نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485363
رئیس شورای رقابت در گفتگو با الف:
با افزایش قیمت خودرو برخورد قاطع می‌کنیم؛ البته هیچ گونه افزایش قیمتی رخ نداده است/ بررسی افزایش قیمت خودرو در جلسه آینده شورا
بخش اقتصادی الف؛ 1 تیر 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
به گزارش الف؛ بازار خودرو در چند ماه اخیر بخصوص در روزهای گذشته با نوسانات قیمتی مختلفی روبه‌رو بود و خودروسازان در توجیه افزایش قیمت‌ها، اعمال هزینه‌های قانونی ازجمله بیمه و... را بر روی محصولات عنوان می‌کردند.

افزایش قیمت خودرو در حالی صورت می‌گیرد که بازار همچنان راکد بوده و هنوز خبری از رونق خریدوفروش در آن دیده نمی‌شود و در روزهای اخیر شاهد انتشار خبرهایی در مورد افزایش قیمت برخی خودروها بودیم که مدیران شرکت‌های خودروسازی در این مورد سکوت کردند و دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو متهم شده‌اند که بدون مجوز شورای رقابت، قیمت دو محصول خود را افزایش داده‌اند.

البته خودروسازان نرخ رشد تورم را دلیل افزایش قیمت خودرو در هرساله عنوان می‌کنند و این بهانه اصلی خودروسازان در مورد گرانی خودرو و تنظیم قیمت سالیانه آن‌ها است.

در حال حاضر شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا ۹۰ درصد نیاز بازار خودرو‌ی کشور را تأمین و به‌نوعی انحصار این بازار را در اختیار دارند و از حمایت کامل دولت برخوردار هستند و برخی کارشناسان اعتقاددارند؛ اگر بازار خودرو رقابتی باشد، نه‌تنها کیفیت افزایش پیدا خواهد کرد بلکه افزایش قیمت شاید اتفاق رخ نمی‌دهد.

بااین‌حال امیرحسین قناتی مدیرکل خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته بود؛ هرگونه افزایش قیمت خودروها در چارچوب مصوبات شورای رقابت است و هیچ افزایش قیمتی به‌طور مستقیم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت یا خودروسازها امکان‌پذیر نیست.

البته محسن صالحی نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفته جاری در یک نشست مطبوعاتی از درخواست افزایش قیمت برخی از محصولات تولیدی توسط خودروسازان خبر داد و گفت: درخواست افزایش قیمت برخی از محصولات به شورای رقابت رسیده که هنوز در دست بررسی است.

سید محمود نوابی رئیس ‌سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز تنظیم قیمت خودرو را وظیفه شورای رقابت عنوان و اظهار کرد: از اسفندماه سال ۹۱ به استناد مفاد قانون سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ قانون اساسی دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری را با رعایت مقررات مربوطه بر عهده شورای رقابت گذاشته شد که در همین راستا تنظیم دستورالعمل قیمت خودرو نیز از وظایف شورا اعلام‌شده و به‌تبع آن در رابطه با افزایش قیمت خودرو مسئولیتی متوجه سازمان حمایت نیست.

وی افزود: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر اساس وظایف و مسئولیت‌های ذاتی و قانونی و حسب شرح وظایف ابلاغی خود با جدیت نسبت به رصد و پایش مداوم تغییرات قیمتی در سطح بازار اقدام می‌کند و چنانچه پس از بررسی اسناد و مدارک، تخلفی در یک واحد محرز شود، واحد متخلف را به سازمان تعزیرات حکومتی جهت اعمال قانون معرفی خواهد کرد.

البته نوابی از مردم بیان کرد: مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند هرگونه شکایت درزمینه قیمت، شرایط فروش و پیش‌فروش و… را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و یا از طریق مراجعه به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ارائه تا بررسی و اقدام قانونی لازم به عمل آید.
 
در حال حاضر نظارت بر بازار قیمت خودرو میان سازمان حمایت و شورای رقابت پاس‌کاری می‌شود و هر نهادی دیگری را مسئول می داند؛ در این شرایط این حق مصرف کنندگان است که هر روز تضییع می شود.

