توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464267
آرتروز زانو قابل پیشگیری است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
دبیر برنامه ارتوپدی در کنگره جامعه جراحان ایران با اشاره به این‌که ساییدگی زانو از بین آرتروز‌های کل بدن شایع‌تر است، گفت: می‌توان از آرتروز زانو با روش‌های سبک زندگی سالم پیشگیری کرد.

محمود کریمی مبارکه با اشاره به این‌که ساییدگی مفاصل زانو بین آرتروزهای کل بدن شایع‌تر است، افزود: آرتروز زانو در کشور ما به‌دلیل فرهنگ، آداب غذایی، مذهبی و ... همچون نشستن چهار زانو، دو زانو و استفاده از دستشویی ایرانی، بیشترین فشار را به کشکک زانو وارد می‌کند و از شایع‌ترین بیماری‌های زانو است .

وی در ارتباط با راه‌های درمان و جلوگیری از آرتروز زانو تصریح کرد: کاهش وزن برای کسانی که افزایش وزن دارند، تقویت عضلات اطراف زانو، صحیح نشستن، استفاده از صندلی، ورزش کردن و استفاده از آسانسور به جای پله، از روش‌های پیشگیری از آرتروز زانو است.

این فوق تخصص زانوتاکید کرد: اگر درد بیمار با رعایت سبک زندگی سالم و استفاده از داروهای ضدالتهاب بهبود نیابد و همچنین نتایج رادیوگرافی حاکی از آرتروز شدید باشد، جراحی و تعویض مفصل برای بیمار ضرورت می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : آرتروز زانو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.