نظر منتشر شده
۱۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424404
پاسخ وزیر بهداشت به انتقادها درباره طرح تحول سلامت؛
رتبه 13 حقوق پزشکان در میان دستگاه‌ها/ زیرمیزی نتیجه بی توجهی دولت و مجلس به حقوق پزشکان بود
بخش اجتماعی الف، 25 آذر 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۸
وزیر بهداشت با حضور در یک برنامه تلویزیونی، به برخی انتقادها به طرح تحول نظام سلامت پاسخ داد.

دکتر هاشمی با حضور در برنامه تلویزیونی ثریا که از شبکه یک سیما پخش می‌شود، در خصوص برخی انتقادات وارد شده به طرح تحول نظام سلامت در زمینه افزایش دو و نیم برابری تعرفه ها اظهار کرد: طبق بند ه ماده ۳۸ قانون برنامه پنجم توسعه تعرفه های درمانی باید هر سال بازنگری شود، در حالی که این اتفاق حدود ۲۳ سال بود که صورت نگرفته بود. مبنای پرداخت ها نیز کتابی بود که در یکی از ایالت های آمریکا تدوین شده بود. افزایش تعرفه ها در شورای عالی بیمه تصویب شد و به موجب آن 2000 خدمت جدید صاحب تعرفه شدند.

وی افزود : بین رشته های پزشکی نابرابری وجود داشت و نسبت تعرفه ها در برخی از آنها ۱۱ به ۱ بود که علی رغم دو نوبت بازنگری تعرفه‌ها، همچنان نتوانستیم به طور کامل آنها را اصلاح کنیم اما در عین حال این نسبت به 5.5 به 1 در بعضی رشته ها کاهش یافت.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در ۲۳ ساله گذشته اعمال جراحی وجود داشت که تعرفه مشخصی نداشتند، این تعرفه‌ها در قالب کار کارشناسی سازمان‌های بیمه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت تصویب شد.

هاشمی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت، هزینه ی تخت بیمارستانی در بیمارستانهای دولتی ۴۵ هزار تومان بود که این رقم در حال حاضر به ۱۳۳ هزار تومان رسیده است. در شهر تهران کدام تخت در مسافرخانه ها هزینه ای معادل ۴۵ هزار تومان دارد؟ این در صورتی است که باید خدمات هم به بیمار ارائه شود.

وی افزود: در طول 20 سالی که بیمارستان‌ها به‌طور خودگردان اداره می‌شدند تراز مالی آنها منفی بود و ۵۷۰ بیمارستان کشور در معرض ورشکستگی قرار داشتند.

وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: پیش از افزایش تعرفه ها، هزینه جراحی لوزه 18500 تومان بود که امروز هزینه آژانس هم نمی‌شود، اما در حال حاضر تعرفه این جراحی به ۶۶ هزار تومان رسیده است. وی ضمن اشاره به افزایش 120درصدی تعرفه های جراحی و 35 درصدی ویزیت، بیان کرد: به مدت ۴ سال تمام ضریب های جراحی ثابت مانده بود، لذا دولت تصمیم گرفت به جای افزایش ۳۵ درصدی و افزودن سالیانه ۲0 درصد به آن، این اقدام را انجام دهد.

هاشمی با بیان اینکه بخشی از زیرمیزی هایی که پیشتر گرفته می شود به خاطر چشم بستن دولت و مجلس روی این موضوع بود ادامه داد: دولت ها به طور متوسط در تمام طول عمر خود 1600 تا 1700 تخت بیمارستانی ایجاد می‌کردند اما این دولت تا امروز ۱۲ هزار تخت ایجاد کرده و قول داده است تا پایان دولت ۲۱ هزار تخت دیگر راه اندازی کند.

راه اندازی 40 هزار تخت بیمارستانی طی دو سال گذشته
وزیر بهداشت، با تاکید براینکه به جای سرکوب بخش خصوصی، باید عمل کرد، ادامه داد: افزایش توزیع پزشک به صورت صحیح، افزایش تخت های بیمارستانی، کاهش پرداختی مردم و ... بخشی از اقداماتی بود که برای رقابت با بخش خصوصی انجام دادیم. طی دو سال گذشته حدود 40 هزار تخت بیمارستانی تعویض شد. افزایش رجوع به بخش دولتی طی دوسال گذشته به دلیل افزایش خدمات بود، با فشار و متهم کردن بخش خصوصی نمی توان با آن رقابت کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بر خلاف سیاست های ابلاغی رهبری، تعرفه های بخش خصوصی 2.5 برابر افزایش پیدا کرد، گفت: اولین نکته در این سیاست های ابلاغی از سوی رهبری، تامین منابع مالی پایدار است. این سیاست ها، یک بسته است که نمی شود تنها یک بند از آن را اجرا کرد وسایر را خیر. در عین حال نرخ تورمی که دولت برای حوزه سلامت مشخص کرده است، 1.4 برابر میزان تورم عادی است. بخش خصوصی مورد اقبال مردم است و هزینه چندین برابری نسبت به بخش دولتی دارد. وقتی این سیاستها اجرایی می شود که بخش دولتی قوی باشد، ما در حال ایجاد زیرساختهای لازم برای تقویت بخش دولتی مانند جذب بیشتر پزشک، توسعه تخت های بیمارستانی و .. هستیم. آن زمان است که میتوان رقیب بخش خصوصی شد.

زیرمیزی نتیجه بی توجهی دولت‌ها و مجالس به حقوق پزشکان بود
هاشمی در ادامه تاکید کرد: هفت تا 10 هزار میلیارد تومان زیرمیزی در تعرفه ها توزیع شد. زیرمیزی، نتیجه بی توجهی دولت‌ها و مجالس نسبت به حق پزشکان بود. برای یک عمل ستون فقرات که 16 ساعت زمان می برد، باید چقدر پرداخت شود؟ رقم تعرفه های سابق در جراحی به 200 هزار تومان نمی رسید، جراح باید نیمی از این رقم را شش ماه بعد از بیمه ها دریافت می کرد. لذا افتخار میکنم که زیرمیزی به روی میز آورده شد.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از برنامه، با بیان اینکه اگر درآمد کسی بالا است، باید سیستم مالیاتی را اصلاح کنید، تصریح کرد: حقوق با کارانه تفاوت دارد. بخشی از درآمدی که توسط کادر درمان برای دولت ایجاد می شود، به آنها پرداخت می شود. در دولت قبل، رقم این درآمد از سوی کادر درمان، 10هزار میلیارد تومان بود که در این دوره، به 26 هزار میلیارد تومان در بخش دولتی رسید.

وی در خصوص چرایی عدم انتشار حساب ملی سلامت نیز توضیح داد و گفت:آمار حساب  ملی سلامت مربوط به همه مردم و دراختیار مجلس است. آخرین حساب ملی منتشر شده نیز مربوط به سال 92 است و اگر تا امروز گزارش دیگری منتشر نشده، یعنی هنوز آن را ندارند. ما چیزی نداریم که از مردم پنهان کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه، به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: یکی از موفقیت‌های وزارت بهداشت در این دوره، افزایش تعداد پزشکان در مناطق محروم بود. پیش از اجرای طرح، 2200 پزشک در این مناطق حضور داشت که امروز به 5749 نفر رسیده است. همچنین قبل از طرح تحول فقط 5 درصد از پزشکان طرحی در بیمارستان ها می‌ماندند که این عدد در حال حاضر به 100 درصد رسیده است. پرداختی از جیب نیز از 56 درصد به 40 درصد رسانده شده است.

به گفته هاشمی، حضور 843 پزشک مقیم در 412 بیمارستان، راه اندازی 5080 پایگاه سلامت، 1902 مرکز جامع خدمات سلامت و 2500 خانه بهداشت جدید ، تامین یک مراقب سلامت به ازای هر سه هزار نفر، راه اندازی یک پایگاه سلامت به ازای هر شش تا 12500 نفر، تامین یک خانه بهداشت برای هر هزار جمعیت روستایی، افزایش تختهای ویژه، راه اندازی 1902 مرکز جامع خدمات سلامت، بازسازی دو میلیون متر مربع فضای درمانی و ... را بخش دیگری از موفقیتهای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد.

وزیر بهداشت، در ادامه،پایین بودن دستمزد پزشکان در بخش دولتی پیش از اجرای طرح تحول را یکی از موانع حضور آنها به صورت تمام وقت دانست و گفت: قبل از این دولت، بیمه ها حاضر نبوند 37 درصد هزینه بیماران را پرداخت کند. در حال حاضر، حتی یک پزشک طرحی از میان جمعیت 10 هزار نفری آنها در بخش خصوصی کار نمی کند.

