توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507907
اشپیگل: ۶۰ تن از نیروهای جبهه النصره در آلمان ‌به‌ سر می‌برند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
هفته‌نامه آلمانی اشپیگل ‌با استناد به اظهارات محافل امنیتی این کشور از حضور حدود ۶۰ تن از شبه‌نظامیان یک گروه افراطی سوری در آلمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، هفته‌نامه اشپیگل در گزارشی نوشت، حدود ۶۰ تن از نیروهای جبهه النصره، شاخه سابق القاعده سوریه در آلمان حضور دارند.

به نوشته اشپیگل، این نیروها که به گروه "لواء اویس القرنی" وابسته هستند به عنوان پناهجو به آلمان رفته‌اند. این واحد در ابتدا همدوش با "ارتش آزاد سوریه" علیه نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه می‌جنگید؛ ولی بعد از آن جدا شد و به "جبهة النصره" نزدیک به القاعده پیوست.

بر اساس این گزارش، اعضای این گروه "در کشتارهای مختلف غیرنظامیان و سربازان اسیر سوری" شرکت داشته‌اند.

در حال حاضر در آلمان تحقیقاتی علیه ۲۵ تن از نیروهای سابق این واحد در دست انجام است. بنا به برآورد مقام‌های آلمانی، بیش از ۳۰ تن دیگر از نظامیان این گروه نیز در آلمان به‌سر می‌برند. با این همه بدون شک هنوز تعداد زیادی از آن‌ها تشخیص هویت داده نشده یا ردیابی نشده‌اند.

بنا بر اطلاعاتی که اشپیگل در دست دارد، اداره کل حراست از قانون اساسی آلمان (سازمان امنیت داخلی این کشور) برای رسیدگی به این پرونده گروهی ویژه تشکیل داده است.
 
کلمات کلیدی : جبهه النصره ، آلمان، داعش، تروریست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.