توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497206
روشی ساده برای داشتن «دندانهایی سفید و درخشان»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
اگر می‌خواهید دندان‌هایی سفید و درخشان داشته باشید، روش استفاده از ماده‌ای را در این مطلب آموزش داده‌ایم که به راحتی در دسترس و قابل استفاده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین با فرمول NaHCO3 یکی از نمکهای سدیم در ترکیب با کربنیک اسید است که تنها یک هیدروژن اسیدی این ترکیب با سدیم جایگزین شده‌ است.

این ترکیب، بی‌بو و بی‌طعم است که کمی دارای خاصیت بازی و به‌صورت پودر سپید یا بلورین است؛ بی‌کربنات جاذب رطوبت و بوگیر است.

رفع زبری و پینه پاها با استفاده از جوش شیرین

جوش‌شیرین در حفظ شادابی و مراقبت از سلامت پوست پاها معجزه می‌کند همچنین با پینه‌های آزاردهنده مقابله و پوست پاها را تمیز می‌کند، خارش را از بین می‌برد و باعث نرمی و لطافت پوست پاها می‌شود بنابراین یک چهارم فنجان جوش‌شیرین را در یک لیتر آب ولرم حل کرده و پاهایتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن قرار دهید.

در مورد اثر جوش‌شیرین روی پوست پاها و پینه‌ها باید واقع‌بینانه سخن گفت، معجزه‌ای در کار نیست؛ پینه‌های آزاردهنده تنها با رفع عامل ایجادکننده‌‌شان (مثلا کفش نامناسب) و نیز با کمک داروهای مناسب رفع می‌شوند البته جوش شیرین با توجه به خاصیت لایه‌برداری ملایم تنها می‌تواند تا حدی به رفع زبری و ناهمواری پوست و احیاناً پینه‌ها کمک کند و هرگز جوش‌شیرین را به عنوان یک درمان قطعی برای پینه و میخچه نمی‌شناسیم.

جوش‌شیرین در حفظ سلامت دهان و دندان نیز موثر عمل می‌کند زیرا دهان را تمیز می‌کند، مانع از ایجاد جرم و پوسیدگی روی دندان‌ها می‌شوند و نفس را خوشبو می‌کند.

داشتن دندان‌هایی سفید  با استفاده از جوش‌شیرین

برای از بین بردن بوی بد دهان، یک قاشق چایخوری جوش‌شیرین را در یک لیوان آب حل کرده و با آن قرقره کنید، سپس دهانتان را با آب به‌خوبی شست‌و‌شو دهید همچنین اگر می‌خواهید دندان‌هایی سفید داشته باشید، کافیست گاهی به‌اندازه یک نوک انگشت جوش‌شیرین را روی خمیردندانتان بریزید و با آن مسواک بزنید تا لکه‌ها محو و دندان‌هایتان سفیدتر ‌شوند.

براساس خاصیت سایندگی ملایم و نیز جاذب بودن جوش‌شیرین می‌توان آن را به صورت خشک یا محلول در کمی‌آب به دندان‌ها مالید؛ این عمل به از بین رفتن لک‌های زرد و قهوه‌ای روی دندان که بیشتر در اثر مصرف قهوه و چای به وجود می‌آیند کمک و دندان‌ها را سفیدتر می‌کند.

جوش شیرین اثر ضد میکروبی نیز دارد و محیط رشد میکروب‌های مضر را در دهان به هم می‌زند و به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می‌کند؛ بیکربنات سدیم (نام شیمیایی جوش شیرین) اغلب یکی از اجزای تشکیل‌دهنده فراورده‌های خمیردندان است.

جوش‌شیرین مرطوب‌کننده و همچنین یک لایه‌بردار طبیعی است.

تهیه ماسک صورت با استفاده از جوش‌شیرین

برای استفاده از خواص لایه‌برداری جوش‌شیرین کافی است یک خمیر ساده درست کنید و برای درست کردن این خمیر، سه پیمانه جوش‌شیرین را با یک پیمانه آب مخلوط کنید؛ این خمیر را با نوک انگشتانتان، دایره‌وار روی پوست تمیز صورتتان بمالید، سپس با آب ولرم به خوبی شست‌و‌شو دهید البته می‌توانید از این خمیر به صورت ماسک نیز استفاده کنید یا اینکه مقداری از آن را با نوک انگشت روی جوش‌هایتان قرار دهید، در این صورت اجازه دهید خمیر جوش‌شیرین به مدت سه الی پنج دقیقه روی پوستتان بماند، سپس صورتتان را با آب ولرم به خوبی شست‌و‌شو دهید.

این مطالب که استحمام و شست‌و‌شو با آب سنگین با درصد املاح بالا موجب خشکی پوست می‌شود یک واقعیت است؛ در بسیاری از نواحی دنیا همچنین ایران، آبی که برای استحمام و انجام امور بهداشتی و پاکیزگی به کار می‌رود و حتی آب شرب لوله‌کشی دارای درصد بالایی از املاح است.

این حقیقت گاهی به‌صورت جرم بستن جداره قوری و حتی رسوب املاح غیرمحلول در آب در ته لیوان یا پارچ ‌آب مشخص می‌شود؛ افزودن جوش شیرین به آب با قلیایی کردن آن باعث می‌شود مقداری از سختی آب گرفته شود؛ پوست ما به طور کلی با آب کم املاح سازگاری بیشتری دارد.

نکته قابل یادآوری این است که هرچه محیط سطح پوست قلیایی باشد، تحریک‌پذیرتر می‌شود بنابراین به میزانی جوش‌شیرین به آب اضافه کنید که در پوست احساس خشکی، سوزش و آزار ایجاد نکند.
 
کلمات کلیدی : سلامت دندان + پوسیدگی دندان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.