توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484760
معاون ستاد دیه: 2800 نفر زندانی مهریه داریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹
معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور گفت: امسال 9500 نفر زندانی جرائم غیرعمد با کمک مردم آزاد می‌شوند.

به گزارش ایسنا، علی مهربان شامگاه گذشته(دوشنبه 29 خرداد) در یازدهمین جشن گلریزان برای آزادی صدها زندانی جرائم غیرعمد استان همدان، با اشاره به اینکه نهال مردمی ستاد دیه نیم قرن گذشته به دست شهید اسدالله لاجوردی کاشته شد، اظهار کرد: سال گذشته 9341 نفر در جشن‌های گلریزان سطح کشور با مجموع بدهی 740 میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

وی افزود: ستاد دیه کشور در طول 15 سال گذشته 114 هزار نفر زندانی را با کمک‌های افراد و نهادهای مختلف آزاد کرده البته حدود 40 درصد آزادی زندانیان به علت گذشت شکات بوده است.

مهربان با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد دیه کشور در سال ٩٦ عنوان کرد: ماه مبارک رمضان امسال 300 مرکز در 31 استان کشور مشغول اجرای جشن گلریزان هستند و امید است امسال هم مانند سال گذشته بتوانیم 9500 زندانی غیرعمد را آزاد کنیم.

وجود 297 زندانی جرائم غیرعمد در همدان
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان نیز گفت: سال گذشته ٢٦٨ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان همدان آزاد شدند.

یدالله روحانی‌منش افزود: سال گذشته با مجموع بدهی 15 میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان ٢٦٨ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد شدند که از این مقدار بدهی، ٧ میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان مربوط به طلب شکات بود که گذشت کردند، ٣ میلیارد تومان مربوط به صندوق خسارات بدنی، ٣ میلیارد تومان از طرف ستاد دیه استان و ٢ میلیارد تومان نیز مربوط به بیمه‌ها بوده که اعطاء شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ٢٩٧ زندانی جرائم غیرعمد در استان وجود دارد که بیشترین بدهی یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان و کمترین بدهی ٥ میلیون تومان است.

معاون اداری و مالی ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر 15 هزار زندانی جرائم غیرعمد، 13 هزار نفر زندانی جرائم مالی، 2800 نفر زندانی مربوط به مهریه و 2400 نفر زندانی دیه در زندان‌های کشور به سرمی‌برند.
 
کلمات کلیدی : مهریه، دیه، زندانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.