توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308963
«تیک‌تاک قدم‌هایت»؛ شهاب مقربین؛ چشمه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۴
تیک‌تاک قدم‌هایت
نویسنده: شهاب مقربین
ناشر: چشمه، چاپ اول ۱۳۹۴
۶۰صفحه، ۵۵۰۰ تومان


این کتاب را  فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل  اینجا کلیک کنید.

****

«تیک‌تاک قدم‌هایت» جدیدترین مجموعه شعر منتشر شده شهاب مقربین است که به همت نشر چشمه وارد بازار کتاب شده؛ مقربین شاعری با تجربه و نوگراست که کوشیده همپای تغییر و تحولات شعری روزگار حرکت کند. او زاده اصفهان است در سال ۱۳۳۳؛ «اندوه پروازها»، «گام‌های تاریک روشن»، «کلمات چون دقیقه‌ها»، «کنار جاده بنفش کودکی‌ام را دیدم»، «این دفتر را باد ورق خواهد زد»، «سوت زدن در تاریکی» و «کسی به در کوبید» عناوین برخی از مجموعه شعرهای منتشر شده از اوست.

«تیک‌تاک قدم‌هایت» حال و هوایی عاشفانه دارد، ۴۴ شعر کوتاه که در آنها زبانی ساده با تصویرسازی‌هایی زنده در آمیخته‌اند تا مضامین عاشقانه این اشعار را به گونه‌ای در معرض دید مخاطب قرار دهند که انعکاس مسائل اجتماعی و گاه سیاسی در آن قابل لمس باشد.

مقربین در برخی از اشعارش عناصری برگرفته از فرهنگ و ادبیات منظوم یا منثور و... آشنایی‌زدایی کرده و با بکار بردن در موقعیتی تازه با موفقیت و زیبایی معاصر کرده است:

انجام قصه را بگو
نه تو شهرزادی                   و نه من شهریار
درنگ اگر کنی
به قتل گاه می برند
هزار و یک شب ما را.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«تیک‌تاک قدم‌هایت»؛ شهاب مقربین؛ چشمه