نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500508
شوره سر را به راحتی درمان کنید!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
شوره سر مسئله مهم و واگیر داری نیست اما اگر شما سابقه دیدن تکه های سفید کوچک شوره را در روی لباس خود داشته ، خواهید دانست که چقدر می تواند آزار دهنده باشد. خوشبختانه بسیار ساده و راحت درمان می شود و درمان های مناسب و جدید هر روزه در حال گسترش هستند.

به گزارش بهداشت نیوز، این شرایط با دیده شدن تکه های کوچک, سفید رنگ و روغنی شوره در روی مو ها و شانه و همچنین خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر مشخص می شود. شوره ها قطعات سلولی پوست سر هستند که با سرعت غیر عادی و تعداد زیادی ریزش پیدا می کنند. این مسئله در هر سنی بروز می کند و گونه ای از شوره سر وجود دارد که کرادل نامیده شده و در نوزادان بروز می یابد.

چه چیزی موجب ساخته شدن شوره سر می شود؟

شوره سر فصلی می باشد. و در طول زمستان شدت می یابد و در تابستان کاهش می یابد.

مهم ترین نشانه شوره سر, پوسته پوسته شدن می باشد و خارش در برخی مواقع دیده می شود. پوسته های شوره سر اغلب به صورت دایره ای سفید رنگ مایل به خاکستری و قطعات کوچک موجود در روی سر دیده می شوند. همچنین شوره سر می تواند در هر ناحیه ای از پوست سر ایجاد شود.

عوامل زیر به بدتر شدن شوره سر کمک می کنند: استفاده بیش از حد از اسپری های مو و ژل, استفاده نامتناسب از رنگ های مو و استفاده بیش از حد از فر دهنده های موی الکتریکی, هوای سرد, استفاده از کلاه های تنگ و چسبان, هوای گرم و خشک داخل خانه, استرس, فشار, عصبانیت, شستشوی ناکافی و استفاده نامرتب از شامپو.

افرادی با مو های خشک در ماه های سرد زمستانی شدیدا مستعد ابتلا به شوره سر هستند, و در مقابل افرادی با موهای خیلی چرب مستعد ابتلا به حالتی مشابه به نام درماتیت چرب هستند.

عوامل فیزیکی متعددی می توانند موجب ایجاد شوره سر گردند. که شامل اگزما, سوریازیس, اختلالات عصبی مانند پارکینسون یا سیستم ایمنی سرکوب شده می باشند.

گزینه ها و طرح های درمانی مناسب برای شوره سر

به دلیل اینکه شوره سر یک فرایند طبیعی می باشد نمی توان آنرا ریشه کن کرد.فقط می تواند کنترل شود.

شوره ملایم می تواند به وسیله شستن مداوم با شامپو و استفاده از شامپو های ملایم و غیر دارویی کنترل شود. اگر با شامپو شستن مداوم برای کنترل جواب نداد می توان از شامپو های دارویی مخصوص شوره سر استفاده کرد.

مهم ترین راه مستقیم برای کنترل شوره سر استفاده از شامپو های حاوی مواد سایتوستاتیک می باشد, مانند سلنیوم سولفید یا روی پیریتیون. مواد سایتوستاتیک سرعت رشد وتکثیر سلولهای شاخی شده(سلول های سطحی پوست و پوست سر) را کاهش می دهند و به طور قابل ملاحظه ای موجب کاهش شوره سر در طول چند هفته می شود. شامپو های حاوی سلنیوم سولفید نباید در صورت وجود بریدگی یا زخم در پوست سر استفاده شوند.

شامپو های قطران دار مانند تارسوم می توانند به کنترل شوره سر کمک کنند.

اگر پوسته پوسته شدن  پوست سر همراه با قرمزی, و پوسته های گریزی در صورت, پلک ها و ابرو ها همراه باشد, فرد حتما از بیماری غیر از شوره سر رنج می برد. شما در صورت مشاهده قرمزی و پوسته گذاری خارج از پوست سر حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.

غیر مطمئن هستند, OTCبرای کسانی که از مواد شیمیایی مورد استفاده در شامپو های ضد شوره

محصولات جدیدی به بازار آمده است که به طور کامل طبیعی بوده و از نظر محیط زیستی کاملا پاک می باشند.یکی از این محصولات شامپو هایی هستند که بر اساس خواص چای سبز در اثر مطالعات انجام شده در جورجیا به منظور یافتن جایگزین مناسب و اثر گذاری برای شامپو های استاندارد, ساخته شده است.
 
کلمات کلیدی : شوره سر + سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۳:۳۱:۱۱
شامپو فقط شامپو خمره ای داروگر (4513572) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.