بنابراین گزارش؛ سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو از افزایش 300 هزارتومانی تا 2 میلیون تومانی قیمت خودرو در سایه بی‌توجهی مسئولان اظهار خبر داده بود.

بررسی افزایش قیمت خودرو در جلسه بعدی شورای رقابت
رضا شیوا رئیس شورای رقابت، در مورد افزایش قیمت خودرو، به خبرنگار الف، گفت: دو هفته آینده و در جلسه شورای رقابت بحث افزایش قیمت خودرو را بررسی خواهیم کرد؛ البته شورای رقابت در خصوص همه خودروها دخالت ندارد و فقط قیمت‌گذاری خودروهایی که بازار انحصاری دارند، در شورا بررسی خواهد شد که بارها این موضوع را عنوان کردیم.

وی افزود: بر اساس بررسی‌ها، تعداد خودروهایی که برای آن دستورالعمل قیمت‌گذاری در شورای رقابت برای آن‌ها تنظیم‌شده است، هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته‌اند و گزارش‌هایی به شورا داده‌شده و آن بررسی کردیم که تا الان براساس قیمت‌ خودروها بر روی سایت شرکت‌های خودروساز قرار دارد، فروش به‌طور عادی انجام می‌شود و شاهد افزایش قیمتی نیستیم.

قیمت‌ها هیچ تغییر نکرده است/ حتی یک شکایت نداشتیم
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه زمانی که خبر افزایش قیمت به ما رسید، هفته گذشته از خودروسازان درخواست کردیم مدارک ارائه دادند و که اعلام کردند قیمت‌ها هیچ تغییر نکرده است، گفت: هرگونه تغییر و افزایش قیمت خودرو تخلف است و با آن برخورد بسیار قاطع خواهیم کرد.

به گفته شیوا، خودروسازان در موضوع قیمت خودرو که دستورالعمل آن را تنظیم و قیمت اعلام کردیم هیچ مورد تخلفی نداشتیم. این‌همه شکایت در موضوعات مختلف به شورای رقابت ارجاع می‌شود؛ اما حتی یک مورد شاکی در مورد گران‌فروشی خودرو وجود نداشت.

افزایش‌ قیمت‌های قانونی مانند بیمه دست خودروساز نیست
وی در مورد اینکه ممکن است افزایش قیمت بیمه (شخص ثالث و بدنه) و موارد دیگر باعث افزایش قیمت خودرو شود؛ گفت: این موارد به قیمت‌گذاری خودرو ربطی ندارد؛ اگر بیمه گران شود و یا اینکه شماره‌گذاری افزایش قیمت ‌دهد؛ به‌طورکلی تمام افزایش‌ قیمت‌های قانونی مانند موارد فوق، توسط خودروسازان قانونی است.

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: خودروسازان مجبورند، افزایش قیمت مثلاً بیمه را، افزایش دهند و این موارد دست خودروساز نیست و در جیب خودروساز هم نمی‌رود و خودروسازان در رابطه با قیمت کارخانه‌ای خودرویی که شورا قیمت‌گذاری می‌کند؛ هیچ‌گونه افزایشی رخ نداده است.
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۳:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۷:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۲ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۳:۳۷
 
۱۳۹۴/۰۱/۲۲ ۲۱:۰۱
 
 
کلمات کلیدی : قیمت خودور+شورای رقابت+رضا شیوا+خودرو+افزایش قیمت خودرو
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۵:۲۸:۳۵
چطوره به جای "بررسی افزایش قیمت خودرو" در جلسه آینده شورا یک بار هم که شده از خدا بترسید و "کاهش قیمت خودرو" رو بررسی کنید چون قیمت های فعلی حداقل 3 برابر بیشتر از قیمت واقعی خودروهاست. (4437948) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۶:۱۷
پژو 2008 تو خارج از کشو 70 میلیون هست

اول گفتند 80 میلیون دی 95 تحویل می دیم
بعد گفتند 90 میلیون اسفند 95 تحویل می دیم
بعد گفتند 98 میلیون اردیبهشت 96 تحویل می دیم
الان که ثبت نام کردن می گن حداقل قیمت 120 میلیون برای شهریور 96 !

