نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 201401
لاریجانی: اورانیوم اضافی ایران قابل مذاکره است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۵۴
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با یک خبرگزاری آمریکایی اعلام کرد درباره ذخیره اورانیوم غنی‌شده اضافی ایران می‌توان در مذاکرات ژنو گفت‌وگو کرد.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار داشت: اورانیوم غنی سازی شده اضافی ایران می‌تواند در گفت‌وگوهای گروه ۵+۱ با تهران مورد بحث و مذاکره قرار گیرد. وی افزود: «ایران به این دلیل اورانیوم غنی‌سازی شده تولید کرد که سازمان بین‌المللی انرژی اتمی آن را برای ما فراهم نکرد.»

لاریجانی در ادامه خاطرنشان کرد، ما مقادیری اورانیوم غنی‌سازی شده اضافی داریم که به آن نیاز نداریم و می‌‌توانیم درباره آن مذاکره کنیم. پیش از این رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کنفرانس مطبوعاتی خود در ژنو سوئیس تاکید کرده بود که ایران و قدرت های جهانی باید در مذاکرات هفته آینده ‌بر موضوع اعتمادسازی دوجانبه تمرکز کنند.

ایران قرار است هفته آینده درباره برنامه‌های هسته‌ای خود با پنج عضو دائم شورای امنیت و آلمان مذاکره کند.
 
کلمات کلیدی : اورانیوم+غنی سازی+لاریجانی
 
پاپک
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۸:۲۰:۰۶
آقای لاریجانی! حالا حتما لازم بود بگید: ما مقداری اورانیوم غنی سازی شده اضافی داریم که به آن نیاز نداریم. آیا با اینگونه سخن گفتن شما, آن رسانه ها و بعد از آن افکار عمومی شان دچار سوءظن درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ما نمیشوند؟؟ (1707401) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۹:۰۰:۰۰
مگه ما تامین کننده انرژی نیستیم اصلا میخواهیم ارانیوم غنی شده بفروشیم .کسی را سه نه نه.افرین حاج اقا لاریجانی حرف حساب جواب ندارد (1707476) (alef-10)