نظر منتشر شده
۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448516
حضور رئیس‌جمهور خوزستان برای حل مشکل ریزگردها ومشکلات متعدد استان
بازدید روحانی از کانون ریزگردها/ دیگر آب اهواز قطع نمی‌شود/ طرح تثبیت خاک کانون‌های بحرانی تولید ریزگرد
بخش اجتماعی الف، ۵ اسفند ۹۵
رئیس جمهور اسلامی ایران با حضور در استان خوزستان به همراه برخی وزرای دولت به همراه بازدید از طرح های ملی کاهش ریزگردها خبرهای خوبی برای رفع مشکلات متعدد دیگر همراه و منجر به قطعی آب، برق و ارتباطات شده بود دادند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲
وزیر نیرو در حاشیه افتتاح پروژه تأمین برق اضطراری تأسیسات آب شرب اهواز، گفت: به هیچ وجه دیگر در این زمینه مشکلی نیست و آب قطع نخواهد شد.

حمید چیت چیان امروز (پنجشنبه) در حاشیه بازدید رئیس جمهور و جمعی از وزرای دولت از تصفیه خانه شماره 2 اهواز و افتتاح پروژه تأمین برق اضطراری تأسیسات آب شرب، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیزل ژنراتورها از گازوئیل استفاده می‌کنند؛ لذا در تصفیه خانه شماره دو اهواز از گازوئیل استفاده می‌کنیم و مخزن گازوئیل خواهیم داشت که اگر گاز و برق قطع شود این دیزل ژنراتورها می‌توانند با استفاده گازوئیل برق تولید کنند تا تصفیه خانه به فعالیت خود ادامه دهد.

وی افزود: البته این دیزل ژنراتورها نمی‌توانند دائما در مدار باشند زیرا گازوئیل مصرف می‌کنند و گازوئیل یک سوخت گران است؛ بنابراین در اینجا از سیستم سوم گزاینجین gase engine استفاده می‌شود که دیزل ژنراتورهایی هستند که از گاز طبیعی استفاده می‌کنند. این دیزل ژنراتورها را شرکت آبفا سرمایه‌گذاری می‌کند. 

وزیر نیرو در پاسخ به سؤال رییس جمهور مبنی بر اینکه آیا دیگر آب مردم قطع نخواهد شد؟ گفت: به هیچ وجه دیگر در این زمینه مشکلی نیست و آب قطع نخواهد شد.


رئیس جمهوری از کانون ریزگردها در جنوب اهواز دیدن کرد
رئیس جمهوری در ادامه سفر خود به استان خوزستان بعدازظهر پنجشنبه از یکی از کانون های گرد و غبار در شهرستان کارون دیدن کرد.

در این بازدید وزیر جهادکشاورزی و تعدادی از وزرا رییس جمهوری را همراهی می کردند. 

همچنین در جریان این بازدید تعدادی از اهالی شهرستان کارون در مسیر خودروی رییس جمهوری تجمع کردند. 

نماینده تجمع کنندگان گفت: این منطقه به ویژه روستاها مشکلات متعددی دارند. 

وی افزود: این منطقه یک منطقه نفتی است اما مشکل بیکاری بسیار بالا دارد و نفت هیچ خدماتی به ما نداده است. 

وی با بیان اینکه به دلیل نبود آب، کشاورزی منطقه مختل شده، خواستار اختصاص آب به این منطقه شد تا بخشی از مشکلات بیکاری حل شود. 
وزیر اطلاعات در پاسخ به خواسته اهالی شهرستات کارون به میان آنها رفت و از آنها دلجویی کرد. 

حجت الاسلام محمود علوی همچنین در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: خوزستان هیچ مشکل امنیتی خاصی ندارد. 
وی تاکید کرد: خوزستان از امن ترین استان های کشور است. 

حجت الاسلام علوی از پاسخ به سوالات خبرنگاران خودداری کرد و دلیل حضور خود را در این سفر همراهی با رییس جمهوری عنوان کرد. 

