توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426709
انتقادات صریح شمخانی از قطعنامه شورای امنیت علیه سوریه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸
دبیر شورای عالی امنیت ملی روز چهارشنبه از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بازدید کرد.

به گزارش ایسنا دریابان علی شمخانی عصر روز چهارشنبه پس از این بازدید با تقدیر از فعالیت‌های گسترده صورت گرفته در مسیر سازندگی کشور، راهبرد اقتصاد مقاومتی را بسترساز بکارگیری تجربیات کشور در دفاع مقدس با بهره‌گیری از مدیریت جهادی دانست.

وی با اشاره به فعالیت ارزشمند نهادهای انقلاب اسلامی در مسیر سازندگی و محرومیت‌زدایی گفت: هم‌افزایی نهادهایی که در مناطق محروم کار می‌کنند با پشتیبانی سپاه پاسداران اقدامی ضروری و موجب شتاب گرفتن فرایندهای توسعه و خدمات‌رسانی می‌گردد.

وی با اشاره به تاثیرگذاری مستقیم اقتصاد بر امنیت و سلامت اجتماعی و فرهنگی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات و آسیب‌های ما از جمله ناهنجاری‌های، اجتماعی، فرهنگی و تربیتی ما اقتصاد پایه بوده و تا زمانی که اقتصاد در مسیر رشد و اعتلای مستمر قرار نگیرد نمی‌توان به رفع موثر معظلات اجتماعی امیدوار بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: امروز اقتصاد مقاومتی مهمترین شاخص ارزیابی میزان وفاداری به انقلاب اسلامی و عملکرد انقلابی است و در این مسیر سپاه پاسداران بایستی پیشگام باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی راهبردی ارتش سوریه و جبهه مقاومت در حلب گفت: مقاومت و پایداری مردم و دولت سوریه در برابر تروریست‌ها الگوی موفقی برای کشورهای منطقه و پاسخی محکم به کشورها و ائتلاف‌هایی است که وقیحانه از تروریست‌ها حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: قطعنامه 2328 شورای امنیت سازمان ملل متحد با توجه به درنظر نگرفتن شرایط و مشکلات مردم و نقش دولت سوریه و تمرکز صرف بر نجات تروریست‌ها به نفع حل بحران این کشور نبوده و می‌تواند زمینه‌ساز افزایش تنش در سوریه شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوابق سوءاستفاده کشورهای غربی و حامیان تروریست‌ها از آتش بس‌ها و حضور عناصر اطلاعاتی مشکوک در راستای تقویت مسلحین گفت: به جای قطعنامه ها و بیانیه های جانبدارانه بایستی عزم جدی برای انسداد مسیر ارسال سلاح،نیرو و امکانات مالی به سوریه شکل گیرد.

وی افزود: تاکید اجلاس سه جانبه مسکو بر حمایت کامل از حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه و اولویت بخشی به فرایند سیاسی از نکات مثبتی است که نشان دهنده صحیح بودن راهبرد جمهوری اسلامی ایران از ابتدای بروز بحران تروریسم در سوریه است.

وی با انتقاد از کارشکنی تروریست‌ها در خروج مردم از مناطق تحت محاصره گفت: زمینه برای خروج مجروحین و سالخوردگان از مناطق فوعه و کفریا بایستی به سرعت فراهم شود و هرنوع کارشکنی در این مسیر توسط هر گروهی باید باپاسخ و واکنش شدید و سخت جامعه بین المللی مواجه شود.
 
کلمات کلیدی : شمخانی+قطعنامه شورای امنیت+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.