نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324569
پایان مرحله نهایی خروج قلب راکتور اراک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۷
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما دیروز مرحله نهایی خروج قلب راکتور اراک را انجام دادیم و امروز هم تا حدود یک ساعت پیش کار ما کاملاً تمام شد و عصر امروز توسط بازرسان آژانس راستی آزمایی می شود.

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفتگو با خبر ساعت ۱۴ شبکه اول سیما گفت: «در مراحل نهایی هستیم و امروز و فردا کار به پایان می‌رسد و وارد دوره مهمی می‌شویم این دوره، دوره ای است که جمهوری اسلامی ایران همه فعالیت‌های هسته‌ای خود را تحقیق و توسعه خواهد داد و با یک افق بسیار روشن رسیدن به ظرفیت صنعتی ، امروز و فردا کارهای نهایی را انجام می‌دهیم و آنچه مهم است این است که بعد از ۲ سال کار فشرده بخصوص در حوزه های حقوقی سیاسی عزیزان ما در سازمانهای مختلف کار بزرگی را انجام دادند».

به گزارش فارس، وی ادامه داد: «همانطور که می‌دانید مقابل ما قدرتهای بزرگ هستند و این قدرتهای بزرگ پذیرفتند که به حقوق هسته ای ایران احترام بگذارند و الان در شرایطی هستیم که در آینده در برنامه های مختلف به مردم توضیح میدهیم که در چه شرایطی قرار داریم.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: «شرایط ما بسیار ایده آل است به لحاظ رسیدن به افق تولید سوخت هسته ای در حوزه های مختلف هم شرایط بسیار خوبی داریم مهم تر از همه اینکه از روز اجرایی شدن برجام تحریمهای ظالمانه برداشته میشود افق خوب اقتصادی خواهیم داشت.»

وی گفت: ما دیروز مرحله نهایی خروج قلب راکتور اراک را انجام دادیم و امروز هم تا حدود یک ساعت پیش کار ما کاملا تمام شد.

کمالوندی افزود: حفره های کلندریا نه قلب آن ، با سیمان پر میشود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: قرار بود کلندریا چند تکه شود اما ما نپذیرفتیم به این دلیل که میخواهیم این را به عنوان سمبل صنعت هسته ای خود نگه داریم.

وی گفت: این کار تمام شده و عصر امروز توسط بازرسان آژانس راستی آزمایی میشود و در گزارش آنها می آید و یکی دو مورد کار کوچکی که باقی مانده ظرف امروز و فردا انجام میشود و رسیدن به مرحله اجرای برجام خیلی نزدیک است .

وی افزود: بخش عمده راکتور اراک کاملا حفظ میشود و کار طراحی را هم شروع کرده ایم و ۷،۸ ماه است که کار را شروع کرده ایم و به نتیجه خوبی هم رسیده ایم و انشالالله در آینده گزارش آن را خواهیم داد.

معاون سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: عصر امروز بازرسان در اراک خواهند بود و گزارش های خود را میفرستند دوستان ما هم در وین حضور دارند و آخرین کار های نوشتاری در حال انجام است.

وی افزود: کارهایی که باید انجام می شده از طرف دو طرف انجام شده و با پایان کارهای نوشتاری امروز یا فردا وارد مرحله اجرا می شویم.

کمالوندی عنوان کرد: برای بازطراحی راکتور اراک حتما چینی ها حضور دارند برای بازطراحی راکتور سند بسیار قوی ای امضا شده که در آن کشورها تعهدات خود را اعلام کرده اند که در حوزه های مختلف از جمله طراحی بازنگری در طراحی چون کار هسته ای کار مهمی است و نمیشود صرفا به طراحی بسنده کرد و حتما باید بازنگری شود و باید دو گروه باشند که یکی طراحی بکند و یکی باز طراحی و در حوزه تامین تجهیزات قرار است به ما کمک کنند.مهم این است که اراده دوستان ما این است که چون توانایی دارند خودشان این کار را اجرا بکنند.

وی ادامه داد: ما هم سند رسمی داشتیم و هم قراردادهای فرعی که درحال تنظیم است آنچه که مهم است ما کار فرعی را به خارجی ها میسپاریم و کار اصلی در دست خودمان است.
 
