توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488819
واکنش الجبیر به پاسخ قطر به درخواست‌های اعراب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان گفت: پاسخ قطر به کشورهای چهارگانه پیش از هرگونه اقدامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، عادل الجبیر افزود: نشست کشورهای چهارگانه (عربستان، امارات، بحرین و مصر) روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

قاهره چهارشنبه میزبان وزرای خارجه چهار کشورعربی تحریم کننده قطر برای بررسی تحولات این بحران است.
جبیر افزود: از قطر می خواهیم تا پناه دادن به تروریست ها را متوقف کند.
وی گفت: مهلت 24 ساعته ای که به قطر داده شد با در خواست کویت صورت گرفت.

وزیر خارجه عربستان همچنین با اشاره به گفت وگو با همتای آلمانی خود گفت: مواضع آلمان درخصوص بحران قطر تغییری نکرده است.
عادل الجبیر اضافه کرد: قطر از سال 2014 در امور دخالی کشورهای همسایه اش دخالت می کند.
از سوی دیگر زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان نیز با تاکید بر وحدت و یکپارچگی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گفت: باید حمایت از تروریسم و گروه های و سازمان های افراطی و تندرو پایان یابد.

«محمد بن عبد الرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر و هیات همراه وی امروز دوشنبه با «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت دیدار و پاسخ کتبی «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر درخصوص فهرست خواسته های سعودی، امارات، بحرین و مصر از دوحه را که به واسطه امیر کویت به قطر ارائه شده بود، تسلیم شیخ صباح الاحمد کرد.

قطر پیشتر مخالفت خود را با شرط های سیزده گانه این کشورها اعلام کرده بود. دولت قطر شرایط ارائه شده از سوی سعوی و سه کشور دیگر برای لغو تحریم‌ها را غیر منطقی خوانده است.
حدود سه هفته پیش، سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر با متهم کردن دولت قطر به 'حمایت از ترویسم' روابط سیاسی خود را با آن کشور قطع کردند و این کشور را مورد تحریم اقتصادی قرار دادند.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+عادل الجبیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.