وی همچنین اضافه کرد: طبق آمار، امروز در شهرستانها زیر میزی وجود ندارد ولی این به معنی عدم تخلف نیست، اما در کلانشهرها کار کمی سخت تر است. کاری که دولت با جامعه پزشکی در طول این سالها انجام داده، با هیچ قشر دیگری نکرده است. چون پولی نداشت که به بیمه ها بپردازد، چهار سال تعرفه ها را ثابت نگهداشت. معتقدم مقصر اصلی زیرمیزی، دولت و مجالس است که آنها را به این راه کشانده است.

رتبه 13 حقوق پزشکان در میان دستگاههای دولتی
وزیربهداشت، درپاسخ به انتقادها نسبت به دریافتهای بالای برخی پزشکان نیز گفت: شورای حقوق و دستمزد، وضعیت پرداخت حقوق در همه دستگاهها را بررسی کرده است. سه هفته پیش نوبت به بررسی وزارت بهداشت رسید ما ظرف یک ماه، گزارشی از نظام پرداختی خود را ارائه دادیم، بخشی از آن تایید و بخشی اصلاح شد. دو دولت نیز در خصوص پزشکان بحث شد. اگر قانون را قبول داریم به آن احترام بگذاریم. در حال حاضر حقوق پزشکان، رتبه 13 را در میان دستگاههای مختلف دارد.

تا زمانی که نیرو کم است، هرچه بگوییم شعار است
وزیربهداشت، در خصوص چندین فیش حقوقی میلیونی که در این برنامه نشان داده شد، اظهار کرد: یکی از این فیشها که اعلام شد متعلق به یکی ازافراد ستاد وزارت بهداشت است، متعلق به یکی از معاونان من است. ایشان ماهی 340 میلیون تومان کار کرده و 68 میلیون تومان به او داده اند. برای این موضوع نیز پرونده ای تشکیل و بررسی شد اما سازمان بازرسی کشور هیچ حکمی روی آن نداد؛ چرا که حق او بود. اگر نظام فی فور سرویس اشتباه است، ای کاش از 23 سال پیش اجرا نمیشد.

هاشمی همچنین فیش حقوقی 585 میلیون تومانی یک پزشک برای یک ماه را تکذیب کرد و گفت: این فیش دروغ است، امیدوارم سایر حرف هایی که زدید دروغ نباشد. چرا در خصوص این تخلفات، در دوره قبل صحبت نکردید؟ مردم حرف های شما را قبول ندارند، چون وزارت اطلاعات، سازمان صدا و سیما و مرکز ملی آمار از ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و مردم نظر سنجی می کنند. اگر میخواهید به کشور خدمت کنید، عینک بدبینی را بردارید. باید به حوزه سلامت، مانند امنیت توجه شود. در این دوره توانستیم با بضاعت کم خود، دولت و مجلس را به مشکلات حوزه سلامت حساس کنیم. ما از صبح تا شب کار می کنیم. کار شما فقط نقد کردن است. اگر به جای روشنگری می خواهید با اطلاعات غیر مستند افشاگری کنید پس این شعار برنامه تان را عوض کنید. به جای دیده بان پیشرفت ایران بزنید دیده بان پسرفت ایران.

هاشمی همچنین اعلام کرد: رهبری فرمودند من حقوق پزشکان را مصداق فیشهای نجومی نمیدانم؛ این درآمد مصداق حق الکشف است. اگر حقوق 60 میلیون تومانی میگرفتند و کار نمیکردند حقوق نجومی بود. یکی از فیشهایی که نشان دادید متعلق به یک متخصص زنان در یکی از محروم ترین مناطق سیستان و بلوچستان است که 285 عمل زایمان انجام داده بود . اگر 25 عمل زایمان داشت آیا رقم دریافتی وی با این رقم یکی بود؟
 
کلمات کلیدی : طرح تحول نظام سلامت+وزیر بهداشت
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۲:۲۱:۴۷
✍ فرصتی که ثریا از دست داد...

✅ وزیربهداشت برای اولین بار روبه‌روی منتقدین طرح_تحول_سلامت نشست. دکتر قاضی‌زاده هاشمی برای چندمین بار بود که به برنامه ثریا دعوت شده بود و البته اولین بار بود که ثریا با این موضوع روی آنتن رفت و کسی جلوی پخش آن را نگرفت. البته بماند که روابط عمومی وزارت بهداشت، شرط کرده بود که هیچ منتقدی نباید در برنامه باشد و یا روی آنتن بیاید؛ تا وزیربهداشت تنها مرد میدان باشد!

🔹متاسفانه ثریا راه را اشتباه رفت. مجری‌برنامه و دست‌اندرکاران برنامه، به جای آنکه از چرایی اجرا نشدن قوانین بر زمین مانده در حوزه سلامت حرف بزنند، وارد چالش‌های دیگری شدند و تنها در چالش کارانه‌های نجومی پزشکان گیر کردند.
🔹کاش از وزیربهداشت می‌پرسیدند، با کدام منطقی برای آنکه جلوی زیرمیزی پزشکان را بگیرند، تعرفه‌ها را تا ۵۸۱ درصد افزایش می‌دهند؟ چرا به جای این روش غیرمنطقی، نظارت بر پزشکان را جدی نمی‌گیرند؟
🔹کاش از وزیر بهداشت می‌پرسیدند با کدام استناد قانونی، طرحی به اسم طرح_تحول_سلامت با هزینه بیش از ۳۰ هزار میلیاردی در سال اجرا شد؟ در کجای سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، سیاست‌های ابلاغی، برنامه‌های ۵ ساله توسعه و حتی قوانین بودجه، از چنین طرحی صحبت شده است؟
🔹کاش از او می‌پرسیدند چرا قوانینی همچوم نظام ارجاع، نسخه الکترونیک، پزشک خانواده، پرونده الکترونیک و ... در تمامی این سال‌ها اجرا نشده؟ چرا جلوی هر گونه شفافیتی در سیسنم درمانی گرفته شده است؟
🔹کاش از او می‌پرسیدند چرا در حالیکه از کمبود پزشک رنج می‌بریم، درب دانشگاه‌های علوم پزشکی را بسته‌ایم؛ ظرفیت‌ها را زیاد نمی‌کنیم؟ و انحصار ایجاد کرده‌ایم؟ چرا باید اوضاع طوری باشد که معاون پرستاری وزارت بهداشت از کمبود ۳۰۰ هزار پرستار سخن بگوید؟ و البته هزاران چرای دیگری که وزیر بهداشت با زیرکی از کنار آنها گذشت... (4067217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۳۳:۳۳
در مورد تدبیرهای راهگشای وزیر بهداشت همین بس که برای رفع سردرد خود به درمانگاهی در خرم‌آباد مراجعه کردم کل ویزیت بنده دو دقیقه بیشتر طول نکشید و 37 هزار تومان از بنده پول گرفتند. (4067684) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۴۲:۰۰
آقا ما بیمار سرطانی داریم تو خانواده به والله طرح عالیه، اصلا هزینه های درمان قابل مقایسه نیست با دولت قبل. یعنی دقیقا با طرح تحول هزینه های ما شد ده درصد (4068128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۴۴:۰۳
این طرح برای من ام اسي عالی بوده. خدا پدر وزیر رو بيامرزد (4068133) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۱:۰۲:۱۱
درست است هزینه درمان شاید در بخش دولتی کمتر شده باشد، اما به چه هزینه ای، با هزینه نابود کردن صنعت و ایجاد رکود و بیکاری و ورشکستگی بیمه ها، دلیلی ندارد یک پزشک عمومی ماهی ۱۷ میلیون حقوقش باشد طبق گفته وزیر بهداشت، شما باید خدمات خیلی بهتر از این دریافت کنید اما نه با نابود کزدن دیگر بخشهای کشور بلکه با متعادل کردن درآمد پزشکان همانند دیگر اقشار جامعه (4068458) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۸:۳۰:۰۲
درآمد پزشكان و پرستاران رو کم کنند اما این تعرفه هارو نگه دارند، انصافا تقریبا تو بیمارستان دولتی خدمات رایگان شده من خواهرم سرطان داره و دارم به وضوح میبینم (4068570) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۹:۵۸:۲۷
همه چیز رو با هم میخوای انگار.کل طرح باید حذف بشه (4068655) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۲:۰۰:۰۳
برای این طرح ی درصد رو مالیات بر ارزش افزوده گذاشتند
بنزین رو از 400 به 1000 رسوندند
8000 میلیارد از دولت دریافت کردند
تامین اجتماعی رو ورشکست کردند
که این اتفاق بیقفته کل جامعه دارند پول بیماران زا پرداخت می کنند باید از کل مردم تشکر کنید (4069355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۳۵:۱۴
وزیر بهداشت و درمان این دولت مگر چه پروژه‌ بهداشتی و درمانی را کلید زده و یا به پایان رسانده است که اینگونه مغرورانه موضع‌گیری می‌کند؟ (4067686) (alef-3)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۲:۰۰:۱۶
اصن شما توایران زندگی نمی کنید!!! (4068285) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۳۵:۵۱
به عنوان کارمند یکی از بیمارستان‌های تبریز وقتی وزیر بهداشت در 95/3/30 درمجلس شورای اسلامی بحث کارانه را مطرح کرد که 20تا 30 درصد پزشکان کارانه می‌گیرند خنده‌ام گرفت! چرا که کمتر از 50 درصد تا 80درصد قراردادی نداریم! یک پزشک پاتولوژی در ماه کمتر از 45 میلیون فقط کارانه می‌گیرد. ولی کارمندان و پرستاران 6 درصد کارانه بین 700-800 هزار تومان! یعنی تفاوت از زمین تا آسمان است و متأسفانه برخی رؤسای بیمارستانها برای جذب پزشکان مسابقه می‌گذارند که بیا بیمارستان ما تا چند درصد از آن بیمارستانی که هستی کارانه بیشتری پرداخت می‌کنم! برخی پزشکان در نوبت شیفت شب خود علاوه بر 600 هزار تومان اضافه کاری در همان شیفت اقدام به عمل جراحی می‌نمایند و بین 20 تا 80 میلیون هم کارانه دریافت می‌کنند! (4067687) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۴۷:۲۴
زیر میزی نتیجه بی قانونی در کشور هست اگر دو مقام اختلاس گر و دو پزشک زیر میز بگیر را اعدام کنند نه هیچ مقامی و نه هیچ پزشکی جرات دزدی از ملت رانخواهد کرد (4067897) (alef-3)
 
صمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۴۱:۳۶
آقا مجلس میگه 80%وزارت بهداشت میگه 40%نماینده قانون کار میگه 180%شما ام ميگي 581% این آمار هارو از کجا مياريد مخصوصا این یک درصد آخر(581) (4068021) (alef-3)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۴۴:۳۵
تورو خدا نذاريد این طرح رو بردارن، چهار سال قبل پدرم سرطان گرفت کل دارو ندارمون برا شیمی درمانی رفت. اما الان مادرم درگیر این بیماری لعنتی شده بهمون ی کارت دادن همه چیز رایگانه.تورو خدا کاری نکنید این طرح لغو بشه (4068024) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۳:۰۵:۲۱
به نظرم در آینده دو رشته در دبیرستانها داریم:
ا- جراحی! 2- غیر جراحی (4068353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۳:۵۴
نخیر آقا.آدرس غلط نده.جراح مظلومه.نصفه بودجه را رادیولوژی و زنان خوردند (4099008) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۴:۱۵:۱۷
این طرح بی شک طرح تحول درامد پزشکان بود من یادمه بهانه اولیه هم این بود که پزشکان زیر میزی میگیرن و ... (4067237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۱۵:۰۱
من با ۴هزار تومن هفته پیش یک متخصص داخلی رفتم و از طرح هایی که هزینه بیمار رو کم کنه استقبال میکنم. این طرح مخالفینی داره که مسیر دریافتی اوننها رو تنگ میکنه و واسه همین مخالف زباد دیده میشه براش. ولی تعداد این افراد کم هستن، گول بوقذو کرنای فضای مجازی رو نباید خورد (4067667) (alef-11)
 
صادقی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۴:۴۱:۱۶
حرف خوب زیاده برای گفتن ، ولی با این طرح بخش خصوصی به کل داره نابود میشه ! عزیز جان بنده فعال حوزه تجهیزات پزشکی هستم ، مراکز درمانی 8 ماه هم باز پرداخت ندارند و داره به سال میکشه در صورتی که طرح شما 45 روزه پازپرداخت بود ، شما بیا حساب کن با سود 10 درصد ، بعد از هشت ماه پرداخت پول کجا منطقی است واقعا طرح شما نظام صنفی تجهیزات پزشکی رو دچار مشکل کرده و خیلی از همکاران ما دچار ورشکستگی شدن ، بهتر هست تو این طرح فقط پزشکان رو نبینید و برای دیگران هم ارزش قائل بشید (4067239) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۰۱:۳۵
اره شما قبل از طرح سلامت برا يه لنز چشم خون مردم رو توي شيشه ميكردين.
الان همون لنز رو راحت ميدن به مريض ها.
هزينه سلامت مردم بالاخص تو شهرستانها خيلي خيلي كم شده. (4067557) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۳:۱۰:۳۳
لنزی که به پول خون بیمار به چشم او می رفت با همکاری پزشکان متخصص چند برابر قیمت فروخته میشد والا مگر می شود پزشک نداد قیمت واقعی یک لنز چند است و بیمار چقدر می پردازد؟ شرکتها با تبانی با پزشکان لنز را چند برابر قیمت واقعی به بیمار می فروختند تا پزشک بتواند سر ماه خودروی لوکسی را از شرکت به عنوان تحفه دریافت کند (البته اگر پزشک سهام دار شرکت نبود). (4068359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۴:۴۸:۴۵
با سلام
این جمله که پرداختی از جیب مردم کم شده را به هیچ وجه قبول ندارم. در طرح سلامت شاید پرداختی مستقیم (آن هم در موارد هزینه های اصلی) از جیب مردم کم شده باشد اما بیشتر از اون مبلغ بصورت غیر مستقیم از جیب مردم (بیت المال) برداشته میشود. همچنین پرداختی های جانبی هم افزایش پیدا کرده است.
ظاهرا سیاست وزارت بهداشت اینه که به جای اعمال و اجرای قوانین مناسب، با واریز کردن پول همه مشکلات قابل حل است.همین این سیاست است که باعث بدهی بیمه ها و ورشکستگی طرح تحول شده است. (4067242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۰۹:۲۸
والا کم شده دیروز سی تی اسکن با تزریق خواهرم گرفت شد هفت هزار تومن. در حالی که سه سال پیش فقط 170 هزارتومن پول داروهای تزریق رو دادیم (4068099) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۵:۰۷:۵۴
سلام ، حتما باید یک فکری برای این هزینه های کمرشکن و خانمان برانداز درمانی و بیمارستانی بشه چون اینطوری علاوه بر تحمل مشکلات بیماری و پرستاری و بیشتر از اونها خانواده دچار نگرانی تامین هزینه ها هستند با این شرایط نامساعد اقتصادی. به نظر من انجام بیمه تکمیلی را برای همه اجباری کنند مثل داشتن کارت ملی، چون عده ی زیادی از مردم هزینه های نجومی درمانی و بستری و پرستاری را لمس نکرده اند که در صورت ایجاد بیماری سخت میتونه بسیار لطمه بزنه به خانواده و سقف پرداخت بیمه ها هم بهتر بشه چون مراکز درمانی خیلی از موارد را آزاد حساب میکنند. (4067250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۲۲:۲۶
عزیز من، من در خانواده بیمار سرطانی دارم و تفاوت هزینه ها در این دولت و این دولت را به خوبی لمس میکنم. هزینه های عمل و بیمارستانی نسبت به قبل بسیار کاهش یافته است. این را با تمام وجود حس کردم و دیدم (4067671) (alef-3)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۶:۴۶:۱۶
ایشون تو برنامه ثریا گفتند حداکثر تعرفه جراحی قبلا ۲۰۰هزار تومان بوده و برتی جراحی قلب یا ستون فقرات که الان حداکثر چهار برابر شده.یعنی الان معاون ایشون علاوه بر وظیفه خود یه چیزی حدود هشتاد عمل قلب باز انجام داده.ماشاالله. (4067263) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۷:۲۶:۴۰
تنها چیزی که مسئولین ازش بشدت وحشت دارند، افشاگری فساد های زیرمجموعه شان است.!!!!!! (4067281) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۳:۱۱:۵۳
از این جهت وزارت بهداشت بسیار آسیب پذیر است. کافی است سرخط خریدهای چند هزار میلیاردی دو سه سال اخیر را بگیرید. (4068360) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۷:۳۳:۱۸
امار نظر سنجی مشکوکه
احتمالا تیمی پشت پرده و ارسال هدفمند کاری کرده
چون غیر از پزشکان کسی از این طرح راضی نیست حتی کادر وزارت بهداشت (4067283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۰۲:۵۶
واقعا من هم شک دارم. (4067559) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۰۸:۵۲
اتفاقا فقط کادر ستادی وزارتخونه راضی هستن.از خودت حرف نساز (4067806) (alef-3)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۱:۵۹
من کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم. حقوقم 2 میلیون تومان است. با حساب وزیر پزشکان، رتبه من در بین دستگاه ها کجاست؟ وقتی دکتری که 100 میلیون کارانه می گیرد و 12 میلیون حقوق، رتبه اش 13 باشد رتبه من معلوم است کجاست!!!