وزیران اطلاعات، کشور، نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، معاون اجرائی رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کنند. 

از جمله برنامه های سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان بازدید از کانون ریزگردها در خوزستان، شرکت در نشست تخصصی بررسی این ریزگردها و بررسی راهکارهای خروج از این بحران و صدور دستورات اساسی وشرکت در شورای اداری استان از برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهوری به این استان است. 

هیات دولت در روزهای اخیر 300 میلیارد ریال برای مهار ریزگردها در کوتاه مدت تصویب و به وزارت جهاد کشاورزی نیز برای اجرا ابلاغ کرده است. 
استان خوزستان از سال 80 درگیر معضل ریزگردهاست و کارشناسان اعلام کرده اند 35 درصد گرد و غبار این استان ناشی از کانون های داخلی است. 

بر اساس مطالعات انجام شده مساحت کانون های فعال گرد و غبار در
خوزستان 350 هزار هکتار است که با احتساب کانون های فرسایش بادی و بیابان ها به بیش از 800 هزار هکتار می رسد. 

بیش از30 هزار هکتار از این کانون ها فوق بحرانی است که در شرق اهواز و تالاب هورالعظیم قرار دارد. 

بر اساس مصوبات اخیر اقدام برای رفع مشکل 30 هزار هکتار از این کانون ها در دستورکار قرار گرفته است

بهره‌برداری از ژنراتور تامین برق اضطراری تاسیسات آب شرب/ تامین آب شهر اهواز حتی در صورت قطع برق
رییس‌جمهور روز پنجشنبه در سفر به استان خوزستان از تصفیه‌خانه شماره ٢ ‏اهواز بازدید کرد‎.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با حضور در تصفیه خانه شماره ٢ اهواز،  از مراحل تامین برق مطمئن و اضطراری تاسیسات آب شرب ‏کلانشهر اهواز از طریق نصب ژنراتور برای جلوگیری از خسارات ناشی از نوسانات و قطعی برق سراسری بازدید کرد‎.‎

وی همچنین در این بازدید با توضیح مسوولان در جریان طرح های جامع آبرسانی استان خوزستان قرار گرفت‎.‎

همچنین با دستور دکتر روحانی، دیزل ژنراتور تامین برق اضطراری مورد نیاز تجهیزات در سیستم آبرسانی این تصفیه خانه ‏مورد بهره برداری قرار گرفت‎.‎

بر این اساس آب شهر اهواز حتی در صورت قطع برق نیز تامین خواهد شد.

رییس جمهوری بر ضرورت آمادگی و تامین شرایط و تجهیزات لازم برای استفاده در شرایط اضطرار و غیر مترقبه به منظور ‏عدم ایجاد مشکل برای مردم استان، تاکید کرد

بازدید روحانی از طرح تثبیت خاک و بیابان زدایی کانون‌های بحرانی تولید ریزگرد در خوزستان
رییس جمهوری روز پنجشنبه از طرح بیابان زدایی و تثبیت خاک کانون های بحرانی تولید ریزگرد در استان خوزستان بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه برنامه‌های سفر به استان خوزستان با حضور در یکی از کانون‌های مهم و بحرانی حومه اهواز از طرح بیابان زدایی، تثبیت خاک و نهال کاری برای جلوگیری از وقوع پدیده ریزگرد با منشا داخلی بازدید کرد.

رییس جمهوری در این بازدید با توضیح مدیران و مسئولان جهاد کشاورزی و محیط زیست استان خوزستان در جریان اقدامات و روند پیشرفت طرح های مربوط به بیابان زدایی و مقابله با پدیده ریزگرد در این منطقه قرار گرفت.

