توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399412
لغو صدور ویزای اربعین صحت ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱
معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه، لغو صدور ویزای اربعین را کذب دانست و گفت: همه زائران اربعین باید ویزا داشته باشند.

به گزارش مهر، حسن قشقاوی در جمع خبرنگاران در ارتباط با ویزای اربعین، اظهارداشت: همه باید ویزا تهیه کنند و این موضوع که صدور ویزا لغو شده صحت ندارد.

وی ادامه داد: طرف عراقی اصرار دارد که حتما ویزا بدهیم با توجه به اینکه ۴۰ دلار پول ویزا می شود نه به نفع ماست نه به نفع آن کشور که ویزا صادر نشود.

قشقاوی افزود: افرادی که بدون ویزا به عراق می روند در صورت دستگیری با قوانین سخت با آنها برخورد می شود و باید به قوانین کشور میزبان احترام گذاشت.

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: از ۲۰ محرم ۱۲ دفتر در استان ها اقدام به تحویل ویزا می کنند. در حال حاضر در چهار مرکز استان اهواز، کرمانشاه، تهران و مشهد صدور ویزا انجام می شود.

قشقاوی درباره استرداد مجرمان به کشور نیز با اشاره به اینکه ۳ هزار مجرم در سراسر جهان داریم که نسبت به جمعیت ایران بسیار کم است، افزود: هر سال تقریبا یک سوم از مجرمان به کشور مسترد می شوند و امیدواریم استرداد مجرمان با همه کشورها انجام شود.

وی گفت: با ۷۵ کشور در بحث انتقال محکومان و معاضدت قضائی همکاری داریم.
 
کلمات کلیدی : صدور ویزا + ویزای اربعین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.