توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490500
بارش باران در برخی نقاط کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن شاره به بارش باران در مناطق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور از وزش باد شدید و وقوع گرد و غبار در شش استان کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز در برخی مناطق سواحل دریای خزر، شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی، ابرناکی و بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: روز دوشنبه (۱۹ تیرماه) در مناطقی از سواحل خزر این وضعیت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) بارش باران در نیمه شرقی سواحل خزر و شمال شرق کشور انتظار می‌رود همچنین از این روز دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی روزهای (یکشنبه ۱۸ تیرماه) و دوشنبه (۱۹ تیرماه) به دلیل نفوذ جریان‌های مرطوب جنوبی در مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: وزش باد در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود همچنین طی این مدت در بعضی ساعات با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، شرق اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران روز دوشنبه (۱۹ تیرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت آسمان اهواز طی دو روز آینده، توضیح داد: آسمان اهواز روز دوشنبه (۱۹ تیرماه) صاف همراه با غبار محلی در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۳۱ و حداکثر دمای ۵۱ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۲۰ تیرماه) صاف در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۳۱ و حداکثر دمای ۵۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان تصریح کرد: اهواز گرم‌ترین شهر کشور طی دو روز آینده با حداکثر دمای ۵۱ درجه سانتیگراد و اردبیل خنک‌ترین شهر با کمینه دمای ۱۲ و بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد در روز دوشنبه (۱۹ تیر ماه) و کمینه دمای ۱۱ و بیشینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد در روز (سه‌شنبه ۲۰ تیرماه) است.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی + وضعیت جوی + بارندگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.