نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 183501
اعلام دستورالعمل قطعی قیمت‌ خودرو تا آخر فروردین
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۱
رییس شورای رقابت با بیان این‌که دبیر انجمن خودروسازان وجاهت قانونی لازم برای سخن گفتن راجع به مصوبه این شورا را ندارد، گفت: ایشان باید ابتدا وکالت خود از خودروسازان را ثابت کند سپس راجع به مصوبه شورای رقابت سخن بگویند.

جمشید پژویان در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: مدیران عامل شرکت‌های ایران خودرو و سایپا همواره با شورای رقابت همکاری بسیار خوبی داشته‌اند و در تمامی مراحل با ما یار بودند و در صورتی که نیاز باشد ادله دیگری در شورا بررسی شود ما از خود این آقایان خواهیم خواست با حضور در جلسه شورا صحبت‌های خود را ارائه دهیم به همین دلیل هر شخص و یا مقام دیگری که در رابطه با مصوبات شورای رقابت سخن بگوید از نظر ما وجاهت قانونی لازم را ندارد مگر این‌که از طرف این شرکت‌ها به عنوان نماینده رسمی به ما معرفی شود.

وی در رابطه با جلسه عصر فردا (یکشنبه) شورای رقابت نیز گفت: در این جلسه من گزارشی از اقداماتی که تاکنون در رابطه با بازار خودرو صورت گرفته ارائه خواهم داد و از اعضای شورا نظر خواهم گرفت تا ان شاء‌الله تا پایان فروردین ماه سال جاری دستورالعمل قطعی قیمت‌ خودرو اعلام شود.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران امروز در اولین اظهارنظر خود درباره قیمت خودروها در سال جدید به خبرنگار ایسنا گفت که مصوبه شورای رقابت درباره کاهش قیمت خودروها اجرایی نخواهد شد.

نعمت‌بخش ادامه داد: مصوبه قیمت‌گذاری شورای رقابت دارای ایراداتی است به‌گونه‌ای که این شورا مبنای قیمت‌گذاری را نرخ‌های شهریور ماه سال ۹۱ به اضافه تورم بخشی شش ماهه دوم سال قرار داده است در حالیکه قیمت شهریورماه سال ۹۱ خودروها همان قیمت‌های مصوب اسفند ماه سال ۹۰ بود.

وی افزود: بنابراین شورای رقابت باید این مصوبه را اصلاح کرده و مبنای قیمت‌گذاری را نرخ‌های اسفند ماه سال ۹۰ به اضافه تورم ۱۲ ماهه سال ۹۱ قرار دهد. در آن صورت مصوبه این شورا را اجرا خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : قیمت خودرو+شورای رقابت
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۱۸:۲۹:۱۹
ماشاا... رو که نیست.
منظورم این بخش از سخنان آقای نعمت بخش هست: "قیمت شهریورماه سال ۹۱ خودروها همان قیمت‌های مصوب اسفند ماه سال ۹۰ بود"
آقای نعمت بخش این قضیه فقط ظلمی رو که خودروسازها تو این مدت به مردم کردند رو نشون میده و بس. یعنی حداقل به مدت 6 ماه (و در عمل به مدت 20 سال) خودروسازها خودروها رو به قیمتی بسیار بالاتر از قیمت واقعی اون به مردم میفروختند.
به عبارت بهتر این حرف شما نه تنها حقی برای خودروساز ایجاد نمیکنه بلکه این حقیقت رو آشکار میکنه که خودروسازها سالها به مردم جفا کردند و حالا میخوان ادامه بدند.
اما دیگه مردم بهشون اجازه نمیدند. بهتر بگم دیگه توانش رو ندارن. اگه می بینی که قیمتها تو بازار آزار اومده پایین واسه اینه که دلال ها کشیدن بیرون. مردم عادی هم وسغ خریدن این خودروها با قیمتهای نجومیشون رو ندارند (1220212) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۱۸:۴۲:۳۸
وقتی این همه آمار کشته ها و قیمت های بی حساب و کتاب و چند برابری رامی بینم ناراحت می شوم ولی وقتیکه این اشخاصی که خود را مدیر و مسئول معرفی میکنند مردم را مسخره می کنند و به شعور و فهم مردم بی احترامی می کنند می بینم اعصابم خرد می شود نمی دانم چه کار باید کرد ای کاش می توانستم سایتی درست کنیم و فقط و فقط در مورد داشتن و یا نداشتن چنین صنعت خودرو سازی در کشور از مردم نظر سنجی کنم یه پیشنهاد به شما خبرگزاری ها دارم چرا این کار را شما نمی کنید ؟ (1220231) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۱۸:۵۰:۱۴
شورای رقابت چرا ساکت شد کجا رفت؟؟؟؟ چرا مجلس وارد عمل نمی شود؟؟؟ ایران خودرو و سایپا بیداد می کنند/// چرا دادستان عمومی وارد نمی شود؟؟؟؟؟
سریع تر قیمت ها بزنید مردم منتظرند- حالا چرا سازمان حمایت قیمت های شهریور را از روی سایت 124 برداشته است؟؟؟ (1220260) (alef-6)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۱۹:۰۶:۲۴
هورا!! قیمت خودرو یه پنجاه هزار تومانی پایین میاد!!!!!! (1220286) (alef-10)
 