از سایت الف هم بسیار متاسف هستم که نظرات مخالف را منتشر نمی کند. این بار چندم است که نظر می گذارم اما هرگز منتشر نمی شود. (4067830) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۶:۴۸:۱۶
كي گفته بزشكان راضي هستن؟ شما پزشكي؟ (4067973) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۷:۴۵:۳۸
این طرح تضمین سلامت جیب پزشکان است نه سلامت مردم . (4067291) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۰۰:۵۶
بنام خدا متاسفانه هزینه درمان برای بیماران تامین اجتماعی همچنان رو به افزایش است. حذف برخی داروها ( نظیر ویتامین ها که به طور قطع در پیشگیری و درمان موثر هستند) و آزمایشات تشخیصی از خدمات بیمه هزینه های پیشگیری و درمان را بالا برده است که این امر با برنامه کلان دولت که آقای هاشمی می فرمایند در تعارض است. (4067312) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۸:۲۸:۱۱
ویتامین ها و مکمل های غذایی هیچ وقت شامل بیمه نمی شده ! شما از خودتان آمار نسازید لطفا (4068056) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۰۹:۰۴
حقوق پزشک عمومی 2 میلیون و متخصص 4 تومن کافیه. باید اینقدر پزشک تولید شود مثل کوبا تا پزشکان یکه تازی نکنند. (4067328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۵۳:۵۰
بشین تا به آرزوت برسی. (4067638) (alef-3)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۳۱:۴۸
اون موقع غر و لند شما بیشتر میشه که چرا طبابت انقدر ضعیف شده خودتون رو به کوچه علی چپ نزنید الان کیفیت طبابت خوبه (4067755) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۶:۱۱:۵۹
به کوری چشم حسودان تنها قشری که به اندازه ی زحمتی که کشیده درآمد داره پزشکان هستند . شما چه کاره هستید که نرخ تعیین میکنید؟ (4067933) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۲:۲۵:۱۶
شما از کجا میدانید که حقشون را میگیرند ، نکنه خودتم از نجومی گیر ها هستی (4068313) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۳۰:۱۳
کاملا موافقم... (4068014) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۱:۲۵:۳۹
وقتی در حوزه سلامت سیاستگذار و مجری همه پزشک باشند هرگز اجازه افزایش ظرفیت دانشکده های علوم پزشکی را نخواهند داد. شما شاهد افزایش سرسام آور پذیرش در همه رشته های دانشگاهی بجز پزشکی هستیم ؟ (4069325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۱۱:۲۸
تعداد پزشکان تاجیکستان هم که ما برایشان تونل و راه و جاده میسازیم از ما به نسبت جمعیت بیشتر است. پس طرح تمول سلامت باید متوقف شود چون فقط موجب افزایش بیکاری و ضربه به صنعت شد. یک درصد مایات بر ارزش افزوده هم که به این طرح تعلق گرفت حذف شود. (4067333) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۲۸:۲۸
به جای طرح تمول پزشکان باید کارهای زیر انجام شود:
1- افزایش تعداد پذیرش پزشکی دولتی از 3000 نفر فعلی به بیست تا سی هزار نفر. (تعداد کنکور دهنده تجربی ششصد هزار نفر است.) بدون توجه به بهانه های نخ نمای پزشکان که میگویند کیفیت پایین می آید چون کیفیت همین الان هم پایین است و این بهانه بیشتر برای کم نگه داشتن دست در بازار است.
2-گرفتن تعهد از پذیرش شوندگان جدید مبنی بر تحصیل رایگان در برابر کار با حقوق معقول مثلا 3 تومن در ماه در تمام نقاطی که وزارت بهداشت تعیین میکند برای مدت 20 سال. هر کس نخواست برود رشته مهندسی. ششصد هزار نفر هستند تا جایش را پر کنند.
3- اجازه ورود به پزشکان با اخلاق و حاذق هندی و بنگلادشی.
4- تعیین مالیات 40 درصدی برای پزشکان طبق روال مرسوم در تمام نقاط دنیا.
5-نظارت شدید بر کار پزشکان توسط خود دستگاه قضا و مستقل از نظام پزشکی و ابطال پروانه پزشکی پزشکان متخلف رشوه بگیر یا دارای قصورات خطرناک.
6-ساخت تعداد زیادی بیمارستان در تمام شهرها.
7-برگرداندن آموزش پزشکی به وزارت علوم مثل تمام کشورهای دنیا.
8-حذف کارانه.
9-نصف کردن حق ویزیتها در بخش خصوصی و مطب ها . (ویزیت 30 تومن برای دو دقیقه=دستمزد یک روز تمام کارگری)
10- تعیین یک وزیر بهداشت دارای تحصیلات مدیریت بخش بهداشت و درمان.
11- اولویت دادن به پیشگیری نسبت به درمان. (4067346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۵۲:۰۳
احسنت هر چه بگم خوب گفتی کم گفتم دقیقا همین کارها را باید انجام داد تا جلوی این قشر پر ادعا را گرفت (4067711) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۵۷:۵۰
حسادت خیلی بده .... شما هم سعی کنید در هر کاری که هستید تلاش صادقانه کنید ... حتما موفق میشوید و لازم نیست به سایر اقشار و شغل ها بتازید ...... (4067716) (alef-3)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۳۳:۴۱
جالبه که هر ادم بیسوادی به خودش اجازه میده در مورد کیفیت پزشکان اظهار نظر بکنه (4067760) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۴۹:۵۵
واقعا تمام اینا رو من خواستم بگم...عالی بود هموطن عزیز (4067780) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۳۱:۱۷
واقعا به جای اینکه این همه بیخود در رشته های بی مصرف علوم انسانی (البته بی مصرف در ایران فقط!!!) دانشجو بگیرید، ظرفیت پزشکی رو ببرید بالا (4068015) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۴۵:۵۸
نظرت در مورد آرایشگرها چيه برا ده دقیقه سی هزارتومن ميگيرن (4068026) (alef-3)
 
