توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440019
دستور ایرلاین‌ها به آژانس‌های مسافرتی
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۴
دستور جدید دونالد ترامپ، ایرانی‌های مسافر امریکا را هم به دردسر جدی انداخته است؛ در حال حاضر ایرلاین‌های بزرگ دنیا مانع پرواز ایرانی‌ها به خاک آمریکا می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین، ترامپ وارد کاخ سفید شد. یک ورود پر حاشیه در اولین هفته و البته اولین روزهای ریاست جمهوری او  بر ایالات متحده آمریکا. پرچم سفیدی در کار نیست. دونالد ترامپ حالا جنگ بدون اسلحه‌ای را علیه مسلمانان با عنوان"محافظت از خاک آمریکا در برابر تروریست " آغاز کرده که پیش بینی پایان بدون دردسر آن کار سختی است.

رییس جمهور جدید آمریکا در اولین اقدامات خود طرح منع ورود مسلمانان هفت کشور جهان را به خاک آمریکا امضا کرد. او در حالیکه مقابل دوربین‌های تلویزیونی لبخند می‌زند، متن طرح را خواند و امضایش را پای آن زد تا از صبح امروز شنبه 28 ژانویه 2017 این طرح به عنوان یک قانون عملا اجرا شود.

در همین راستا مسلمانان کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن دست کم تا 120 روز آینده اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.

امروز هنگامیکه هفت مسافر مسلمان قصد داشتند با پرواز مصر ایرلاین از فرودگاه قاهره به مقصد آمریکا در فرودگاه جی اف کی نیویورک سفر کنند ،‌با ممانعت مقامات فرودگاه قاهره روبه‌رو شدند و از پرواز باز ماندند. از این تعداد  شش نفر عراقی و یک نفر یمنی بودند.

این اتفاق بر اساس حکمی که روز جمعه دونالد ترامپ امضا کرد و در پی آن ورود مردم این هفت کشور مسلمان را به خاک آمریکا ممنوع کرد واقع شد.

در عین حال بنا به گزارش رونامه نیویورک تایمز همه پناهجویانی که از این تاریخ به آمریکا سفر کرده‌اند در همان فرودگاه بازداشت شده و اجازه ورود به شهر را نداشته‌اند.

این موضوع اما ایرانی‌های مسافر آمریکا را هم به دردسر جدی انداخته است به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حال حاضر ایرلاین‌های بزرگ دنیا در پی دستور دونالد ترامپ مانع پرواز ایرانی‌ها به خاک آمریکا می‌شوند.

سه آژانس مسافرتی در همین باره به دو نماینده آژانس مسافرتی به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند از طرف ایرلاین‌های الاتحاد ،‌امارات ایرلاین و ترکیش ایرلاین به آنها دستور داده شده به مسافران ایرانی بلیط پرواز به آمریکا را نفروشند و اجازه پرواز و سوار شدن به هواپیما به ایرانی‌هایی که حتی ویزای آمریکا را در اختیار دارند ندهند.

در پی این دستور و به نقل از رویترز سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است ایرانی‌ها و مردم شش کشور دیگر که در لیست ممنوعیت ورود به خاک آمریکا قرار دارند در صورت بهره‌مندی از گرین کارت و اقامت دائم این کشور هم شامل دستور رییس جمهوری می‌شوند و تا چهار ماه آینده اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.

بنا به گفته بی‌بی‌سی پیش از این شرکت گوگل هم از آن تعداد از کارمندان خود که خارج از خاک آمریکا بودند درخواست کرده بود قبل از اجرایی شدن این دستور رییس جمهور آمریکا به خاک این کشور بازگردند چه اینکه آنها از جمله مهاجران به این کشور در سال‌های اخیر بوده‌اند و در صورتی که نتوانند دوباره به آمریکا بیایند این خانواده‌ها هزینه سنگینی را متقبل می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+صدور روادید+وزارت خارجه +ممنوعیت ورود ایرانی ها+آمریکا+ایرلاین ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.