اصلا افزایش قیمیت نداشتیم... این روند طبیعیه! (4438088) (alef-18)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۰:۵۵:۳۱
خدا این ملت را از دست دو رو ها و دروغگوها نجات بده . (4438386) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۵:۴۷:۲۶
حق من مصرف کننده زمانی ضایع شده که از ساعت ده صبح تو سایت ایران خودرو با زبان روزه دنبال ثبت نام پژو2008 هستم ولی انگار متعلق به نورچشمی ها هستش و هنوز سایت خرید باز نشده. (4437974) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۶:۴۹:۴۹
منم بدون زبان روزه از ساعت 10 تا 5 بعداز ظهر نتونستم.ضمنا همچین میگی با زبان روزه که ادم فکر میکنه تو افتاب داغ نشستی و داری عذاب میکشی!!! (4438050) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۷:۵۷
باز شده ...
اون قدری هم استقبال نشده ازش
و هنوز موجود هست! (4438089) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۸:۰۹:۱۵
الان خبر اول تابناک همین پژو ۲۰۰۸ هست که خودروی ۶۷ میلیونی را میخواهند ۱۲۰ میلیون به شما بفروشند. حالا چرا ، چون میتوانند و زورشان زیاد است. با این اوصاف باز هم در فکر خرید ۲۰۰۸ هستید؟ (4438107) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۸:۱۵:۴۴
مگه واجبه. 120 میلیون می خای بدی جای چی؟ حیف پولت نیست؟ صبر کن یه ماشین کره ای یا ژاپنی بگیر، عمری کم استهلاک. از ماست که بر ماست (4438110) (alef-18)
 
شمسی
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۹:۲۵:۱۸
تا زمانی که حمایت وزیر صنایع از دو فرقون ساز وطنی باشد هر گرونی دور از انتظار نیست. (4438160) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۴:۱۰:۳۲
مردم شما را به خدا از دلال ها حواله ٢٠٠٨ نخريد تا حال سودجوها كه ميخواند قيمت رو بالا ببرند جا بياد. ما هم نتونستيم ثبت نام كنيم. اين اون فرصت برابر بود برا ثبت نام آقاي يكه زارع؟؟؟ (4438529) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۱:۳۱
امثال حضرتعالی با زبان روزه سازنده را به صرافت افزایش قیمتش می اندازد. نخرید اقا.. (4439021) (alef-11)
 
سعید
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۷:۴۷
در حالی که خیلی از مردم نون شب ندارند تو که 60 تا 70 میلیون برای ماشین میدی خودت حتما حتما نور چشمی هستی..... (4439107) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۵:۵۸:۲۷
لطفا ابزارهای برخورد قاطع را ذکر کنید (4437985) (alef-3)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۶:۲۸:۵۷
آقا نوش جونشان! ما مردم بیشتر از این لیاقت نداریم!!

هیچوقت ماجرای اون کمپین رو فراموش نمی کنم که چه زحمتی کشیده شد و تا کجا رفتیم تا چشم یه عده به واتم افتاد زدن زیر همه چیز و همه چیز رو خراب کردن

خلایق هر چه لایق!!! (4438024) (alef-3)
 
