توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482518
تحلیلگر لبنانی: اسد پیشنهاد دیدار با وزیر خارجه قطر را رد کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
یک وبگاه خبری گزارش داد که روسیه به رئیس جمهور سوریه پیشنهاد داده که با وزیر خارجه قطر دیدار کند، ولی این پیشنهاد مورد پذیرش قرار نگرفته است.

به گزارش فارس، برخی از رسانه های خبری مدعی پیشنهاد روسیه به بشار اسد رئیس جمهور سوریه شدند. رفعت بدوی تحلیلگر راهبردی لبنانی گفت که روسیه به اسد پیشنهاد داده که حمدبن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر را به حضور بپذیرد.

وبگاه خبری «شام تایمز» ضمن  مطرح کردن این مسئله به نقل از بدوی تأکید کرد که هنوز سوریه این مسئله را رد یا قبول نکرده و واکنشی به این خبر نداشته است.

به گزارش این وبگاه، با وجود اینکه به خاطر حمایت دوحه از تروریسم در سوریه از آغاز سال 2011 این کشور با قطر در حالت دشمنی قرار دارند، ولی روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه به عنوان همپیمانان سوریه با قطر همچنان خوب است.

گذشته از این مسئله، قطر با جنبش حماس فلسطین نیز روابط خوبی دارد و این سؤال مطرح میشود که با توجه به این رابطه آیا امکان دارد که در مرحله آتی روابط سوریه و قطر عادی شود یا خیر؟ خاصه اینکه در عالم سیاست، دوستی دائمی یا دشمنی دائمی معنایی ندارد و فقط مسئله، منافع است.

در همین راستا، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به قطع روابط بیشتر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با قطر تأکید کرد که  دمشق بر این باور است، نمایشی که در منطقه حاشیه خلیج فارس به وجود آمده نشان میدهد که همیشه حق با سوریه بوده است.

مقداد با اشاره به حمایت برخی از اعراب حاشیه خلیج فارس از تروریستها در سوریه ، تأکید کرد که قطر و عربستان «تا بنا گوش غرق در تروریسمی هستند که علیه اراضی سوریه اعمال میشود».
 
کلمات کلیدی : بشار اسد، قطر، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.