ئخسفشبش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۳:۱۴:۴۳
نوش جونشون (4068500) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۱:۲۲:۴۷
احسنت (4068247) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۴۰:۱۱
585 میلیون تومان برای یک ماه؟ چقدر مالیات داده؟ (4067356) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۳:۱۳:۳۷
این یکی یعنی چی:
ایشان ماهی 340 میلیون تومان کار کرده؟ (4068499) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۵:۴۶
یعنی یه شبه با یه اعتصاب مصنوعی تعرفه رادیولوژی و زنان ده برابر شد (4099012) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۵۰:۲۲
آقای وزیر شما با واریز میلیاردها پول یه جیب پزشکان هیچ وقت سیر نشو، شان سایر مشاغل مخصوصا" مهندسی و علمو انسانی رو به نابودی کشیدی!!! الان دانش اموزان نزدیک 100 درصد دنبال رشته تجربی میرن و یه معضل اساسی در آموزش و پرورش ایجاد شده!! (4067368) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۸:۲۹:۴۶
این همه سال دنبال مهندسی بودن تهش شد پراید! چه گلی به سر مملکت زدند که شما الان فکر می کنی مشکلی پیش میاد؟ کلا در همه دانشگاه ها رو هم تختخواب کنند فرقی نمی کنه! (4068059) (alef-3)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۰:۰۷:۵۰
آنوقت حقوق کارگر زحمت کش را 800 تومن تعیین میکنند.
خدا نگذرد از این ظلم (4068429) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۰۴:۱۱
راست و دروغ رو با هم قاطی کرده. در مورد اینکه دکتر ها در میان دستگاه ها 13 هستند راست نمی گه. البته شاید فقط حقوق رو حساب کرده. اگه کارانه رو هم حساب کنن با فاصله بسیار زیاد اول می شن. شاید با اختلاف 10 برابری یا بیشتر. (4067381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۳:۱۷:۰۴
از نظر علم ریاضی نگاه کنیم اگر حقوق دکترها رتبه 13 داشته باشن رتبه معلما باید بشه بی نهایت (4068370) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۱۹:۴۸
بهداشت مگر فقط پول از مردم گرفتن و میلیاردی جیب پزشکان را پر کردن است، میوه و سبزیجات و مواد گوشتی و لبنیات و روغن، و آبلیمو، الآن بفرمایید کدامش بهداشتی است و سرطان زا نیست، وزارت بهداشت اعلام می کند ۹۷٪ آبلیموها در بازار با کاه و اسید ساخته میشه و اصلا از لیمو گرفته نمی شود، حد اقل اسم کارخانهاشون را به مردم بگید که مردم نخرند حقوق ها را که لاپوشانی می کنید حداقل تخلفات سود جویان از خدا بی خبر را مخفی نکنید ،روغن های مایع پر از روغن پالم است، بستنی ها و بیسکویت و محصولات قنادی پر از روغن پالم است، سوسیس و کالباس را با گوشت های هندی یا مرغ های پنچری و تمام اجزای مرغ درست می کنند، برخی میوه ها وسبزیجات به دلیل استفاده از کودهای خطرناک حجمشان چهار پنج برابر اندازه طبیعی است، میوه ها قبل از اینکه مواد سمی از آنها خارج بشود چیده و انبار می شوند، هم اکنون پرتقال و نارنگی سرما زده و فاسد و تلخ شده را دولت برای کارخانجات آبمیوه خریداری میکنه که به خورد میلیونها کودک بدهد، جناب آقای وزیر بفرمایید جای بهداشت کجاست؟؟!!! پول نجومی گرفتن که برای مردم بهداشت درست نمی کند ، وقتی آدم سرطان گرفت و قرار شد بمیرد ، دیگه تخت بیمارستانی به چه دردش میخورد ، شما بفرمایید برای بهداشت خوراک مردم چه کرده اید؟؟؟!!!! (4067390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۲۲:۳۳
زیر میزی از جیب مردم و مستضعفان جامعه حذف شده و دولت اون رو تقبل کرده چون زورش به پزشکان نرسیده. و نخاهد رسید چون دولتها در ایران بی عرضه تر از این حرفها هستند عمق فساد سیستمی در گوشت و پوست آحاد دولت رخنه کرده . (4067393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۳۶:۱۱
خوب جواب مجری برنامه را داد. مردم از این شیوه ی یک سویه ی تلوزیون چنان خسته شده اند که حتی اگر حرف دل مردم را نیز بزند بازهم خوشحال تر می شوند که کسی جلوی آنها بایستد و به صدا و سیمای میلی انتقاد کند. این یعنی که سیما هیچ سرمایه ی اجتماعی ای ندارد.... (4067408) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۱:۰۶
اقای هاشمی شما مجوز مطب نمیدید.لا اقل حقوق ما رو بده.اگر عرضه دادن حقوق رو نداری اجازه مطب بده.با حرف زدن کاری پیش نمیره.تمام بازدید هایی هم که میاید هم از شبکه اماده باش میدن و همه جا رو نو میکنن.فقط منافع نیروهای ستادی رو تامین میکنید و به اسم پزشکان تموم میشه.این طرح مزخرف رو جمع کنید و به حالت قبل برگردونید همه چی رو.هم مردم استرسی نمیشن هم ما راحتیم (4067445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۶:۰۱
برنامه دیشب را دیدم . متاسفانه وزیر بهداشت یک فرد زنگی هست که میخواهد از هر رویداد به نفع خود و هم کیشانش استفاده اند. و مجری برنامه هم بعضی مواقع مغلوب این فرد میشود. منطقی بود وقتی وزیر میگویید چون پزشکان برای دولت پول جذب میکنند 30 تا 40 درصد از آن را باید به جیب بزنند مجری برنامه هم به این مطلب اشاره کنند مگر دیگر کارمندان دولت مگر بیکارند مثل کارگران زحمت کش معادن - کارمندان شرکتهای زیر مجموعه نفت و گمرکات و حتی سازمانهای مالیاتی کشور - و....هم برای دولت منابع مالی جذب میکنند حتی خیلی بیشتر از منابع مالی پزشکان آنها هم ادعا کنند ما هم باید 30 درصد حتی نه 1 درصد را باید به ما بدهید. شایسته نیست که این وزیر با چنین منطقی در این پست باشد و با لابیگری اهداف خود را پیش ببرد. بهرحال بر هیچکس پوشیده نبست که این وضعیت کنونی به نفع مردم نیست و فقط عده معدودی از پزشکان آن نفع میبرند. (4067460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۰۸:۵۲
اون پزشك اگه توي سيستم دولتي كار نكنه باز هم خودش درامد ايجاد ميكنه
كارمند درامدي نميتونه ايجاد كنه. مجزا (4067568) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۶:۵۸
الان مگه کارمندی داریم بدون پارتی نرفته باشه سرکار؟هرکدوم هم دارن ۴تا۵تومان پول الکی میگیرن (4099014) (alef-11)
 