بنده ی خدا (فیزیک دان)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۶:۵۲
سلام،
این بار کمپین سوار نشدن باید برگزار کنیم. جدی می گویم؛ من سوار 2088 ای که قیمتش 1.5 برابر ارزشش نباید بشوم. اگر پول دارم می روم اتومبیل خارجی می خرم؛ پول ندارم به همان 206 قناعت می کنم. چرا ایران خودرو و سایپا فروش و زندگی خودشان را برمبنای زیرپا گذاشتن عزت و شرافت منِ ایرانی گذاشته اند؟؟؟ (4438079) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۳:۵۳
صلاحیت خود این شورا زیر سئوال هست چون معلوم نیست چیکار میکنن (4438077) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۴:۴۶
40 سالست این صنعت لوس وننر خوروسازی میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه زده و موجب مرک و خسارت به میلیون ها هموطن شده . با تعرفه ده درصدی ورد خودروهای ارزان زیر 2000 سی سی را آزاد کند. منطق اقتصاد خودش بازار را تنظیم یکند. دیگر بس از است احجاف به ملت ایران. مجلس بعنون واکل المع اقدام دو فوریتی تمام تعفه های ظالامنه بردارد (4438078) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۷:۳۷:۱۸
در حد و اندازه ای نیستید که برخورد کنید . من جای خودرو ساز بودم همین فردا 50 درصد افزایش قیمت میدادم تا ببینم چه طوری برخورد میکنید (4438081) (alef-18)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۸:۰۹:۰۶
سئوال اینجاست که به چه علتی قیمت خودرو در ایران دو برابر کوشرهای دیگر هست مگر در المان بهترین ماشینها تولید نمیشود پژو هم مال فرانسه هست قیمتش در المان هم قیمت فرانسه هست حتی در کشور دبی و سایر کشورها (4438106) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۸:۳۵:۱۴
پژو ۲۰۰۸ با قیمت ۷۰ میلیون دارید ۱۲۰ می فروشید
جناب دکتر روحانی ، این بود جواب اعتماد مردم به شما؟؟؟؟؟؟؟ (4438128) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۹:۱۰
چه ربطی به دکتر روحانی داره؟!! (4438926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۰۵:۰۶:۱۳
پس ربط به احمدی نژاد داره؟؟؟؟؟
اون موقع که خودرو گرون میشد همه چیز ربط به رییس جمهور داشت حالا ربط نداره؟؟؟؟؟ (4441129) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۹:۲۶:۴۱
اون برخوردهاي قبلي پيشكش (4438161) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۹:۵۰:۳۷
کی گفته افزایش قیمت نداشتیم.من اسفند ماه پارس تندر ثبت نام کردم قیمتش ۳۹۰۵ میلیون بود ولی در حال حاضر قیمتش در دعوتنامه چهل میلیون و ششصد هزار تومان اعلام شده و باید بپردازم.آقای شورای رقابت من شکایت دارم بررسی کنید. (4438185) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۸:۰۳
برای بنده هم همین وضعیت پیش اومده و با افزایش قیمت پارس تندر مواجه شدم! (4439634) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۲۰:۳۳:۲۹
پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا - کلاس: 30001 پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا شرايط پيش فروش ويژه پژو 2008 اتوماتيك(نخستين‌بار) بخشنامه 3809 داراي بيمه شخص ثالث سود مشارکت 15% سود انصراف 12% موعد تحویل اسفند ۱۳۹۶(کد :79167)
آبي رويال متاليك خاكستري متاليك سفيد قرمز متاليك
مشكي متاليك نقره اي متاليك
محدود ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ خرید
پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا - کلاس: 30001 پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا شرايط پيش فروش ويژه پژو 2008 اتوماتيك(نخستين‌بار) بخشنامه 3809 داراي بيمه شخص ثالث سود مشارکت 15% سود انصراف 12% موعد تحویل ارديبهشت ۱۳۹۷(کد :79169)
آبي رويال متاليك خاكستري متاليك سفيد قرمز متاليك
مشكي متاليك نقره اي متاليك
محدود ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ خرید
پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا - کلاس: 30001 پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا شرايط پيش فروش ويژه پژو 2008 اتوماتيك(نخستين‌بار) بخشنامه 3809 داراي بيمه شخص ثالث سود مشارکت 15% سود انصراف 12% موعد تحویل خرداد ۱۳۹۷(کد :79170)
آبي رويال متاليك خاكستري متاليك سفيد قرمز متاليك
مشكي متاليك نقره اي متاليك
محدود ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ خرید
پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا - کلاس: 30001 پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا شرايط پيش فروش ويژه پژو 2008 اتوماتيك(نخستين‌بار) بخشنامه 3809 داراي بيمه شخص ثالث سود مشارکت 15% سود انصراف 12% موعد تحویل تير ۱۳۹۷(کد :79171)
آبي رويال متاليك خاكستري متاليك سفيد قرمز متاليك
مشكي متاليك نقره اي متاليك
محدود ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ خرید
پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا - کلاس: 30001 پژو 2008 اتوماتيك با ترمز ABS و ESP و 6 كيسه هوا شرايط پيش فروش ويژه پژو 2008 اتوماتيك(نخستين‌بار) بخشنامه 3809 داراي بيمه شخص ثالث سود مشارکت 15% سود انصراف 12% موعد تحویل مرداد ۱۳۹۷(کد :79172)
آبي رويال متاليك خاكستري متاليك سفيد قرمز متاليك
مشكي متاليك نقره اي متاليك
محدود ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
=========================================