وزیر نیرو : تمامی امکانات و تجهیزات برای رفع سریع مشکلات  آب و برق شهر اهواز بسیج شده اند
حمید چیت چیان در گفتگو با خبر نیمروزی ازشبکه یک سیما: مشکل قطعی آب فقط در شهر اهواز و چند شهر هم جوار بود که علت آن هم این بود که از چند مسیر تامین برق برای تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ انجام می شد ولی با قطعی برق مشکل قطعی آب نیز بوجود آمد .

در پی بروز این مشکل 20دستگاه ژنراتور از نقاط مختلف کشور به اهواز منتقل کردیم و این ژنراتورها در تمامی تصفیه خانه ها و ایستگاههای پمپاز شهر اهواز نصب شدند و امروز در بازدید دکتر روحانی دستور راه اندازی آن صادر شد

با نصب این ژنراتورها اگر به هر دلیلی مشکل قطعی برق بوجود بیاید ایستگاههای پمپاژ با این سیستم اضطراری می توانند کار تصفیه آب و پمپاژ آب را بدون وقفه انجام دهند.

ما غیر از سیستم اضطراری دیزل ژنراتورها که با گازوئیل کار می کنند از سیستم گسنجین ها هم استفاده می کنیم که این سیستم با استفاده از گاز طبیعی برق تولید می کنند و برای حل مشکل قطعی برق در تصفیه خانه ها  و ایستگاههای پمپاژ آب فعالیت خواهند کرد لذا با این اقدامات یعنی استفاده از سه سیستم برق شهری ، دیزل ژنراتورها و گسنجین ها شاهد اطمینان خاطر در تامین برق شهر اهواز باشیم .

همچنین درخصوص مشکل قطعی برق از همان ابتدای بروز این حادثه تمام نیروهای فنی و تجهیزات را از سراسر کشور بسیج کردیم و بیش از 140 اکیپ در اهواز مستقر شدند که هنوز نیز به فعالیت خود ادامه می دهند .

از 332 فیدر تامین برق شهر اهواز و شهرهای اطراف تاکنون مقره های 135 فیدر شستشو شده است و علاوه بر این در خطوط انتقال برق تمام پستهایی که در معرض الودگی قرار داشتند بصورت کامل شستشو شدند. 

علاوه بر این  خطوط انتقال برق 2100 دکل نیز باید شستشو شوند که تاکنون بیش از 600 دکل بطور کامل شستشو شده اند 

تلاش داریم تا یکسال آینده تمام مقره های سرامیکی موجود در شبکه توزیع برق استان خوزستان با مقره های سیلیکونی جایگزین شوند و چون این مواد آب گریز و خاک گریز هستند با اطمینان خاطر بالا شاهد تامین برق باشیم .
 
