توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498007
فاکس نیوز: آمریکاموشک قاره پیما آزمایش میکند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
شبکه خبری 'فاکس نیوز' گزارش داد که آمریکا پس از آزمایش سامانه دفاعی 'تاد' در دو روز گذشته، قرار است موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) را مورد آزمایش قرار دهد.

به گزارش ایرنا، به نقل از فاکس نیوز کم تر از یک هفته پس از پرتاب موشک قاره پیما از سوی کره شمالی، نیروی هوایی آمریکا قصد دارد تا عصر امروز یک فروند موشک ICBM را مورد آزمایش قرارد هد.

بنابراین گزارش، قراراست این موشک بالستیک قاره پیما از نوع ' Minuteman-3 'ازپایگاه 'وندنبرگ' واقع در ایالت فلوریدا پرتاب شود.
این چهارمین آزمایش از این نوع موشک بالستیک قاره پیما توسط آمریکا در یک سال گذشته است.

'مارک گراف' سخنگوی نیروی هوایی آمریکا گفت: این آزمایش از مدت ها قبل برنامه ریزی و یک آزمایشی است که طبق روال عادی صورت می گیرد و قرار است مسیر آزمایشی چهار هزار مایلی بر فراز اقیانوس آرام را بپیماید.

گراف در بیانیه ای نوشت:نیروی هوایی بااین پرتاب ارزیابی خواهد کرد که تا چه میزان می تواند به توان ICBM به عنوان یک عامل بازدارنده هسته ای تکیه کند.

فاکس نیوزنوشت: آمریکا شمار چشمگیری از موشک های بالستیک هسته ای دارد که 400فروند موشک ICBM در سیلوهایی در پایگاه های نیروی هوایی خود در ایالت های'مونتانا'، 'وایومینگ' و 'داکوتای شمالی' دارد، همچنین آمریکا از توانایی پرتاب موشک های بالستیک قاره پیما از برخی از زیردریایی های خود را داشته و علاوه بر آن قادر است بمب های اتمی خود را توسط ناوگان بمب افکن های 'ب-2' و 'ب-52' حمل و پرتاب کند.

به گزارش ایرنا، درحالی فاکس نیوز از قصد نیروی هوایی آمریکا برای پرتاب آزمایش یک موشک قاره پیما خبر داد که یکشنبه گذشته برابر با هشتم مرداد ماه، آمریکا سامانه دفاعی موشکی 'تاد' را مورد آزمایش قرار داد.

شبکه خبری سی ان ان اقدام آمریکا درآزمایش این سامانه دفاعی را واکنش و پاسخی مستقیم به آزمایش موشکی جمعه گذشته برابر با ششم مردادماه کره شمالی خواند.

سامانه دفاعی موشک تاد از پایگاه نیروی هوایی آمریکا در 'کودیاک' آلاسکا پرتاب شد که یک فروند موشک بالستیک میانبرد شلیک شده بر فراز اقیانوس آرام را شناسایی و رهگیری کرد.

تحلیلگران با توجه به انجام دو آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیما دریک ماه اخیر توسط کره شمالی معتقدند که این موشک ها توانایی رسیدن به خاک آمریکا را دارند. 

این موضوع زنگ خطر را در واشنگتن به صدا درآورده و موضوع کره ‍شمالی را در اولویت سیاست خارجی دولت ترامپ قرار داده است. کره شمالی تاکید می‌کند که اینگونه فعالیت‌های نظامی تنها جنبه بازدارندگی دارد و حضور آمریکا هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای این کشور عامل اصلی بی ثباتی منطقه است. 
 
کلمات کلیدی : آزمایش موشکی + موشک بالستیک + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.