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۸:۲۲:۴۱
. جوانی دکترای ریاضی گرفته و برای آموزش و پرورش کار می کنه و جوانی متخصص داخلی است و در بیمارستان شهر ما کار می کند . حکم کارگزینی دبیر دکترای آموزش و پرورش دو میلیون و دویست هزار تومان است امّا متخصص داخلی ماهی 120 میلیون تومان می گیرد یعنی دکترای آموزش و پرورش دو ماه به اندازه یک روز پزشک ( فقط یک روز ، فقط یک روز ) حقوق دریافت می کند . با توجه به اینکه ارزش مدرک پزشک متخصص رتبه ای بالاتر است امّا آیا این عادلانه است ؟؟؟؟ !! (4068048) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۰:۲۶:۳۶
حیف این وزیر دلسوز برای ما مردم قدر نشناس
کاش 4سال قبل رو یادتون بیاد
پسر من در بیمارستان قایم مشهد شکستگی بینی اش رو عمل کرد همه مخارجش به 60 هزار تومن نرسید
بیمه همگانی سلامت به تنهایی خودش بزرگترین خدمت به ما بود (4068185) (alef-11)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۶:۰۴
برنامه جالبي بود...بعضي از مجري هاي صدا و سيما يا واقعا نا اگاه هستند و يا اينكه ميدانند و خود را به ان راه ميزنند...وزير ميگويد هر كس بيشتر كار كند كارانه بيشتري ميگيرد باز هم اقاي مجري ميگويد حقوق انها نجومي است..اقاي مجري عزيز ..ايا.درامد شما با درامد عادل فردوسي پور يكسان است... (4067461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۰۹:۴۴
فرافکنی. مهندس . بعید از درس خوانده باشی و بی شک مدرکت تقلبی است. اینطور نیست. (4067572) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۶:۲۳
سلام بازم صداوسیما این وزیر ومصلح جامعه رو آورد تا بازبون نرم وکاریزمایی که داره نصف واقعیت ها رو اونجوری که دلش میخواد به خورد ملت بیچاره بده و بقیه حقایق رو لاپوشانی کنه .مردم تروخدا گول نخورین. (4067462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۰۷:۰۰
کاریزما کجا بود؟؟؟ (4067853) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۰۷:۵۰
این اقای وزیر که هیچ اماری رو قبول نداشت وهمش میگفت دروغه واقعا خیلی رو داشت (4067465) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۲۳:۲۹
لعنت به طرح تحول كه باعث نارضايتي همه شده هم بيماران هم پرستاران هم پزشكان (4067487) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۲۴:۵۶
من از هزینه های کاهش یافته درمان در بیمارستان های دولتی راضی هستم. در بیمارستان میلاد فتق عمل کردم زیر 100 هزار تومان (4067674) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۵۷:۴۵
برادر جان پولش قبلا از جیب من و تو رفته . فقط احساس نکردی (4070982) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۳۰:۴۶
واقعا برخوردشون درحد یه وزیر نبود. بنظرم اینکه میگفتن فیشها رو قبل از برنامه به من میدادید هم توجیهی نداشت چون اشون مسئول وزارتخونه ای هستن که این فیشهارو صادر میکنه و مطمئن هم بودند که این سوال از ایشون خواهد شد حداقل برای فیشهای اینجوری میبایست جواب بهتری میدادن تا اینکه بگن دورغه. بحث اینکه پزشکان درصدی از خدمات کاریه خودشون رو میگیرن هم یک عوامفریبی بیشرمانس یه مقاله جدا میخواد تا این موضوع درست جا بیفته فقط در همین حد داشته باشید که اگر حرف اقای وزریر درست باشه که اونوقت دیگه این وزارتخونه مصرف کننده نیست مثل وزارت نفت درامدزاس (4067497) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۵:۱۵:۴۰
اگر معاون ایشون سیصد و چهل و پنج میلیون کار کرده یعنی چند تا عمل به قول وزیر با تعرفه پایین انجام داده ؟ برای هر عمل یک میلیون هم حساب کنیم یعنی سیصد و چهل و پنج عمل در یک ماه !!! فکر میکنید واقعا ممکنه ؟ (4068522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۳۳:۰۷
وزیر پزشکان ؛ رسما به مردم توهین میکرد (4067505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۳۷:۴۹
آقای وزیر کلامتان واقعاً خنده دار است شما در صدد کاهش پرداخت ها از جیب ملت هستید و آنگاه از این نکته غافل هستید این به نوعی گول زدن خودتان و مردم است مگر نه اینکه همین کاهش به نوعی و در جایی دیگر و از طرق مختلف بویژه بیمه ها از جیبی مردم کسر می شود شماها یاد گرفته اید همیشه صورت مساله ها رو به جای حل آنها عوض کنید. (4067518) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۰:۴۰:۲۹
برنامه را دیدم. الف اصولگرا مثل همیشه آنچه نخواستی ننوشتی (4067522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۱۲:۳۶
تو بگو بنویسند. چرا باید مینوشتند. (4067577) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۸:۰۲
واقعا بقيه بيكارن اين پزشكا فقط كار ميكنند براي نگرفتن زير ميزي هم بايد نجومي بهشان حقوق داد با اين توجيهات اين اقا فردا سنگ روي سنگ بند نمي شود خواهيد ديد. (4067605) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۴۸:۴۰
سلام کاش فیش پرستاران هم پخش کنند با این همه کار و استرس کاری آقای وزیر پزشکان جامعه پرستاری خودش بیمار است آیا فریادرسی است (4067630) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۸:۳۱:۳۴
بله دیگه وقتی پرستار طرحی۴ ملیون میگیرن منه دندونپزشک طرحی۱۹۰۰ میگیرم بایدم ناراضی باشن.چرا که نه (4068060) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۵۰:۴۱
کدوم پرستار گرفته هر چند بیشتر از اینها حق ماست با این همه فشار کار طرح تمول پزشکان (4068145) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۰:۳۱:۰۷
کدام پرستار نگرفته.همه بالای ۴ میکیرن.سوپر وایزر در بیمارستان نمازی شیراز ۶۷۰۰ میگیره.پرستار طرحی رو عرض کردم ۴ تومن.بقیه که بالاتر.پانسمان و رگ گرفتن و فرم پر کردن خیلی فشار داره؟ (4068442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۱۳:۱۱
من پرستارم به زور ماهی پنج میلیون دارم اما ی پزشک عمومی به راحتی ده میلیون داره (4068102) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۵۴:۳۲
با طرح تحول فعالیت در سیستم بهداشت درمان بسیار بسیار سودآورتر از حتی روسای بانک ها شده با این وضع پرداخت ها دانش آموزان به هر رشته ای غیر از تجربی برن به خودشون وآینده شون خیانت کردن ما که مهندسی گرفتیم بعد 10 سال هنوز یه ماشین از خودمون نداریم یه خانم پرستار ساده از مهندس نفت درآمدش بیشتر شده چه برسه به جراحا که زیر پول موندن (4067641) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۰۹:۴۰
یک جراح اگر به فرض محال از 1 سالگی شروع به جراحی کرده باشد باز نمیتواند به این ثروت افسانه ای دست یابد انوقت به یک پزشک کار معین میدهد یک میلیون. برادران هوشیار باشید اینها باعث شکاف طبقاطی و انواع فساد در جامعه میشود. (4067663) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۲:۲۰:۱۷
وزیر بهداشت مردمی عالی بودی ممنون ازت (4067669) (alef-3)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۰۰:۳۲
بر اساس مصوبه کمیسیون بهداشت و نرخ‌گذاری اتاق اصناف تهران، نرخ آرایش کامل عروس در آرایشگاه‌های زنانه ممتاز در تهران یک میلیون و ۴۹۵ هزار تومان، و آرایش معمولی صورت ۱۱۰ هزار تومان تعیین شد...
از بین تمامی خدمات پزشکی تنها به یک‌مورد بسنده میکنیم. طبق کتاب ارزش نسبی مراقبت‌های سلامت، عمل سنگین جراحی لوزه بعد از افزایش ۳۰۰ درصدی در طرح تحول، ۶۶ هزار تومان تعیین شده است. یعنی در حدود نصف یک آرایش معمولی صورت در آرایشگاه زنانه!

شایان ذکر است این نرخ اعلام شده، رسمی بوده و هزینه‌های دریافت شده در آرایشگاه زنانه بسیار بیشتر از این مبالغ میباشد. (4067717) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۴۰:۵۵
فقط محض اطلاع دکتر هاشمی عزیز ، پارسال کنکور تجربی ۵۵۰ هزار نفر ثبت نام کردن و امسال با اصلاح برخی قوانین و رفع موانع برای ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی ، قطعا حدود ۶۵۰ هزار نفر در کنکور تجربی شرکت خواهند کرد که بالای ۸۰ درصد شون صرفا فقط به فکر رسیدن به درامد n میلیونی اند. (4067771) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۵۰:۴۱
کارانه به پزشکها پرداخت میشه درحالیکه پزشکهارو اساتید علوم پایه تربیت می کنند ولی چون آقای وزیر و دوستان پزشک هستنددرآمدهارا بین خودشان تقسیم می کنند (4067783) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۳:۵۴:۴۲
این حرفا یعنی رسیدن به اخر خط (4067789) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۱۰:۲۲
پس با این توصیف بهتر است معلمان هم سوالات را بفروشند تا بعد از چند سال حقوقهایشان را خیلی زیاد کنند که دیگر سوال نفروشند. (4067809) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۱۸:۵۷
حقوق رتبه 13 کشور است کارانه رتبه 1 جهان. (4067815) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۱۹:۴۲
باسلام بااجرای طرح تحول سلامت میزان تعرفه ها زیاد شد واین امر منجر به افزایش هزینه های بیمه شد ومیزان بودجه بیمه ها به مقدار افزایش های تعرفه ها افزایش نیافت این امر سبب شد که بیمه ها توانایی پرداخت سهم خود به پزشکان وبیمارستانها رانداشته باشد و سهم آنهاراباتاخیر زیاد پرداخت نمایند این مهم منجر به عدم تمایل آنها به پذیرش بیمازان با دفتر بیمه گردید لذادراین وادی متاسفانه سهم پرداختی مردم افزایش فراوانی داشته باشد ونارضایتی آنهارادرپی داشته باشد. (4067818) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۳۱:۳۰
مافیای پزشکان تا وزارت نفت رو هم در وزارت پزشکان ادغام نکنه دست بردار نیست مطمئن باشید (4067826) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۹:۴۱
مافیای چند رشته خاص هست.پزشکان الان تو بیمارستانهای شهرستان کاره ای نیستند.تمام بیمارستاهای دورافتاده تحت ریاست بهورز و پرستار اداره میشه.این هم نوبر وزیر محترم بهداشت هست (4099104) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۴:۵۷
اقای وزیر در کشور ما سلامت مردم برای مسولان اهمیتی ندارد اگر اهمیت داشت روز به روز مسولان مربوطه با سلامت مردم بازی نمی کردند از اینکه درامد پزشکان نجومی است در ان حرفی نیست علت این است که تعرفه های بیمارستانی و ویزیت پزشکان توسظ دوستان خودشان تصویب می شود معلوم است که متولیان امر هیچوقت طرف مردم را نخواهند گرفت .... (4067833) (alef-11)
 
سعید تدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۵۷:۲۰
اگه دکتر هاشمی خیلی مطمئن هست که حقوق پزشکان رتبه 13 هست و کم میگیرن. فک کنم همه دولت و ملت راضین که حقوق دکتری بیاد رتبه یک(یعنی زیادتر بشه) ولی کارانه هاشون حذف بشه.

