توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483464
آمریکا پهپاد روباتیک می سازد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
پنتاگون قصد دارد ارتشی از پهپادهای روباتیک بسازد که با استفاده از هوش مصنوعی حرکات هواپیماهای اطراف خود را تقلید کنند. از این پهپادها برای ماموریت های کاملا خودکار استفاده می شود.

به گزارش مهر به نقل از وال استریت ژورنال، پنتاگون به زودی ارتشی از پهپادهای روباتیک می سازد که علاوه بر سریع بودن، هوشمند هم هستند و می توانند همراه هواپیماهای جنگنده پرواز کنند.

در همین راستا «کراتوس دیفنس»، استارت آپی در سیلیکون ولی دو دسته پهپاد طراحی کرده تا به عنوان همکاران جنگنده ها در ماموریت های نظامی شرکت کنند. این پهپادها هنوز در مرحله آزمایش هستند.

نخستین نمونه به نام UTAP-۲۲ Mako یک پهپاد سریع السیر است که می تواند ترکیبی از اسلحه های مختلف را حمل و با سرعت ۱۱۲۳ کیلومتر در ساعت پرواز کند. نمونه دوم نیز یک هواپیمای بی سرنشین به نام XQ-۲۲۲ Valkyrie است که حداکثر سرعت آن ۱۰۴۹ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است.

 کارشناسان صنعت هوایی معتقدند سرعت زیاد این پهپادها به آنها اجازه می دهد همراه جنگنده هایی مانند F-۱۶  و F-۳۵ پرواز کنند.

این هواپیماهای بدون سرنشین با استفاده از هوش مصنوعی حرکات هواپیماهای اطراف خود را تقلید می کنند. به عبارت دیگر نیازی نیست خلبانی روی زمین آنها را کنترل کند. چنین سیستم هایی می توانند ماموریت های کاملا خودکار را انجام دهند.

 
 
کلمات کلیدی : پهپاد+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.