کلمات کلیدی : رآکتور اراک+کمالوندی
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۱۹:۲۹:۱۲
بعد از خارج کردن قلب رآکتور اراک، بیائید کمپین تقاضای پخش زنده مراسم پرکردن قلب رآکتور اراک از سیمان راه بیاندازیم!!!
سند افتخار دیپلماسی لبخند حسن روحانی باید برای همیشه در تاریخ این سرزمین ثبت و ضبط بماند، تا آیندگان بدانند در این برهه از تاریخ دولت انفعال و تزویر و تعلیق چه بر سر منافع ملی آورد!!! (3468033) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۱:۳۳:۲۳
شما اگر وضعیت خراب اقتصادی که حاصل همین تحریم ها چند ساله هست و فشاری که روی مردم ایران هست را درک می کردی . به این توافق نمی تاختی بهتر هست به جای جناحی نگاه کردن ملی نگاه کنیم این توافق مورد تائید نظام هست وگرنه روحانی به تنهایی اجازه نداشت (3468927) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۱:۴۶:۲۵
درود خدا بر روحانی و ظریف و تیم مزاکره کننده اگه این دولت نبود الان تمام مغازه ها غارت شده بود ، نان خالی گیر کسی نمی امد کسانیکه مخالف هستند از کاسه بدستان تحریم هستند و تحریم ها براشون سود میلیاردی داشته
آخ دلم واسشون میسوزه که از اون سودهای کلان دیگه خبری نیست امثال بابک ها (3468972) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۱:۳۰:۳۱
خروج قلب راکتور اراک یعنی اینکه غرور ما شکسته شده ودیگه تحریم جه کاری می خواهد با ما بکند که نمی تواند ؟ (3468178) (alef-11)
 
ali
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۲:۱۰:۴۳
مطمئن باشید هدف غرب و آمریکا از توافق هسته ای خریدن زمان برای براندازی حمهوری اسلامی است و خوش باوران با دست خود مملکت رو به باد فنا دادند.

نیویورک تایمز در تحلیلی نوشت حلقه تحریم ها دور ایران آهسته آهسته تنگ می شود/ روحانی هیچ امیدی به بهبود شرایط اقتصادی ندارد

این روزنامه آمریکایی نوشت:
🔹دولت «باراک اوباما» در اقدامی سنجیده مشغول طراحی دور جدیدی از تحریم‌ها در پاسخ به آزمایش‌های اخیر موشک‌های بالستیک ایران است.
🔹 تحریم‌های جدید علیه ایران لازم است اما نه آن قدر محکم و یکجا که باعث شود ایران از خیر توافق هسته‌ای بگذرد بلکه بصورت آهسته.
🔹 «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران شتابان در حال گام برداشتن به سمت اجرای توافق هسته‌ای است. انتخابات حساس فوریه (7 اسفند) پیش روست و روحانی هیچ امیدی به پیشرفت اقتصادی کشور که با از میان برداشته شدن تحریم‌ها محقق خواهد شد، ندارد.
🔹 اوباما گفته که حتی بعد از آنکه سخت‌ترین تحریم‌های ایران هم به موجب توافق هسته‌ای لغو شود؛ تحریم‌هایی که مربوط به اقدامات ایران در راه تولید موشک، حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر است همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و اجرا خواهد شد. (3468216) (alef-13)
 
جلیلیان
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۲:۵۶:۴۶
ایران اورانیوم غنی شده و آب سنگینش را که تقدیم کرد و حال اقدام غم انگیز بتون ریزی در قلب راکتور اراک برگ برنده ی دیگر دشمنان کشورمان است و ما منتظریم تا ببینیم دیپلماسی لبخند برای کشورمان چه نفعی به همراه دارد . (3468270) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۳:۴۷:۵۴
متاسفم که هم چرخ اقتصاد مردم از کار افتاد و هم سانتریفیوج ها از گردش باز ایستادند (3468330) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۳:۴۸:۳۵
روحانی موچکریم که همه چیز را تخریب کردی .... (3468331) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۰۱:۵۴:۴۴
فارغ از هر رنگ و بوی سیاسی دردناک است. (3468466) (alef-3)
 
پرهام
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۰:۴۳:۲۹
اینکار جز سند بر جام است و کار خوبی است چون با اینکار تعامل با دنیا خارج بیشتر می شود مثلا اگر اینکار انجام نمی شد چه کمکی به مردم که در حال تحریم هستن میشد بعضی ها از تحریمها فایده بردن و داد وامصیبتا سر می دهند که ای وای قلب راکتور خارج شد در صورتی که قلب اصلی مربوط به ملت ایران است که می خواهند
با جهان تعامل کنند (3468820) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۱:۰۶:۱۵
آفرین بر روحانی که هم چرخ زندگی مردم را به راه انداخت وهم سانتریفیوزها رامچکریم (3468865) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۵۹:۳۴
الف عزیز استفاده از عبارت "قلب راکتور" یک حرکت تحریک کننده است.

ظاهراً نویسنده محترم قصد تزریق نظرات خود به دیگران دارد. (3469191) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.