نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361261
قیمت خرما شکسته می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۵
در شرایطی که به گفته دبیر انجمن خرما قیمت این محصول در بازار ماه رمضان رو به افزایش است و به حدود کیلویی ۱۲ هزار تومان رسیده است، معاون سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته خرمای ذخیره‌سازی شده به زودی در غرفه‌های تک محصولی میادین تره‌بار شهرداری عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، دبیر انجمن خرما هفته گذشته از افزایش ۳۰ درصدی قیمت خرما طی یک هفته خبر داد و تصریح کرد که هر کیلوگرم خرما باید حداکثر ۵۰۰۰ تومان باشد درصورتیکه قیمت این محصول به بیش از ۱۲ هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که مهین ابراهیمی، معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی در این باره به ایسنا گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی از سال گذشته خرمایی خریداری نکرده ولی تعاونی های روستایی کشور اقدام به خرید این محصول در سال گذشته کردند که با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری تهران به زودی غرفه های بسیاری مختص عرضه خرما در میادین میوه و تره بار پایتخت به این تعاونی های روستایی اختصاص پیدا می کند تا خرمای ذخیره سازی شده خود را در بازار با هدف کنترل وتنظیم قیمت عرضه کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون در اخرین روز های سال خرما قرار داریم و محصول جدید در روز های آتی برداشت و روانه بازار می شود، نمی توان انتظار داشت محصول سال قبل به اندازه کافی وجود داشته باشد و بر این اساس ممکن است افزایش قیمت مقطعی به وجود اید چرا که بر اساس امار های موجود تقریبا موجودی انبارهای کشور نزدیک به صفر است.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: با توجه به اینکه محصول جدید خرما به زودی برداشت و در بازار عرضه می شود و همچنین برخی تعاونی های روستایی از سال گذشته اقدام به خرید خرما برای روزهای مبادایی مانند امروز کرده اند، نگرانی بابت تنظیم بازار خرما وجود ندارد، چرا که به زودی محصول ذخیره شده به بازار عرضه می شود.
 
کلمات کلیدی : خرما+ماه رمضان
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۵:۵۹
میادین تره بار؟؟!!!
حالا هرچی خرما بی کیفیت و مشکل داره که به لعنت خدا نمی ارزه میارن عرضه میکنن! می فرمایید نه!! چند روز صبر کنید. (3752703) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.