والا این دکتری فیش حقوقیشون ده میلیونه ولی ماهیی سیصد چهارصد میلیون کارانه میگیرن!!!! این نشد که هرموقع به نفعمون هست یه بخشی از قانون و لاپوشانی کنیم و هرموقع به ضررمون هست به قانون استناد کنیم.
لطفا حتما نمایش بدین (4067842) (alef-11)
 
رضا
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۴:۵۷:۴۰
فقط یه سوال اگه بیمارستانها دارند ورشکست می شن پس چه جوری کارانه پزشکان از بابت درامد زایی پزشک برای بیمارستان است من یه کارمند معمولی هستم با ماهی حدود 2 میلیون مگه ای کیو یا ارزش خدمات یه پزشک چند برابر منه که اینقدر بالا باید حقوق بگیره (4067843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۳۶:۰۶
وزیر اگر راست میگوید هزینه های سرپائی که 95دزرصد هزینه های بهداشتی مردم را تشکیل میدهد کم کند ان تعداد معدود که بستری میشوند یا بیمارستانهای دولتی که هزینه کمتری میگیرند قابل مقایسه نیست دولت دهها برابر هزینه های بهداشتی را با افزایش حاملهای انرژی وغیره پیشاپیش ازمردم میگیرد. (4067885) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۴۳:۰۳
باید با این و ضعیت درمان به حال این مردم گریست . (4067890) (alef-3)
 
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۴۸:۳۷
آقا خجالت بکشید . دلایل زیر میزی عدم قانون درست و حسابی ، طمع برخی از پزشکان و عدم آموزش صحیح خانوادگی و اجتماعی و اینکه به حق خود قانع باشند . (4067899) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۵:۵۲:۰۹
سفسطه تا کجا
حقوق مهمه یا دریافتی
آقای وزیر از نظر دریافتی چندم هستند؟
تا زمانی که مسئولین با سفسطه می خواهند با مردم مقابله کنند هیچ کاری درست نمی شود
متاسف برای وزیر بهداشت و کلیه ساختارش (4067906) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۶:۱۶:۲۶
زیر میزی وخیلی ازظلم ها وتبعیبض ها درحوزه سلامت نتیجه طبیعی اقدام پزشکان ومسیولین وزارت بهداشت درمحدود نگه داشتن عمدی تعداد داتشجویان رشته پزشکی در40 سال اخیر است که باعث شدند کشور دچار کمبودپزشک باشد.
دربرخی شهرستانها که اصلا قحطی پزشک است. (4067940) (alef-11)
 
هادی
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۶:۴۷:۰۲
با سلام
بنده تکنسین بیهوشی هستم.من یه سوال دارم از وزیر محترم
چه کسی یا چه قانونی گفته یک جراح باید nبرابر افراد دیگر جامعه در امد داشته باشد.اکثر جراحی های را که من میشناسم.درامدشون فقط از راه پزشکی نیس.بلکه در کار ساختمان زمین،ماشین،و... هستند
اقای وزیر چرا یه جراح نباید مثل مردم عادی زندگی کند
اقای وزیر اگر کسی پزشک نباشد یا علاقه به رشته پزشکی نداشته باشد یا استعدادش در دیگر حرفه باشد باید تا اخر عمر بنده باشد
اقای وزیر در بیمارستانهای اموزشی صرفا مهر جراح کار میکند و نه خود جراح
با این وجود باز این پزشک ها میگوین حقوق ما کم است
اقای وزیر اگر فقط شما پزشکا درس خوانده اید پس دیگران در دانشگاه چیکار کرده اند (4067970) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۰۷:۵۲
فرزند من بیمه تامین اجتماعی است به پزشک که مراجعه میکند از 30 هزار تومان 26 هزار تومان ان را پرداخت میکند یعنی فقط 4هزار تومان ان را تامین اجتماعی پرداخت میکند ایا نمیدانید در ضمن زیر میزی برای پزشکی است که بقول شما دریافتی اش کم است اما پزشک قسم خورده جان مردم را نجات دهد و کسی که پرداخت میکند ایا پولدار است ایا نیاز باعث این پستی میشود مگر مثلا همسر من که بازنشسته است مجبور شود زیر میزی بدهد این بی اخلاقی و پستی را میتوان توجیه کرد خوب هر کسی حدی دارد مثل معلمی که پول بگیرد نمره بدهد بگوید حقوق کم است خوب هر کسی ناراضی است حتی پزشک برود پی کار دیگر مثلا بساز بفروشی که اکثر پزشکان به این شغل بیشتر از پزشکی مشغول هستند بپردازند (4067989) (alef-11)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۱۵:۰۸
جناب وزیر شما بیمارستان را با مسافرخانه مقایسه نکنید اصلا ربطی بهم ندارد در بیمارستان مردم که دلشان نمی خواهد بروند استراحت کنند . در کجای دنیا دیده شده است که به یکباره تخت بیمارسات را بیش از دویست در صد افزایش دهند اقای وزیر درامد مردم را هم می دانید چقدر است اکثریت مردم جامعه با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند . درامد یک کارگر حدودا 45 هزار تومن است ملی یک متخصص و فوق تخصص درتبریز چهل الی 45 هزار تومن و برای احوال 15 هزار تومن ویزیت می گیرند اگر احوال هم کمتر از سه روز باشد جناب وزیر اگر به جای طرح سلامت اسمش را می گذاشتید پر کردن جیب پزشکان و مسولان بیمارستان بهتر بود چون این طرح نه تنها سلامت نیست بلکه از بین بردن سلامت مردم است . اگر شما اینقدر تخت بیمارستان ایجاد کرده اید چرا بیماران در بیمارستانهای دولتی باید در نوبت باشند شما همینجوری امار می دهید و دلتان خوش است که مردم .....ولی مردم بهتر می دانند این حرفها درست نیست .شما هم حاکم و مردم محکوم هستند و فریادرسی هم نیست که به مشکلات مردم برسد . اگر باور نمی کنید یک نظر سنجی به عمل اورید چرا از نظر سنجی می هراسید حیف از این سیما که اسم برنامه اش را ثریا گذاشته است متاسفم جناب الف لطفا سانسور نکن اگر گفته هایم دروغ باشد سانسور کن (4067995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۷:۲۶:۲۸
آخی!!! بنده خداها... چقدر کم می گیرند (4068006) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۳۰:۳۳
ایکاش لیست کارانه پزشکان رابررسی میکردند که واقعا نجومی است مسئولین بازرنگی فقط فیش حقوقی انهاراملاک قضاوت قرارمیدهن پس دیدن 100مریض باویزیت انچنانی چه میشود؟ (4068113) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۳۷:۰۰
دلیل زیرمیزی گرفتن پزشکان بی توجهی دولت مجلس نبوده و نیست
سلامتی افراد کالا نیست، پزشکان به دلیل نقص در قانون نظام سلامت جان و سلامت مردم رو تبدیل به کالا کردن، فرد بیمار حاضر به پرداخت هر هزینه ای برای بدست آوردن سلامتیشه به خصوص افراد ثروتمند و پزشکان از این شرایط سواستفاده میکن، من که مریض تو خونه دارم بارها از پزشکا، منشی هاشون و کادر پزشکی خواهش تمنا کردم واسه انجام شدن کار بیمارم، البته آدم های شریف هم دیدم که کاش همه اقشار در نظام سلامت شرافتمندانه کار میکردن (4068122) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۹:۴۷:۴۶
برای اولین بار به یه مسئول در جمهوری اسلامی افتخار کردم. مجری اصلا و ابدا توانایی اجرا نداره. اصلا بلد نیست به چالش بکشه. همین مونده بود یقه وزیر رو بگیره!! (4068139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۲:۱۹:۱۴
۳۴۰ میلیون در ماه برای معاون خود که در ستاد است خوب بنظر شما این خیانت به مردم مستضعف و کوخ نشین نیست خیانت به مردمی که نان شب ندارن نیست
ایشان چند ساعت کار کرده اند که این مبلغ را باید بگیرن واقعا از ملت خجالت بکشید (4068302) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۲۲:۴۰:۰۴
جناب وزیر یک ارتودنس و یک جراح فک را با یک مهندس مقایسه کنید، جناب وزیر خوب بلدی توجیه کنی و با عصبانی شدن نمیتونی مردم را گول بزنی (4068331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۰:۴۳:۴۷
بنا به گفته وزير محترم پزشكان مقيم هستن لطفا يه نفر بياد بگه رفته اورژانس وپزشك متخصص مقيم او راويزيت كرده پول مقيمي را مي گيرن تلفني ويزيت ميكنن شب تو خونه هاشون مي خوابند بي دليل نميگم شاهد عيني هستم (4068447) (alef-13)
 
