توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452260
دو پله صعود در مبارزه با فساد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۰
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت:«برخی مسئولان و کارشناسان این مساله را مطرح می‌کنند که فساد در ایران، ظرف دو برنامه گذشته، نهادینه شده است.»

به گزارش از اتاق تهران،حسن عابدی جعفری با بیان اینکه فساد اداری و اقتصادی به عنوان یک بیماری صعب‌العلاج و نه لاعلاج در دنیا روند صعودی را در پیش گرفته است، گفت: پیش روی فساد با چنان سرعتی در حال وقوع است که سال گذشته در زمینه مبارزه و کنترل فساد، هیچ کشوری در مقیاس 100، امتیازی بیش از 90 را کسب نکرده است.

 او ادامه داد: این بیماری به صورت اپیدمی در حال گسترش است و به مثابه یک بیماری در سطح سرماخوردگی نیست. به همین سبب ضرورت دارد که به تناسب ابعاد فساد، اقدامات موثری در جهت مبارزه با آن صورت گیرد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اینکه ایران نیز به بلیه فساد دچار است، گفت: برخی مسئولان و کارشناسان این مساله را مطرح می‌کنند که فساد در ایران، ظرف دو برنامه گذشته، نهادینه شده است. این بدان معناست که ما ظرفیت‌های برنامه چهارم و پنجم را برای مبارزه با فساد از دست داده‌ایم.

 او در ادامه از صعود دو پله‌ای ایران در کنترل فساد خبر داد و گفت: خبر خوش اینکه ایران ظرف دو تا سه سال گذشته، موفق شده است، گستره فساد را تثبیت کند و ارزیابی نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که ایران در این زمینه دو پله صعود داشته است. البته این دو رتبه کفایت نمی‌کند و ایران باید در دو برنامه توسعه آتی، به طور متوسط 5 تا 7 پله بهبود حاصل کند.

حسن عابدی جعفری سپس به اقدامات اتاق در جهت مبارزه با فساد پرداخت و گفت: اتاق تهران گام‌های مثبتی در این مسیر برداشته وکمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران کارگروهی را به این مساله اختصاص داده است. همچنین دو همایش نیز ظرف دو سال گذشته، با همین موضوع برگزار شده است. در عین حال، اتاق تهران دست به این ابتکار زده که استاندارهای جهانی در زمینه مبارزه با فساد را در سال آینده در مورد تعدادی از شرکت‌ها به طور آزمایشی اجرا کند.

او در ادامه تاکید کرد که بدون هماهنگی میان مردم، بخش خصوصی و دولت، مبارزه با فساد موفقیت‌آمیز نخواهد بود و چنانچه هر یک از این بخش‌ها در میدان جنگ با فساد نباشند، قربانی این پدیده خواهند بود.
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۱:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۰:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۱۹:۳۱
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۴:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۰:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : مبارزه با فساد+فساد اقتصادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.