کلمات کلیدی : خوزستان، گرد و خاک، گرد و غبار، حضور روحانی در خوزستان، روحانی
 
احمد سعدونی از اهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۳۷:۰۹
دیگه همه چیز درست شد !
فقط مونده مردم برن پای صندوق و به حضرات با تدبیر رای بدن ! (4173851) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۱:۲۳
اگر‌ آقای‌ دکتر به اهواز سفر نمی‌کرد که‌ اعتراض می‌کردید ،اکنون هم که سفرکرده
متلک می‌گویید ،بالاخره چه کار کندکه...؟ (4173918) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۱:۱۲:۰۴
بعد از سه هفته!! (4174077) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۲۲:۲۳
سوار از پیاده خبر نداره
سیر از گرسنه (4174366) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۲۲:۴۱
خدائیش خودت پاشو بیا اهواز (4174367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۴۳:۰۸
اگر لغو کنسرت بود فورا اقدام می کرد یک دقیقه هم صبر نمی کرد، بعد از ۳ هفته تشریف آوردند هیچ کاری هم نمی کنند (4174382) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۳۲:۴۵
کار واقعی که باید در این چهار سال می کرد. (4174525) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۰:۵۸
چهار ساله که هیچ کاری نکرد فقط وقت یک ملت تلف کرد اون از برجام که سایه جنگ زیاد کرد و تحریم زیاد کرد یا تحول سیستم سلامت که شکست خورد دست اورد این آقا برای ملت چی بوده؟ (4174626) (alef-13)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۳:۰۳:۵۷
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان.بنده به عنوان دکترای مهندسی محیط زیست و تا حدودی مطلع به وضعیت موجود ریزگردها مطالبی خدمتتان عارض می شوم.
اول اینکه متاسفانه مساله محیط زیست کشور بالاخص وضعیت بغرنج آلودگی هوای ناشی از ریزگردها در جنوب کشور،سیاست زده شده است و رقبای سیاسی به عنوان ابزار علیه هم بکار می برند و این وسط اصل مساله فراموش و یا کم رنگ شده است .
دوم اینکه دوستان بایستی توجه داشته باشند که خطر ریزگردها بسیار فراتر از تصور عامه مردم است.اکثریت مردم نهایت خطر و آسیب ریزگردها را متوجه خاصیت فیزیکی ریزگردها یعنی اینکه ذره وارد دستگاه تنفس میشود و ایجاد اشکال می نماید،می پندارند،درحالیکه موضوع فاجعه بارتر از این صحبت هاست.ذرات موجود در پدیده گردوغبار اکثرا حاوی ترکیبات سمی و سرطان زا مثل ترکیبات نفتی هیدروکربن های آروماتیک و فلزات سنکینی مثل سرب می باشد.
سوم اینکه بیش از 70 درصد کانون های گرد و غبار در خارج از کشور قرار دارد مثل جلگه بین النهرین در عراق که بر اثر سدسازی ترکیه و کاهش آب رودخانه دجله و فرات ،دچار کاهش رطوبت و درنتیجه تبدیل به کانون گرد و غبار شده است و در این زمینه عملا دولت ایران هیچ کاری نمی تواند انجام دهد،چرا که امکان همکاری های بین المللی نیز وجود ندارد ودر کشورهای عراق و سوریه بدلیل جنگ،درحال حاضر اولویت بقا است نه محیط زیست.
چهارم اینکه به محیط زیست فقط به عنوان محیط زیست نگاه کنیم،نه ابزاری جهت بهره برداری سیاسی،،همه دولت ها در تخریب محیط زیست ایران شریک هستند و در ایجاد پدیده شوم گرد و غبار امروز با منشا داخلی،بیشترین تقصیرها بر عهده دولت های نهم و دهم است که متاسفانه کوچکترین دید حمایت از محیط زیست وجود نداشت و نمونه بارز آن خشک کردن تالاب حورالعظیم به بهانه توسعه پروژه نفتی دشت آزادگان بود و در این بین دولت یازدهم با اهمال و کم کاری به این وضعیت نگران کننده دامن زده است. (4174640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۶:۳۳:۲۲
نمی گفتی این کاره ای بهتر بود ببخشید به سوادتون شک کردم
بیشتر از 80 درصد منشا داخلی است این ذرات آلوده هم که نباشند آدم آزارند و راه تنفس را بسته از آدم ها گذشته کلی به اقتصاد مملکت ضربه وارد می شود تعطلیلی واختلال برق و آب
لطفا در مورد چیزی که نمیدانی نظر ندهید (4174817) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۴۴:۵۷
با سلام و تشکر از نقد حضرتعالی.اگر رفرنس یا منبع رسمی مبنی بر اینکه 80 درصد کانون های مولد ریز گردها(البته اختصاصا استان خوزستان،چون قضیه استان سیستان و بلوچستان متفاوت است )،داخلی می باشد بفرمایید تا بنده بی سواد در صحبت هایم مورد استناد قرار دهم. (4175012) (alef-13)
 
شمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۴:۵۸:۴۹
الان بفرمائید 1- با این فرمایشات شما باید خود کشور عراق در مورد ریزگردها و قطعی برق واب شهرها بدتر ازما مشکل داشته باشه 2- چه جوریه ما در بسیاری از امور عراق اعم از نظامی ومذهبی و...مشارکت داریم و هزینه میکنیم به اینجا که رسیدیم هیچ کاری نمی توانیم بکنیم ؟ (4175919) (alef-13)
 
اهوازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۴۱:۴۲
در خیابان های اهواز حضور یافته و حرف های مردم اهواز را از نزدیک بشنوید . (4173857) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۸:۳۰
ریسک اینکار بالاست (4173931) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۵۰:۵۱
منتظر ایشان هستیم (4173966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۴۲:۰۲
چرا دیدار مردمی نداشت ؟! (4173859) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۵۰:۴۲
بهانه های بنی اسرائیلی تمامی نداره اگر ابتکار نیاد میگن چرا ابتکار نیومد اگر ابتکار بیاد میگن چرا رئیس جمهور نیومد اگر رئیس جمهور بیاد میگن چرا دیدار مردمی نداشت!!
عزیز من من خودم بچه جنوبم این گرد و خاک از افریقا و شبه جزیره عربستان و عراق و..میاد و هیچ کاریش هم نمیشه کرد شهرهای عربستان شهر کویت و خیلی از شهرهای این اطراف درگیر این قضیه هست اینکه بخایم گردوخاک و حرفا اردوعان و هر حرکتی رو بهانه کنیم برا حمله به دولت بعید میدونم فایده داشته باشه
بله یک سری کارها باید بشه از جمله خرید ژنراتو برا مستقل کردن پمپ اب از برق و یا عایق بندی کردن بیشتر سیستم یا رساندن اب بهتر به اهواز اما قاطعانه خدمتتون میگم کاری به این دولت و اون دولت هم ندارم روئز به روز گرد و خاک در این منطقه بیشتر میشه و محاله که بشه کاریش کرد شما ار شک داری ی نگاهی به تصاویر زنده ماهواره ای بکن
اینم سایتش امیدوارم الف یکبار هم که شده این سایتو در دید دوستان بذاره که ببین اوضاع چقدر خرابه:
http://dust.aemet.es/forecast/nmmb-bsc-dust-forecast-sconc

محاله که بشه با این حجم و وسعت زیاد مقابله کرد دو سه ساله دارم این تصاویر رو ناه می کنم به نظر من که شانس ما صفر هست برای از بین بردن گردوخاک و این گردو خاک نصف افریقا رو پوشش داده و هر از اهی ه طرف ما میاد گاهی هم از عربستان منشا میگیره و محاله بشر بتونه کاریش بکنه تازه به نظر من ردو خاک اصلی هنوز طرف ما نیومده
خلاصه خدمتتون بگم که استفاده ابزاری از گردو خاک نفرمایید خود رئیس جمهور هم به نظر من یک ماه اونجا بمونه کاری نمیتونه بکنه چهار تا تصمیم هست که باید در تهران گرفته بشه. (4173965) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۲۳:۰۰
داداش هنوز گرد و خاک تو حلقومت نرفته ببینی چه طعمی داره
دنبال دوا و درمان
مادر از دست رفته از مشکل ریه
بچه های مریض (4174368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۴۹:۱۰
چرا الکی حرف میزنی، نظر کارشناسان اینه که بخش عمده این داخلیهرو با ۸۰۰ میلیارد قابل حل است، البته دولت میگه پول نداره، ولی چندتا وزیر ۱۰۰۰ میلیاردی دم دستش است. (4174385) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۷:۱۹:۵۷
سایتش هست هر وقت گردو خاک شدی میتونی ببینی از کدام منطقه میاد. (4174843) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۲۴:۲۶
نه داداش شما سرت رو کردی زیر برف ... اگر یک درصد این اتفاق در تهران می افتاد کما اینکه افتاد در پلاسکو دیدیم تمام هیئت دولت و رسانه ها و روزنامه ها و پول و ... یک هفته صرف یک ساختمان می شد ولی در اهواز شده عادی برای مردم... این همه تبعیض در دولت راستگویان سالمند!!!!!!! (4174520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۶:۲۹:۴۰
برات متاسفم !! (4176037) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۴۲:۵۸
نیومد نیومد همچین که هوا تمییز شد پاشُد اومد . (4173861) (alef-11)
 
