نهاد پیش فرض دولت و تیم مذاکره و همه شما این بودو هست که ما باید اعتمادسازی کنیم و برای این کار باید بدوننق ونوق حداگثر همکار یرا با طرف مقابل انجام دهیم ولی طرف مقابل به ویژه امریکا به خاطر پرستیژ سیاسی و بین المللی اش نخواهد توانست این برجام را لغو کند واصلا این پیش بینی را نمی کردید که لزومی به لغو نیست بلکه همین عدم تشویق وایجاد هراس خود به خود برجام و فواید آن را برای ما تبدیل به تقریبا هیچ و خسارت محض می کند اما هنوز هم نمی خواهید به این اشتباه استراتژیک و عظیم خود اذعان کنید که به یک باره همه سرمایه چانه زنی خود را در طبق اخلاص تقدیم کردیم زیرا گمان نمی کردیم در امریکا فرد یاگروهی بیایند که بخواهند بر هراس از ایران دامن بزنند همین و همین سم مهلک است حالا شما و امثال شما خودتان را به حماقت بزنید و ابراز تاسف کنید و تاثر که دولت بی تریبون است و کذا و کذا (4010805) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.