جالبه قیمت نهایی نداده

این قرار بود 70 میلیون باشه ، اما بالای 100 میلیون است. (4438220) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۲۰:۴۸:۱۱
بابا بی خیال حتما سهم شما هنوز پرداخت نشده همچی حرف می زنی . (4438228) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۲۱:۳۴:۲۵
پژو ۲۰۰۸ که قرار بود زیر ۱۰۰ باشه رو بدون اعلام قیمت قطعی با ۶۰ میلیون پیش پرداخت میفروشن و برای این که مردم بیچاره بخرن قیمت زیر ۱۰۰ تومن رو شایعه میکنن... حالا کم کم اعلام میشه که قیمت ۱۲۰ به بالاست.. میلیاردها تومان پول هم بلوکه میشه با سود ۱۲ درصد انصراف.. سود بازار چنده ، ۲۰ درصد. اینه شعبده بازی خودروسازان.. (4438247) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۱:۱۷:۵۵
پژو 2008 که قرار بود با قیمت 90 میلیون بیاد شده 120 میلیون. اونوقت میگه با افزایش قیمت مقابله می کنیم. انحصار خودرو آنقدر قوی است که در هیچ دولت و هیچ مجلسی شرایط خودرو مناسب حال مردم نخواهد شد (4438407) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۴:۵۰:۲۵
داسیا لوگان سال ۲۰۰۴ رو به اسم ال ۹۰ دارن تولید می‌کنن و به جای ۲۰ میلیون ۴۰ میلیون باید بخریم.
دالسیا لوگان سال ۲۰۱۷ هم مدل اصل فرانسویش ۷ هزار یورو است که حدود ۳۰ میلیون تومان می‌شود. با این وجود مدل ۲۰۰۴ آن را باید ۴۰ میلیون بخریم!!!!! (4438545) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۱:۳۱
داچیا درسته داداش . (4443519) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۷:۴۴:۵۳
باز شعارها شروع شد. باشه دستتون درد نکنه..... (4438587) (alef-18)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۰:۲۰:۱۲
اینقدر برخورد کردید خسته نشدید؟! (4438688) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰:۳۵
واقعا از آقای توکلی انتظار داریم محض رضای خدا و خدمت به میهن اسلامی، مساله ی خودرو رو در سازمان دیده بان بررسی کنن. (4438759) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۱:۳۵
اینا همه صحبت برای اینه که زمینه را اماده کنند برای یه افزایش قیمت حسابی همه سر کاریم (4438810) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۸:۴۱
همه تان دستتان در یک کاسه است و ماشین های آشغالی را چند برابر قیمت به مردم می اندازید! (4438923) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۵:۵۵:۳۴
هر کی بخرد حق اعتراض ندارد بابا بخدا این ماشین های ایرانی به درد نمی خورد از من گفتن (4439305) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۷:۱۶:۱۶
خدایا! کی این ظلم مشهود تموم میشه؟! کی یه داد ما میرسه؟
من فقط موندم وقتی این طلم اینقدر مشهوده و همه از جمله مردم و همه مسئولین از اون خبر دارند و بخش زیادی از کارشناسان هم راه حل های اون را میدونند چرا باید این وضع بدون هیچ تغییری سالها ادامه داشته باشه؟ مگه مردم ما چه گناهی کردند با این وضع درامدی این قیمتها را بپردازند؟!!! (4439480) (alef-11)
 
alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۵:۱۲:۲۹
سلام
بنده در اول تیر 96 بعلت اینکه کد ملی من زوج بود برای ثبت نام پژو 2008 به سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو رفتم
از ساعت 10 صبح تا 19 غروب تلاش کردم ولی نتوانسنم حتی یک خودرو ثبت نام کنم
حتی از ساعت های اولیه از ماه های دی و بهمن 96 هم که خالی بود تلاش کردم ولی موفق به ثبت نام نشدم
سایت به گونه ای بد برای ثبت نام با ترافیک بالا طراحی شده است که باید چند صحفه را برای ثبت نام خودرو طی کنیم ولی بین هر صحفه با صحفه بعد خطا بوجود می آمد و کار به جلو نمی رفت
در بعد از ظهر که تا پیش فاکتور نهایی چند بار پیش رفتم ولی حتی یکبار هم به درگاه بانک وصل نشدم و فکر میکنم اصلا درگاه بانک برای ما باز نبود و ما سر کار بودیم تا یک عدده از راه دیگر ثبت نام کنند
یعنی 9 ساعت حتی یک لحظه داخل درگاه بانک نشدم
تازه بعد از انتخاب نمایندگی که خود یک بحران بزرگ در انتخاب بود و پس از صدور پیش فاکتور و نهایی شدن پیش فاکتور ، وقتی جهت ورود به درگاه بانک اقدام میکردم بعد از چند بار ناکامی پیام خطا می آمد که یا ظرفیت تکمیل شده است و یا ظرفیت نمایندگی تکمیل شده است.این در حالی است که خودم مهندس مخابرات هستم و بعید می دانم اتصال به درگاه بانکی برای عموم در کار باشد.
در کل خوب ملت را سر کار گذاشتند.

در این رابطه چند سئوال مطرح است
چرا ثبت نام خودرو که استقبال زیاد دارد با سایت چند صحفه ای سنگین انجام می گیرد آیا نمی شود کل فرم در یک صحفه باشد و متقاضی آنرا پر و ارسال کند
چرا انتخاب نمایندگی در ثبت نام اولیه آورده شود که با انتخاب آن که بصورت چند صحفه که با خطا باشد و در نهایت برای کسی که موقع انتخاب ظرفیت نمایندگی باز بوده خطای تکمیل ظرفیت بیاید و اصلا می تواند انتخاب کد نمایندگی بعدا انجام گیرد و چرا محدودیت ظرفیت برای نماینده و .....
چرا وقتی درگاه بانک جوابگو نیست انتقال وجه صرفا از این راه انجام گیرد که می تواند از حضور در بانک و یا موارد دیگر انتقال کارت به کارت و یا پایا و یا ساتنا باشد.
اگر قرار است ماشین ها را به کسانی خاصی بدهید این نمایش برای چیست (4442439) (alef-1)
 
وجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۰:۳۷:۲۴
سایت الف بررسی کنه چرا خودرو ۲۰۰۸ پژو که نباید بیش از ۷۰ میلیون باشه ۱۲۰ میلیون قیمت خورده.چرا دولت رسیدگی نمیکنه یا حداقل اگر نمیتونن جلوی گرون فروشی ایرانخودرو را بگیرن عوارض گمرکی خودرو را بیارن پایین ببینیم بازم ایراخودرو قیمت کزایی میزاره (4443203) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۷:۱۹
اینها همه بازی دادن مردم است. شورای رقابت، شورای رفاقت با دولت و خودورسازها است برای دوشیدن شیره جان و مال ملت. (4443348) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۱:۰۵
بنده یه تویوتا کرولا فول آپشن سفارش عمان رو توی امارات خریدم 72000 درهم که به پول ما میشه 74.232.000 تومن حالا تا توی منطقه آزاد رسید دستم با سود وارد کننده و عوارض و بیمه و سایر مخارج شد 86 میلیون .

حالا همین ماشین پلاک ملیش 150 تا 160 میلیونه . یعنی دو برابر .

حالا یه سوال دارم :
میخواستم از مسئولین محترم بپرسم جایگاه احکام شرعی که کشور ما مفتخر به انجام اونها در شئوناتش هست این وسط کجاست ؟

چگونست که یک شرکت خارجی با آن هزینه های تولید و آن کیفیت جهانی تویوتا یک خودرو به روز تولید و از اونطرف دنیا به عمان میفرستد و با احتساب سودهای متعلقه به قیمت 74 میلیون میفروشد و همین خودرو در ایران دو برابر بیشتر یعنی 160 میلیون به فروش میرسد ؟

آیا از نظر مراجع و شرع گرفتن سود و عوارض به میزان دو برابر قیمت حلاله یا حرام ؟ (4443516) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۱:۱۳:۴۷
ایکاش برای یک مرتبه هم که شده برای بالا بردن کیفیت خودرو داخلی قاطعیت نشون می دادید چیزی که 80میلیون نفر منتظرش هستند. (4443663) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.