توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423108
رئیس جمهور مصر ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸
رئیس جمهور مصر انفجار تروریستی امروز در نزدیکی کلیسای المرقسیه واقع در منطقه العباسیه را محکوم و به همین مناسبت ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش فارس، عبدالفتاح السیسی ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی امروز در منطقه العباسیه تاکید کرد که این انفجار تمامی شهروندان مصری اعم از مسیحی و مسلمان را هدف قرار داده است اما چنین عملیات هایی تنها قدرت و انسجام ملت را بیشتر می کند.

وی به تمامی خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی تسلیت گفت و تاکید کرد که عاملان این حادثه قصاص خواهند شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آلمان، السیسی اظهار داشت: خون هایی که امروز در نتیجه این حادثه تروریستی و همزمان با نزدیک شدن به میلاد نبی اکرم (ص) ریخته شد و همچنین حادثه دردناک روز جمعه که نیروهای پلیس را هدف قرار داد و تمامی عملیات های قهرمانانه نیروهای ارتش و پلیس در سینا همگی فصلی از جنگ ملت مصر علیه تروریسم است.

وی تاکید کرد که تروریسم در سرزمین مصر جایی ندارد و ملت این کشور و موسسات آن با وحدت با تروریسم مقابله خواهند کرد.

رئیس جمهور مصر همچنین سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

الازهر: هدف قرار دادن اماکن عبادی بر خلاف تمامی ادیان آسمانی است

الازهر مصر نیز با صدور بیانیه ای انفجار امروز در نزدیکی کلیسای المرقسیه مصر را محکوم و تاکید کرد که هدف قرار دادن اماکن عبادی و قتل بی گناهان جنایتی است که بر خلاف تعالیم دین اسلام و تمامی ادیانی است که بر حمایت از اماکن عبادی و احترام به آن تاکید دارد.

الازهر همچنین بر همبستگی کامل با کلیسای مصر و برادران مسیحی برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

وزارت بهداشت مصر نیز اعلام کرد که در نتیجه انفجار تروریستی امروز در نزدیکی کلیسای المرقسیه واقع در منطقه العباسیه 25 نفر کشته و 31 نفر نیز زخمی شدند.
 
 
کلمات کلیدی : مصر+عزای عمومی+انفجار کلیسا در مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.