توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460116
روسیه و چین حمله موشکی امریکا به سوریه را بررسی کردند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۶
میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با لی هویی سفیر چین در مسکو دیدار و دو طرف در خصوص حمله های موشکی آمریکا به سوریه گفت وگو و رایزنی کردند.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: طرف های روسی و چینی به تفصیل در باره آخرین اوضاع سیاسی و نظامی سوریه به ویژه ضربات موشکی امروز آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات گفت وگو کردند.

آمریکا بامداد امروز (جمعه) به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، با 59 موشک پایگاه هوایی الشعیرات سوریه یکی از مراکز مهم فرماندهی عملیات ضدتروریستی ارتش سوریه را هدف حمله قرار داد.

دیپلمات های روسی و چینی در این مذاکره تلفنی بر عزم متقابل دو کشور برای هماهنگی اقدامات و رویکردهای خود، همکاری در مساله سوریه و سایر مسائل مهم خاورمیانه از جمله در سازمان ملل تاکید کردند.

مسکو و پکن همچنین در زمینه رویکرد ضدسوری پیش فرض کشورهای غربی به بهانه واقعه شیمیایی در شهر ادلب سوریه بر لزوم تحقیقات بین المللی برای رفع ابهام ها در باره این رویداد مشکوک تاکید و کردند.
 
کلمات کلیدی : سوریه، حمص، حمله آمریکا به سوریه، حمله شیمیایی، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.