توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 403614
کرملین: توقف حملات هوایی در حلب نشانه حسن نیت ارتش روسیه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد، توقف حملات هوایی در حلب نشانه حسن نیت ارتش روسیه است و با هدف تسهیل روند مبارزه با تروریسم صورت گرفته است.

به گزارش فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد، توقف حملات هوایی روسیه در حلب در تاریخ 20 اکتبر با هدف مبارزه با تروریسم و اندکی بهبود اوضاع در این شهر انجام می‌گیرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه تأکید کرد، این اقدام مسکو به هیچ عنوان برای کاهش انتقادات غرب علیه روسیه نیست.

پسکوف گفت: «به هیچ عنوان ارتباطی وجود ندارد. این اقدام در ادامه تلاش‌های روسیه برای مبارزه با تروریسم در سوریه و بهبود بخشیدن اوضاع انسانی در حلب صورت می‌گیرد».

وی افزود: «این هیچ چیز جز نشان دادن حسن نیت ارتش روسیه نیست که اعلام کرده بود آتش‌بس 20 اکتبر اجرایی شود، اما با هدف ایجاد شرایط لازم حملات هوایی بر فراز حلب را از امروز متوقف کرد».

سخنگوی کاخ کرملین همچنین اعلام کرد، مسکو انتظار دارد که پس از تصمیم در خصوص توقف حملات در منطقه حلب، شرکای غربی تلاش‌های خود را در سوریه چند برابر کنند.

پسکوف درباره اظهارات اخیر مقامات غربی در خصوص احتمال تحریم مسکو به خاطر اقداماتی که در سوریه انجام داده نیز گفت، روسیه دیدگاهی منفی درباره اظهارات مقامات انگلیسی و آمریکا درباره تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به خاطر اوضاع سوریه دارد.

وی در این رابطه گفت: «دیدگاه مسکو درباره این اظهارت منفی است. اقدامات متقابل هدف نهایی نیست. ما باید ببینیم که اصلا از ابتدا انگلیس و روسیه که این اظهارات را مطرح کردند چه فکری در سر داشتند در این صورت می‌توانیم درباره اقدامات متقابل نیز صحبت کنیم.»
 
کلمات کلیدی : حملات هوایی+ روسیه + سوریه +حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.