توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 363709
دستبرد یک‌میلیون‌و ۶۳۰‌ هزاردلاری به خودرو حمل پول
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
متهمان دو پرونده سرقت مسلحانه در جریان تحقیقات پلیسی به دام افتادند. در نخستین ماجرا، معمای سرقت یک‌میلیون‌و ۶۳۰‌ هزار دلار از ماشین حمل پول صرافی در خیابان منوچهری با گذشت یک ماه از زمان سرقت، با دستگیری ١٠ سارق مسلح و کشف اموال سرقتی حل شد. اهالی خیابان منوچهری ۲۳ اردیبهشت در تماس با پلیس ۱۱۰ از دزدیده‌شدن ماشین حمل پول صرافی به همراه راننده خبر دادند.

به گزارش شرق، پس از حضور مأموران در محل مشخص شد ١٠ مرد مسلح با حمله به ماشین حمل پول صرافی که حامل یک‌میلیون‌و ۶۳۰‌ هزار دلار به ارزش شش ‌میلیارد تومان بود، از محل متواری شده‌اند. با بررسی دوربین‌های مداربسته نصب‌شده در محل مشخص شد ادعای مرد صراف واقعی است و ردپای سارقان در بازدید فیلم‌ها کشف شد.

این سارقان که پیش از آن نیز سرقت دیگری در همان محدوده با شیوه خفت‌گیری انجام داده بودند، از سوی مأموران اداره یکم پلیس آگاهی شناسایی شدند و با دستور بازپرس پرونده دستگیری هر ١٠ نفر در دستور کار مأموران قرار گرفت.

با گذشت یک ماه از زمان وقوع سرقت شش ‌میلیاردتومانی، سرانجام کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه هر ١٠ متهم حاضر در صحنه سرقت، همه متهمان را در یک عملیات منسجم شناسایی و دستگیر کردند. با انتقال متهمان دستگیرشده به اداره آگاهی، تحقیقات از متهمان دستگیرشده آغاز شد. براساس این گزارش، همه اموال سرقتی بدون کم‌وکاست از مخفیگاه متهمان کشف و ضبط شده و درحال‌حاضر با دستور بازپرس تحقیقات از متهمان همچنان ادامه دارد.

درهمین‌حال، سارق نقاب‌پوش که با اسلحه و ایجاد وحشت اقدام به سرقت پول از بانکی در منطقه پاسداران کرده بود، از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد. از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ تهران بزرگ، خبری مبنی بر سرقت مسلحانه از یکی از بانک‌ها در خیابان وفامنش اعلام شد.

براساس اطلاعات دریافتی، فردی حدودا ٣٤ساله با استفاده از کلت کمری دارای صدا‌خفه‌کن با پوشیدن نقاب روی سروصورت وارد بانک شده و با تهدید اسلحه و ایجاد وحشت، اقدام به سرقت مبلغ ٦٧‌میلیون‌و ٥٠٠‌ هزار تومان وجه نقد کرده و از محل متواری شده بود. بلافاصله بعد از اعلام این خبر، تیمی از مأموران تخصصی کلانتری پاسداران به محل اعزام شدند و فهمیدند سارق پس از سرقت پول درحالی‌که کیف مشکی‌رنگی در دست داشت، به سمت خیابان مکران شمالی فرار کرد. درادامه مأموران به تعقیب متهم پرداختند و درنهایت وی دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

سرهنگ رضا بستو، رئیس‌پلیس پیشگیری تهران بزرگ، درباره این خبر گفت: متهم در کلانتری خود را «شاهین» معرفی کرد و در تحقیقات پلیسی مشخص شد او دقایقی قبل از دزدی یک قبضه ساچمه‌ای از مغازه اسباب‌بازی‌فروشی در پاساژ گلستان واقع در خیابان گلستان پنجم خریداری کرده و با آن به بانک رفته بود. بنا بر این گزارش، متهم به همراه پرونده به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شده است و تحقیقات از او ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : سرقت+زورگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.