تیزبین
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۱:۱۹:۰۰
همش میگن پزشک مسولیت داره باید حقوقش بیشتر باشه اخه چند برابر باید بیشتر باشه؟؟؟؟؟؟؟ یه راننده اتوبوس به این همه مسولیت چه قدر میگیره؟؟؟ اینقدر مسولیت مسولیت نکنین ظالمانه و ناعادلانه درامد اطبا بالا است یه پرستار اشتباه بکنه مسولیتش با پزشکه ؟ به هیچ عنوان ، مسولیتش با خودشه . (4068464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۷:۱۸:۵۳
هر كس مسئول خودشه ، مراتب مسئوليت فرق ميكنه (4068542) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۸:۳۳:۱۳
آقا پرستارم ی کارشناسه داره پنج میلیون ميگيره من معلم کارشناسم یک و نیم میلیون میگیرم. آقای پرستار ديگه چقدر پول میخوای (4068571) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۴:۲۹:۳۵
من نمیدونم حق با کیه! ولی مجری برنامه را فیتله پیچ کرد! عقل هم خوب چیزیه یک مجری برنامه با ضریب هوشی حداکثر 80 که لابد با پارتی بازی استخدام شده گذاشتید جلوی یک فوق تخصص با ضریب هوشی لااقل 150. خوب معلومه زورتون بهش نمیرسه! بیچاره مجری برنامه را له کرد. تا این صدا و سیما درست نشه مملکت درست نمیشه . (4068517) (alef-13)
 
باربد
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۰:۰۹:۲۰
ضریب هوشی 150!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
از کجا میدونید ضریب هوشیشون ممکنه نصف این مقدارم نباشه؟!!!!
دروس تجربی فقط حفظیات و درس خوندن زیاد میخواد برخلاف دروس مهندسی و علوم پایه!!
نخبگان ما مهندسان و متخصصان علوم پایه اند که متاسفانه قدرشونو نمیدونن و از کشور فرار میکنن و به مراتب عالی در کشور های جهان اول میرسن.
اکثر جامعه پزشکی ما نخبه نیستند ولی خود نخبه پندارند!!!
خون مردومو تو شیشه کردن ولی تا دلت بخواد ادعای سواد دارن ولی جالبه که دانشگاه های خارج از کشور هم مدرکشونو قبول ندارن!!! (4069256) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۳۳:۲۱
کسی که فوق تخصص چشم گرفته قطعا از باهوش ترین افراد جامعه است. مهندس ها ی کنونی از میانگین جامعه هم کم هوش ترند که به این رشته روی آوردند! (4071209) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۰:۴۴
خیلی فوق تخصص داریم با رانت و نصف نمره دیگران مدرک گرفتند (4099106) (alef-11)
 
حسین صفدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۱:۵۲:۱۱
جیب مردم را خالی کردن برای پزشکان مگه ضریب هوشی بالاتر از ۴۵ نیاز داره؟؟!!!!!! (4069543) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۵:۱۲:۲۱
آقا من دکتری حقوق دارم استاد دانشگاه با سه میلیون بعد جناب آقای دکتر بابا بخدا شما دکتر حیف شما فرار مغز شید خدا را چی دیدی از چین وارد میکنند (4068990) (alef-3)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۰۰:۰۹
رتبه ی 13 پزشکان؟؟؟؟
مسخره کردی ما رو اخوی؟؟
من خودم مهندس شرکت نفت هستم
کل عمرم بدون بازنشستگی کار کنم و هیچی هم نخورم، نصف کارانه ی یه سال یه پزشک نمیشه

واقعا دارن به مردم ظلم می کنن (4069200) (alef-13)
 
دبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۰:۳۱:۰۶
من دبیر آموزش و پرورش با 30 سال سابقه مدرک دکترای تخصصی ماهی 2/500 می گیرم!!! اونوقت پزشک عمومی که همان فوق لیسانس است 8-9 میلیون میگیره !! اونوقت پزشک متخصص 100و یا 200 میلیون میگیره!!! مگه فرق مدرک تحصیلی دانشگاهی چقدر باید باشه؟!! تا این حد!!! متاسفم برای کشوری که اینقدر تبعیض در آن است!!! من سختی آموزش و پرورش را بیشتر از بهداشت و درمان می دانم!!! کافی است یک ساعت برید کلاس و با 40 نفر دانش آموز طرف بشید اونوقت می فهمید!! (4069277) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۵۹:۱۶
من از وقتی که این مسائل دست مزدهای پزشکان و خطاهاشون خیلی علنی شده ، اعتمادم رو به پزشکان از دست دادم و بد بین شدم. کاش یه طور میشد اینطور نمیشد، همش فکر میکنم اینها وجدان ندارند و منو یه دسته اسکناس میبینند! (4069465) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۱۳:۳۶:۰۰
با سلام. من نه پزشگم نه متخصص پزشگی. یک هیئت علمی غیر پزشگی که داخل و خارج در س خوانده و تدریس کرده ام و کار پژوهشی فراوان انجام داده ام .
اصل موضوع بر میگردد به گزارش گزارشگر محترم رسانه ثریا شبکه یک که اندکی کم لطفی و سهل انگاری در کسب حقایق جهت پخش گزارش نموده است. برای نمونه گزارشی برای بیمارستان 12 فروردین شهرستان کهنوج ارایه شده که خالی از اشکال نمی باشد . در این بیمارستان متجاوز از 22 متخصص پزشگی مشمول طرح 24 ساعته اماده بخدمت به این مردم محروم می باشند. مصاحبه شوندگان روستایان عزیزی هستند که بعضا گاهی هنگام مراجعه به پزشگ مربوطه اطلاعی از سن خود نداشته چه رسد اظهار نظر به میزان توانایی علمی این پزشگان خدوم. با پخش سخنان یکی از بیماران بدین شرح که ( اینجا تو بیمارستان دکتر نیست و دکتر های اینجا بدرد نمی خورند و اینجا امکانات پزشگی ندارد ) به یکباره طرح نظام سلامت و زحمات این عزیزان متخصص را نقش بر اب می نمایند. ایا بهتر نبود گزارشگر از ریاست این بیمارستان در باره حضور پزشگان که 24 ساعته ( بسب اینکه این عزیزان مشغول گذراندن طرح خود می باشند ) حضور و در دسترس میباشند پرس و جو میشد. ایا بهتر نبود این خبر نگار راجع به وضع سختی معیشتی بسبب عدم دریافت کارانه معوقه 10 ماهه این عزیزان گفتگو پرس و جو میکرد . کاش حد اقل این گزارشگر محترم یک روز کامل در کنار این عزیزان تنها نظارگر فعالیت بی نظیر وجانفرسا این عزیزان پزشگ می بود . ایا هر کسی مجاز است در باره دانش پزشگی بروز این عزیزان که اخرین دستاورد های علمی پزشگی نوین جهانی را که توسط اساتید والامقام خود بهره گرفته اند نظر دهد. این گزارش به غیر از دلسرد کردن این عزیزان پزشگ چیزی عاید ما نخواهد شد.
شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند (4069903) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۱۴:۰۹:۲۳
وزیر امور خارجه جدید امریکا زمانیکه مدیر عامل شرکت نفب اکسان موبیل بود 250 میلیون دلار در سال میگرفت حالا قراره 250 هزار دلار در سال بگیرد این را میگویند یک انتخاب!!! (4069939) (alef-3)
 
حسنی از یاسوج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۷:۳۰
سلام به همه خوانندگان این مطلب من فکر می کنم با توجه به فرمایش وزیر که حقوق پزشکان را رتبه ی سیزدهم توصیف کردند به احتمال زیاد معلمان رتبه 1 می باشند لذا پیشنهاد می شود در راستای راهبرد مسؤلین قوا در جهت مهو فرهنگ از ساختار جامعه 50 درصد از حقوق معلمین کسر و به حقوق طبقات کارمندی خیلی محروم مثل نمایندگان مجلس ، وزراء ،پزشکان متخصص ، نفت ، اب و کلأ نیرو ، پزشکان ، تأمین اجتماعی و بانک ها اضافه شود و از این طریق به اصل عدالت که در شیعه هست و در سایر فرق اسلامی نیست جامه ی عمل پوشانده می شود . (4070682) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.