توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371511
علت مرگ خبرنگار بی‌بی‌سی خودکشی بوده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
علت اصلی مرگ روزنامه‌نگار و خبرنگار سابق بی‌بی‌سی که اکتبر سال گذشته خود را در سرویس بهداشتی فرودگاه دار زده بود مشخص شد.

به گزارش تسنیم،شبهه ایجاد شده در رابطه با مرگ «ژاکلین ساتون» خبرنگار سابق بی‌بی‌سی که جسدش در حالی که خودش را در سرویس بهداشتی فرودگاه دار زده بود برطرف شد.

بر اساس گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، وی پس از آنکه پرواز خود را از دست داد دست به این کار زده است.

«جنی» خواهر «ساتن» در این رابطه گفت که وی این کار را بعد از وارد آمدن یک استرس شدید و بر اساس تصمیمی لحظه‌ای انجام داده است.

ژاکلین ساتن، ۵۰ ساله خبرنگار با سابقه‌ای در زمینه حضور در مناطق بحران‌زده و جنگی بود که به قصد رفتن به اربیل عراق از فرودگاه هیترو خود را به فرودگاه آتاتورک در استانبول رسانده بود.

این خبرنگار بی‌بی‌سی در حال تهیه گزارشی برای موسسه جنگ و صلح(IWPR) بود که یک موسسه خیریه مستقر در لندن است.

فروشنده فروشگاه فرودگاه در دادگاهی که برای بررسی این پرونده برگزار شده بود گفته است که خانم «ساتن» را قبل از اینکه دست به خودکشی بزند در حالی دیده است که وی بعد از نوشیدن نوشابه به او گفته که پولی برای پرداخت ندارد.

خانم ساتون در «هتفیلد»(Hatfield) هرتتفوردشایر به دنیا آمده بود و یکی از چهار فرزند خانواده محسوب می‌شد و دو خواهر و یک برادر داشت؛ وی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، برای سازمان‌های بشردوستانه مختلفی کار می‌کرد و در رزومه وی فعالیت به عنوان خبرنگار برای بی‌بی‌سی و سازمان ملل دیده می‌شود.

نکته جالب توجه در این بین نحوه پرداختن رسانه‌هایی مثل ایندیپدنت، تلگراف و اکسپرس به این خبر است.

این رسانه‌ها با استفاده از تیترهایی همچون "خبرنگار سابق بی‌بی‌سی خود را در سرویس بهداشتی دار زد" خبر را به گونه‌ای بازتاب داده‌اند که گویی اتفاق روز گذشته رخ داده است.

 

 
کلمات کلیدی : خبرنگار بی بی سی، خودکشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.