نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312417
العربیه: قاسم سلیمانی در حلب زخمی شده
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۵
شبکه العربیه مدعی شد قاسم سلیمانی در حلب زخمی شده و هم اکنون در یکی از بیمارستانهای تهران بستری است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه سعودی العربیه با انتشار خبری مدعی شد سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در سوریه به شدت زخمی شده است.

این شبکه به نقل از یکی از پایگاه های فارسی زبان ضد انقلاب مدعی شد: قاسم سلیمانی ۱۲ روز پیش با دو نفر از همراهانش در درگیری های حلب و در پی شلیک موشک تاو به شدت زخمی شد. العربیه در ادامه مدعی شد: طبق گزارشهای رسیده، ژنرال سلیمانی پس از امدادهای اولیه به تهران منتقل شد و هم اکنون در یکی از بیمارستانهای پایتخت بستری است. این شبکه در ادامه افزود: جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با العربیه تصریح کرد: ما از گزارشهایی که درباره زخمی شدن قاسم سلیمانی منتشر شده است، اطلاع داریم؛ اما اکنون نمی توانیم آنها را تأیید کنیم.

العربیه در ادامه ادعاهای خود اعلام کرد: طبق گزارش این پایگاه، در پی زخمی شدن قاسم سلیمانی و انتقال وی به تهران، هفته گذشته یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس رهبری نیروهای ایرانی را در سوریه برعهده گرفت. العربیه در ادامه به نقل از یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در تهران مدعی شد: تأکید شده است خبر زخمی شدن قاسم سلیمانی مخفی بماند؛ چرا که انتشار این خبر سبب یأس و ناامیدی نیروهای ایرانی در سوریه خواهد شد.

العربیه در ادامه ادعاهای واهی خود افزود: تا کنون شمار زیادی از افسران سپاه پاسداران ایران در درگیری های کنونی سوریه کشته شده اند که از مهم ترین آنها ژنرال حسین همدانی، از مشاوران ارشد سپاه پاسداران و فرمانده تیپ محمد رسول الله بود. قاسم سلیمانی پس از کشته شدن ژنرال حسین همدانی، شخصا فرماندهی نیروهای ایرانی را در سوریه برعهده گرفت. اما با وجود این که به تازگی ۲۰۰۰ نیروی اضافی به سوریه اعزام شده اند و کمک های مادی و نظامی به گردان "حزب الله" عراق، "گردان فاطمیون،" متشکل از برادران افغان، "زینبیون" از پاکستانی ها و حزب الله لبنان افزایش یافته است، این نیروها که از حمایت هوایی روسیه برخوردارند، نتوانسته اند عملیات زمینی را به نفع خود تغییر دهند.

در ادامه ادعاهای این شبکه سعودی آمده است: ژنرال سلیمانی تلاش کرد پس از بازگشت از مسکو در ماه اوت (مرداد ماه) پیروزی های میدانی به دست آورد. از این رو ژنرال سلیمانی و حسین همدانی ۵ اکتبر ۲۰۱۵ (۱۳ مهر) با رهبر انقلاب دیدار و طرح "ماه محرم" را به منظور بازپس گیری حلب از معارضان سوری مطرح کردند. اما کشته شدن سردار همدانی در ۸ اکتبر (۱۶ مهر) سبب شد سردار سلیمانی شخصا فرماندهی نیروهای حاضر در سوریه را برعهده گیرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که جنگ رسانه‌ای- روانی سعودی‌ها با ایران به داستانی عادی و تکراری بدل شده‌است. خبر زخمی شدن و شهادت سردار سلیمانی در هفته‌های اخیر بار‌ها در رسانه‌های سعودی و عربی منتشر شده است؛ اما این ماجراجویی رسانه‌ای تا حدی نخ‌نما شده که مقامات کشورمان دیگر حتی وقت خود را برای تکذیب آن تلف نمی‌کنند.
 
کلمات کلیدی : سردار سلیمانی ، ژنرال سلیمانی ، قاسم سلیمانی ، شهادت سردار سلیمانی ، شهادت قاسم سلیمانی ، کشته شدن سردار سلیمانی ، زخمی شدن سردار سلیمانی ، حلب ، سوریه ، بستری در بیمارستان ، سردار همدانی ، حسین همدانی ، جنگ سوریه ، سوریه ، کاخ سفید ، ادعای العربیه ، العربیه ، گردان فاطمیون ، گردان زینبیون ، حزب الله عراق ، حزب الله لبنان ، بین الملل
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۲:۴۸:۰۳
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با العربیه تصریح کرد: ما از گزارشهایی که درباره زخمی شدن قاسم سلیمانی منتشر شده است، اطلاع داریم؛ اما اکنون نمی توانیم آنها را تأیید کنیم.
-------------------------------
ای مرگ بر آمریکا . (3343218) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۲:۵۴:۳۹
خب تکذیب لازم نیست با سردار یه مصاحبه بکنند تا همه ببینند ایشان سالم هستند (3343232) (alef-3)
 
علی 00
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۳:۰۸:۲۲
احتمالا این شایعه ها بخاطر اینه که میخوان محل استقرارشو کشف کنند وخدایی نکرده ترورش کنند چون یه بار گفتن شهید شد ترفندشون نگرفت الان میگن زخمی شد شاید مکرشون بگیره ولی کور خوندن چون دشمنان اسلام همیشه احمق بودن (3343263) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۳:۲۹:۱۸
العربیه هم هر روز یکی از آرزوهایش را تیتر می کند. (3343317) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
العربیه: قاسم سلیمانی در حلب زخمی شده