کارشناس هوا شناسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۸:۵۷:۲۰
یکی از مزایای علم هواشناسی ؛ همین اطلاع مسئولان از اوضاع شرایط جوی و تصمیم گیری مسئولان برای برنامه ریزی های آینده شان میباشد (4173908) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۲:۴۱:۵۷
خب مثلا در هوای گروخاکی میومد چی میشد؟ مگه خودش تصاویر رو نمی بینه؟ شما که کارشناس هواشناسی هستی به نطرت یک کشور میتونه محدوده ای به وسعت 3 تا 4 برابر مساحت خودش رو بره اب پاشی و..بکنه که گرد و خاک نیاد؟ این حرفای شما از اساس به نظر من بی منطق هست میفرمایند در هوای گکرد و خاک بیا اینجا تا ببینی ما چه میکشیم ایا از تلویزیون نمیبینه؟
1 درصد( نگفتم 2 درصد یا 3 درصد) 1 درصد هم شانس برای از بین بردن گردو خاک نداریم بسیار تمدنها و شهرها بودن که بر اثر گرد و خاک زیاد ول کردن رفتن جای دیگه و اون منطقه رو بیابان و شن و...گرفته تعدادشون بسیار زیاده
هیچ راه حلی نداره و اون گرد و خاک اصلی هم مرکزش در ایران نیست اقلیم کره زمین داره عوض میشه و به نظر من محال ممکنه که گرد و خاک کمتر بشه از دید من سایر شهرهای ایران هم درگیرش خواهند شد ما یک کشوری هستیم نصفش بیابانه و دو رشته کوه داریم بسیار هم مساعدیم برای اینکه کاملا گرد و خاک کل کشورمون رو بگیره این گرد و خاکهای کمی که برای تهران هم میاد وضعیت 10 سال پیش اهوازه شما ده سال دیگه وضعیت خود تهران رو نگاه کن هر از چند ماه باید با گرد و خاک مقابله کنه این مساله عظیم تر از اونه که بشر بتونه کاری بکنه براش مساله شوخی بردار نیست ضمنا همانطور که اب برای ما مهم است برا دیگر کشورها هم مهمه و هیچ کشوری حاضر نیست اب رو رها کنه توی بیابون تا در ایران گرد و خاک ایجاد نشه اب اولویت اول خاورمیانه است منطقه هم خشکه کاریش هم نمیشه کرد مگر اینکه یک همت بسیار بلند بین المللی بوجود بیاد و یک بودجه مفتی هم برسه که مناطق بیابونی رو از اب دریا پر کنن که اون هم محاله رخ بدهد چون کشورهای درگیر و منشا گرد و خاک همه فقیر هستند یا اگر هم پول داشته باشند کل کشورشون بیابانه مثل عربستان.
دنبالش نرید هیچ کاریش نمیشه کرد یه لینک اون بالا دادم این تازه روزهای خوبش هست اون لینک رو ملاحظه بفرمایید (4174200) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۴:۰۶
خب نمیومد برای رای اومده؟ (4174628) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۲:۳۴
پا قدمش خوبه (4174627) (alef-13)
 
