توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507312
رييس مجمع تشخيص در دیدار نوری المالکی: داعش نعل وارونه امریکا برای مهار بیداری اسلامی بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در دیدار نوري المالكي، معاون رئیس جمهوری عراق كه امشب در جريان سفر به بغداد صورت گرفت، ادعای امریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست و آن را را نعل وارونه امریکا برای مهار جریان عمیق بیداری اسلامی و تجزیه جهان اسلام ارزیابی کرد.

به گزارش اداره كل اطلاع رساني مجمع تشخيص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در دیدار نوري المالكي، معاون رئیس جمهوری عراق كه امشب در جريان سفر به بغداد صورت گرفت، ادعای امریکا برای مقابله با داعش را کذب دانست و آن را را نعل وارونه امریکا برای مهار جریان عمیق بیداری اسلامی و تجزیه جهان اسلام ارزیابی کرد.

آيت الله هاشمي شاهرودي همچنين با تأكيد بر هوشیاری و همبستگی ملت ها گفت : از دولت های اسلامی انتظار مي رود كه با گروه های تکفیری و توطئه های امریکا ازجمله فتنه‌گری‌های طائفه ای، قومی، فرقه ای و اختلافات مذهبی مقابله كنند.

نوری المالکی ،معاون رئیس جمهوری عراق نيز در دیدار با آیت الله هاشمی شاهرودی و دکتر محسن رضایی، رئیس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، از ایفای نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق تشکر کرد.

نوری المالکی معاون رئیس جمهوری عراق افزود:مفتخریم که میزبان نخستین سفر عالم برجسته جهان تشیع، حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی و هيأت همراه به عراق هستیم و امیدواریم این سفر، مایه تحکیم روابط راهبردی دو کشور ایران و عراق باشد.

نوری المالکی ضمن تشکر از نقش سازنده ایران در شئون مختلف سیاسی و اقتصادی عراق، پیروزی های اخیر ارتش و ملت عراق در نبرد با تروریسم را مرهون نقش سازنده علما در بسیج مردمی ،همبستگی اقشار مختلف مردم و همراهی دوستان و همپیمانان راهبردی ملت عراق به ويژه جمهوری اسلامی ایران دانست و از آنان تشکر کرد.
معاون رئیس جمهوری عراق همچنين ضمن تشریح زمینه های اتحاد ملی و دستاوردهای بزرگ و شیرین همبستگی ملت عراق، استمرار این پیروزی ها را مرهون توجه بیشتر نخبگان عراقی به سه مؤلفه «وحدت، امنیت و علائق ملی» دانست.

در این دیدار، ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی و جمعی از مسئولان عراقی نیز حضور داشتند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله هاشمی شاهرودی، مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محسن رضایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.