رضا بیات
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۱۹:۳۲:۰۵
آخه ما مردم مظلوم و بی دفاع چه گناهی کردیم که باید قربانی زیاده خواهی و انحصارطلبی این خودروسازها و انفعال بخش های حامی حقوق مصرف کننده ها باشیم
از مجلس محترم و دیگر بخش های مسئول (شورای رقابت و ...) خواهشمندیم که پیگیر حقوق ملت باشند خدارو خوش نمیاد تحریم های خارجی رو که هیچ تحریم های داخلی رو هم تحمل کنیم (1220321) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۰:۴۷:۵۶
پیش خریدهای تحویل اسفند با توجه به اینکه هنوز قیمتهای جدید خودرو اعلام نشده است و در واقع قیمت قبلی اعلامی وهمچنین قیمت اصلاحی توسط خودروسازان از درجه اعتبار ساقط است (با توجه به نامه رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای رقابت ) لذا نظر به اینکه هم اکنون در ماه فروردین 92هستیم در نتیجه باید خودروهای تحویلی اسفند با قیمت قبلی مصوب در مهر ماه محاسبه گردد زیرا که در زمان ثبت نام ملاک قیمت تحویل روز خودرو است و نتیجه اینکه خودروی تحویلی اسفند باید با قیمت قبلی مصوب در مهر ماه تحویل مشتری گردد لذا همانطوری که سازمان حمایت قیمت های قبلی را برای خودروهای تحویل بهمن ماه یکماه تمدید کرده برای خودروهای تحویل اسفند نیز یکماه دیگر باید تمدید کند .. حالا نوبت سازمان حمایت است که از من وامثال من که ماهها پیش اسفند را برای تحویل انتخاب کردیم، دفاع کند و این خودروسازها را مجبور کند تا دعوتنامه ها را به قیمت مهرماه صادر کند نه با قیمتهای غیر قانونی که خودشان تصویب کردند.
من از شما تقاضا دارم این موضوع را تا بطور جدی تا حصول نتیجه پیگیری نمایید (1220430) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۱:۱۵:۱۵
جنگ زر گری برای فریب مردم. آخرش 1 میلیون قیمت رو میارن پایین با هزار منت سر مردم. ولی نمیخریم تا ورشکست بشین ایشالا (1220480) (alef-10)
 
مهدی
Canada
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۱:۴۵:۰۷
تکلیف کسانی که در این یک ماه(از اسفند تاکنون) با قیمت های جدید از خودروسازان خودرو تحویل گرفته اند چه می شود ؟؟؟؟؟ (1220523) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۱:۵۰:۲۷
مردم عزیز همه با هم تا اول اردیبهشت نه از خودروسازان و نه از بازار آزاد خودرو نخرید تا نرخ خودرو مشخص بشه و مسئولین بینند که مردم امروز خیلی فرق کرده اند با گذشته و اگر لازم باشه کاری میکنند که خودرو ساز خودش مجبور شود قیمت رو با ارزش واقعی تولیداتش یکی کنه تا بتونه محصولش رو بفروش برسونه.

به هر حال اگر خودرو سازها توان تولید خودرو متناسب با درآمد جامعه ندارند بهتره که این همه نیروی کار و بنزین سرمایه و جان ملت رو به بازی نگیرند.
چه کاریست که هزاران نفر را به کاری بگمارند که با میلیونها دلار سرمایه ملت چیزی تولید کنند که انرژی بیشتری مصرف می کند، آلودگی بیشتری دارد، امنیت جانی کمتری دارد و گران تر هم است.
یا من نمی فهمم یا مسئولین متوجه نیستند. (1220534) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۷ ۲۳:۰۳:۵۴
متاسفانه با توجه به اینکه خودروسازان به تولید اندکی رسیده اند برای تامین نقدینگی مجبور به افزایش قیمت میباشند تا جایی که تولیدات خود را بجای تحویل به پیش خرید کنندگانی که ماهاست پول بی زبانشان را به انها داده اند در بازار ازاد میفروشند . کلا هبرداری در روز روشن بدون ترس از قانون. (1220674) (alef-10)