سراج منیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۴۴:۱۱
حتما باید صدای مردم بلند شود که اینا به فکر مردم بیوفتن ؟! (4173862) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۴۵:۲۴
ابتکار کجاس ؟ (4173864) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۵۷:۵۴
...... چه رئیس جمهور خوبی داریم اومده بازدید از کانون ریزگردها (4173869) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۰:۱۶:۰۱
لطف ایشان در بازدید از کانون ریزگردها را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد . (4174003) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۱:۴۹:۱۰
شما که خوزستانی نیستی فراموش نکن
اما ما سه هفته بی برقی و آبی و بدبختیو بی توجهی دولت را فراموش نمیکنیم (4174125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۶:۳۴:۰۰
بی توجهی نکرد رسیدگی هم کرد اما عمق مشکلات زیاد بود . (4176045) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۵۹:۰۱
مردم برن به استقبالش .... (4173870) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۵۹:۱۲
درود بر روحانی (4173871) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۴۶:۳۸
من جای ایشان بودم 100 روزه مشکل ریزگردها رو حل میکردم .
100 روز دقیقا" میوفته بعد از انتخابات ! (4173961) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۱۴:۳۳
بعد از چهار سال شما تنها فعالیتتون درود فرستادن و مچکر بودنه ! (4174605) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۵:۳۵
از خدا میخام که جای من باشی (4174630) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۶:۳۴:۵۸
الان ریزگردها چند روزیه رفته بوشهر صداشون در نیومد ! (4176049) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۸:۵۳:۰۱
با کاشت درختان کهور در فاصله ۱۰متری هم براحتی میتوان ظرف ۱۰سال مشکل ایران و عراق را حل کرد.مشکل اینه که عزمی نیست (4173902) (alef-11)
 
