توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277002
اوباما درباره تحريمها خيال پردازي مي کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲
وال استریت ژورنال نوشت اوباما درباره ابقا دوباره تحریم ها علیه ایران خیال پردازی می کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این نشریه در مطلبی نوشت: باراک اوباما دوست دارد بگوید درصورتیکه ایران هر توافق هسته ای را که امضا شود نقض کند تحریم هایی که علیه این کشور اعمال شده قابل بازگشت است. اما این هم یکی دیگر از خیال پردازی های دولت اوباما است. در کنگره شرکتهای نفتی جهان که امسال در لندن برگزار شد شاهد علاقه زیاد شرکتها برای تجارت با ایران بعد از تحریم ها بودیم.

این شور و اشتیاق تقریبا از بعد از امضای توافق موقت در نوامبر ۲۰۱۳ در ژنو آغاز شد. دو ماه بعد از آن اتحادیه اروپا ممنوعیت بیمه کشتی های حامل نفت ایران را برداشت. تقریبا در همان زمان مدیران اجرایی شرکتهای شل، انی ایتالیا و دیگر شرکتهای بزرگ نفتی اروپا با وزیر نفت ایران در وین ملاقات کردند. این علاقمندی فقط به همکاری در صنعت نفت محدود نمی شود. نمایندگان شرکت های ایرباس، پژو سیتروئن، سوسیته ژنرال و بی ان پی در فوریه ۲۰۱۴ به ایران رفتند. ایرانیان و همتایان تجاری آنها در غرب زیرساختهای تجاری را هم ارتقا داده اند. شاید اوباما فکر می کند که اگر ایران توافق هسته ای را نقض کند همه این فعالیتهای اقتصادی متوقف خواهد شد اما به نظر می آید جامعه تجاری خلاف آن را باور دارد.
 
کلمات کلیدی : اوباما، ایرباس، پژو سیتروئن+ سوسیته ژنرال + بی ان پی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.