نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423866
کارشناسان در گفتگو با الف مطرح کردند؛
قرار بود حلب به پایتخت تروریست ها تبدیل شود/ شطرنج نظامی در سوریه به نفع بشار اسد تغییر کرد
بخش بین الملل الف، 24 آذر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
نظامیان ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت با تسلط بر شهر «حلب» دستاورد تاریخی دیگری را در نبرد با تکفیریها رقم زدند؛ دستاوردی که آزادسازی دیگر مناطق اشغالی در سوریه را بیش از پیش تسهیل می‌کند.

در این ارتباط جعفر قنادباشی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در مورد آزادسازی حلب و آینده جنگ در سوریه اظهار داشت: پیروزی حلب دستاورد بسیار بزرگ سیاسی، نظامی و تبلیغاتی است که تنها موضع نظامی نبوده بلکه دستاورد بزرگی است که موجب شده تا زیان‌های اساسی به گروههای تروریستی و سیاست های غرب وارد کند و تمام منافع آنها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
 
وی تصریح کرد: آزادسازی حلب موجب شد تا محوری ترین و مرکزی ترین نقاط سوریه از دست تروریست ها خارج شود و نقشه های آنها را خنثی کند. تروریست‌ها با حمایت کشورهای غربی درصدد بودند تا حکومت دست نشانده ای را بر روی کار بیاورند و حلب را به پایتخت تروریستی خود تبدیل کنند لذا پیروزی حلب ضربه سنگینی برای آنها و حامیانشان بود.
 
این کارشناس مسائل بین المللی افزود:  طرحی که در حلب پیاده شد با کمک های مالی و نظامی عربستان و ترکیه بود که قرار بود با تصرف حلب، و حکومتی دست نشانده، غرب طرح خاورمیانه جدید را اجرایی کند که خوشبختانه با غلبه جبهه مقاومت بر گروههای تروریستی نقشه آنها نقش برآب شد.
 
قنادباشی ادامه داد: گروههای تروریستی همواره در صدد بودند تا با براندازی حکومت سوریه، ایران و جبهه مقاومت را تضعیف کنند و جغرافیای منطقه را تغییر دهند که شکست خوردند. آزادسازی حلب جنگ در سوریه را به نفع مقاومت و دولت سوریه تغییر خواهد داد چراکه سوریه تجربیات زیادی به دست آورده و آسیب پذیر شده است لذا تروریست ها دیگر نخواهند توانست بر حلب غلبه کنند.
 
قنادباشی با بیان اینکه هم اکنون کشورهای غربی به دنبال تبلیغات منفی و جنگ روانی علیه دولت سوریه هستند، گفت: در حال حاضر به دلیل پیروزی ارتش سوریه در حلب، کشورهای غربی به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه جبهه مقاومت و ارتش سوریه هستند تا از این طریق بتوانند بر ناکامی و شکست های خود در حلب سرپوش بگذارند، آنها در حال حاضر ادعا می کنند که ارتش و دولت سوریه در حلب مردم را سرکوب کرده و گروههای ترویستی عقب نشینی کرده اند و شکست نخورده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: آزادسازی حلب، جنگ در سوریه را به نفع جبهه مقاومت تغییر داده است و به نظر میرسد که تحولات میدانی به سمت پیروزی دولت سوریه پیش خواهد رفت.
 
***هانی زاده: آزادسازی حلب، شطرنج نظامی را به سمت سوریه تغییر داد
حسن هانی زاده در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی الف، در مورد آزادسازی حلب اظهار داشت: حلب یک شهر استراتژیک است و اهمیت بسیار بالایی در تغییر معادلات بحران داخلی سوریه دارد. حضور گروهک های تروریستی در حلب با این هدف بود که بخش‌هایی از شمال غرب و جنوب سوریه تجزیه شود و به همین دلیل گروه تروریستی داعش، جبهه النصره و ارتش آزاد تمام تلاش خود را برای اشغال و حفظ حلب به کار گرفتند چراکه حلب فاصله کمی با مرز ترکیه داشته و شهر ادله نیز در مجاورت آن قرار دارد.
 
این کارشناس مسائل بین المللی ادامه داد: شمارش معکوس برای سرکوب گروههای تروریستی و آزاد سازی کامل حلب از مدت ها پیش آغاز شده بود، که در حال حال حاضر گروههای تروریستی از این شهر بیرون رانده شدند و راههای ارتباطی شمال و جنوب آنها با یکدیگر قطع شده است.
 
وی در مورد موضع گیری مخالفان گروههای تروریستی در آزادسازی حلب اظهار افزود: مخالفین دولت سوریه با آغاز بحران در این کشور همواره به دنبال منافع خود بودند که عربستان، ترکیه، قطر و امریکا در یک گروه قرار گرفتند.عربستان تاکنون 36 میلیارد دلار کمک مالی و نظامی به تروریست ها کرده است که همواره با شکست مواجه شده اند.

از سوی دیگر ایران، عراق و جبهه مقاومت نیز همواره در کنار دولت سوریه بوده و برای سرکوب گروههای تروریستی تلاش کرده اند.
 
هانی زاده خاطر نشان کرد: با آزادسازی حلب شطرنج نظامی به سمت سوریه تغییر کرده است و امیدواریم سال 2017 سال آرامش و استقلال سوریه باشد و تمام گروههای تروریستی از این کشور بیرون رانده شوند.
 
وی تاکید کرد: عربستان، قطر و ترکیه همواره درصدد هستند تا با جریان سازی علیه دولت سوریه، اوضاع حلب را به نفع خود تغییر دهند، درحالیکه با توجه به خبرهایی که رسیده است، تروریست ها با لباس مردمی در حال فرار از حل هستند.
 
کلمات کلیدی : حلب، سوریه، گروههای تروریستی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۲۸:۲۴
شرق حلب يا كل حلب ازاد شد (4065988) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۳۱:۳۶
در این موقعیت حساس چرا علی‌رغم گذشت دو ماه از بازگشت ماموریت سفیر کشورمان در سوریه، این سفارت بدون سفیر و با سرپرست اداره می‌شود؟ مگر نه اینکه سوریه خط مقدم امنیت ملی ما و امنیت کل منطقه است. (4065991) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۵۳:۳۹
ازاد سازی حلب را به رجب تسلیت عرض نموده وبرایش از خداوند مننان صبر عاجل خواستارم (4066069) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۵۷:۳۳
سلامی هم بدیم خدمت آقای رجب و سلمان (ترکیه و عربستان)
و اینکه آب یخ بخورند تا خنک شوند (4066077) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۱۰:۲۵
اسم آنچه در سوریه می گذرد هر چه باشد شطرنج نیست (4066098) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۲۰:۱۳:۵۷
یکی یه لیوان اب قند بده دست رجب! (4066856) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۷:۲۶
گرفتن هر جایی هنر نیست....هنر نگهداشتن و تامین امنیتش است که با نیروی نظامی امکان ندارد بلکه همکاری همه مردم لازم است. (4067602) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.