کودک 48 ساله !
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۱:۴۳:۰۱
فقط باید درخت سیب و گلابی کاشت .
سیب و گلابی در این دولت خوب جواب داده ! (4174111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۲:۴۴:۵۴
نمیشه دوست عزیز به درخت و..ربطی نداره منشا این گردو خاک خارج ایرانه و در نقاطی است که هیچی نمیتونه رویش پیدا کنه و امکان مدیریت اون پهنه وسیع هم وجود نداره مثل اینه که کسی بگه یک وسعت 5 تا 10 برابری کوی لوت را باید درخت کاشت کاشتش نامکنه و تازه کاشته بشه کی باید ابیاریش کنه؟ حتی درختای مقاوم به بی ابی هم نهالشون چند سال ابیاری میخاد (4174203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۲:۲۱:۰۰
چرا وقتی چیزی نمدونی نظر کارشناسی میدی. (4174365) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۹:۳۸:۵۹
بله شما کارشناس جهانی هستی نشستی تو خونت به مردم میگی برید جای دیگه به همین سادگی .جالبه امثال شما اگر همین وًضعیت رو تجربه میکردید الان ادعای تان عوض میشد (4174491) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۳۶:۴۶
منشا گرد و غبرا مربوط به هور العظیم است که عمدا خشک شده، انتقال اب کار به شهرهای پرنفوذ است ،... و هزاران خرابکاری دیگر (4174530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۰:۳۹:۵۷
اینایی که می گن گرد و غبار از افریقا و...می اید . چاره ای ندارد. کمی فکر کنند چرا پس از قطع بودجه مالچ پاشی و خطوط انتقال اب کارون و خشک کردن هور العظیم کار به اینجا رسید. کلا تکرار حرفهای بی سر ونه و غیرمستند مسوولان خیلی خوب است ولی یک وقتی کار بالا می گیرد که دیر شده...نمونه اش تکرار حرف مسوولان در مورد این بود که جرا مردم دو تا پتو نگرفتند تا دو زن کارگر در اتش سوزی جمهوری را نجات دهند؟ یعنی بدون توجه به وظیفه نهاد مسوول و بودجه ای که بخور بخور می شود مردم مقصر شدند بعد پلاسکو پیش امد و چون باز هم تشک نجات نبود چندین اتش نشان از بین رفتند...چرا؟ چون دهان های باز و فکر نکرده هیمشه در حال چاپلوسی و شلوغ کردن فضا هستند. (4174535) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۶:۴۹
طبق تدبیری ها همه چی خود به خود حل میشه (4174632) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۳۳:۲۱
امروز برق اهواز بازم قظع شده!!؟؟؟ (4173947) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۲:۱۵:۵۷
سه خط آب به اصفهان داده شده است
یک خط آب لوله کوثر به بوشهر داده شده است که علت اصلی گرد و غبار هندیجان است
یک خط به قم داده شده است
یک خط به ایلام (خط اوان) برای کشاورزی داده شده است. که علت اصلی کم آبی کرخه و هورالهویزه است
خوزستان سهم آب شرب را قبلا داده است. دیگر جا ندارد (4174162) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۲:۵۸:۵۶
دوستان قضیه به این سادگی که فکر میکنید نیست شما اگر اون لینک بالا رو برید نگاه کنید میبینید که یک زبانه از گردو خاک به اسپانیا و جنوب ایتالیا هم رفته که بسیار هم علطیه این اتفاق داره تشدید میشه و چند نکته رو خدمتتون باز متذکر میشم( اگر نیتتون خیر هست و دنبال راه حل هستید اینو بخونید اگر دنبال مسائل جناحی هستید خوندن کامنتهای من بی فایده است براتون)
1-این گرد و خاکخها عمدتا از افریقا و عربستان و عراق منشا میگیرند
2- وسعت مناطق الوده کننده بسیار زیاده و عملا کنترل این مناطق ناممکنه مثل این می ماند که فردی بگوید نصف قاره اسیا را مالچ پاشی کنیم یا اب پاشی کنیم و..
3- این گرد و خاک هر سال که میاد باقی میمونه و هی به اطراف پراکنده میشه و خودش منشا گرد و خاکهای جدید میشه
4- گرد و خاکها علاوه بر انسانها دارن درختها رو هم نابود میکنن و عمل فتوسنتز رو با نشستن روی برگ درخت ناممکن میکنن
5- با نشستن روی برف های کوه ها باعث ذروب شدن سریعتر برف ها میشن چون تیره تر هستند و گرما جذب میکنن
در کل به نظر من فقط یک راه حل داره که اون هم بعیده اجرا بشه اون هم اینه که برخی نقاط که ارتفاع پایینی دارن رو زیر اب اقیانوس ببرند تا منشا گرد و خاک نشوند بقیه نقاط داخلی که داریم هم باید هر از گاهی اب توشون رها بشه که اون هم کار سختیه چون اب نداریم
و کاهش جمعیت رو هم به نظر من باید در دستور کار قرار بدیم این نظر بنده است که ایران با این وضعیتی که نصفش بیایان هست باید جمعیتش زیر 20 میلیون باشه(نظر شخصی بنده است) وگرنه باید اب زیادی صرف اون 60 میلیون بشه که خودش باعث خشک نر شدن ایران خواهد شد. (4174217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۹:۴۰:۴۵
همین کارشناسهای محیط زیست اعلام کردند حداقل ۴۰درصد گرد و خاک ها از منشا داخلی بعلت خشکاندن هورالعظیم و همچنین هندیجان میباشد شما بک عریضه بلند بالایی نوشتید با زیرکی مطلب و منحرف کردید. پدیده خشکسالی جهانیه ولی شما هم درپی شانه خالی کردن و فرافکنی میباشید (4174494) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۵۸:۲۲
تدبیری ها میگن صورت مساله پاک کنیم (4174633) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۳:۵۳:۵۱
همین الان برق چندین منطقه اهواز قطع شده بخاطر بارون (4174275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۷:۰۱:۲۶
اكثر خانه هاي داخل شهر اهواز از پمپ آب خانگي استفاده ميكنن اين آقا كه ميفرمايند آب ديگر قطع نميشود به اين نكته هم توجه كردن كه بايد برقي باشه كه پمپ, آب رو بكشه تا طبقه چندم فلان مجتمع؟ (4174409) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۱:۱۸:۲۲
نظرات داده شده رو که خوندم فقط سیاست زدگی دیدم (4174555) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.