توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449561
تکلیف پلاسکونشینان مستاجر در نور چیست؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۳
پس از تعیین تکلیف برای کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو جانمایی آنها در مجتمع تجاری نور همچنان برخی مسائل و مشکلات وجود دارد که کسی به آنها توجهی نمی‌کند و می‌توان به وضعیت مستاجران پلاسکو در نور به عنوان یکی از این مشکلات اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، بیش از ۴۰ روز از آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو به عنوان بلندترین مجتمع تجاری پایتخت می‌گذرد اما کسبه آسیب‌دیده آن همچنان با مشکلاتشان دست و پنجه نرم می‌کنند و بر اساس آخرین اطلاعات خبرنگار ایسنا، جانمایی آنها هنوز در مجتمع تجاری نور در پی اعتراض برخی از کسبه پلاسکو ادامه دارد.

اما این همه مشکلات پلاسکونشینان نیست و مستاجرانی که در ساختمان پلاسکو بودند، بعضا تکلیفشان مشخص نیست و کسی هم جرات نمی‌کند درباره آنها صحبت کند، چرا که کسبه ساختمان پلاسکو خود به نوعی مستاجر بنیاد مستضعفان بودند و تنها سرقفلی‌شان را در اختیار داشتند و بر اساس قانون نباید آن را به شخص ثالثی اجاره می‌دادند.

حالا که ساختمان پلاسکو فرو ریخته و جای جدیدی برای سرقفلی‌داران این ساختمان بلند تجاری در نظر گرفته شده است، مستاجران پنهان پلاسکو نمی‌توانند حقوق خود را دریافت کنند و باید منتظر صاحبان سرقفلی بمانند تا ببینند آنها حق‌شان را می‌دهند یا خیر البته در برخی موارد مشاهده شده که مستاجران به حقوق‌شان رسیده‌اند اما اینکه چنین اتفاقی در پلاسکو رخ داده و کسی درباره آن صحبت نمی‌کند تا همچنان به صورت پنهانی واحدهای صنفی اجاره داده شود، خود جای سوال دارد.

بر اساس تصمیمات و مصوباتی که در حمایت از آسیب‌دیدگان پلاسکو اعلام شد صاحبان سرقفلی آسیب‌دیده تا چهار ماه به صورت رایگان در مجتمع نور اسکان داده می‌شوند و پس از آن به ازای هر متر مغازه ۴۵ هزار تومان اجاره‌بها پرداخت می‌کنند اما مشخص نیست که چه رابطه تجاری بین صاحبان سرقفلی و مستاجران‌شان در پلاسکو وجود داشته و هم‌اکنون مجتمع نور با این شرایط در اختیار پلاسکونشینان قرار گرفته آنها چه شرایطی برای مستاجرانشان در نظر می‌گیرند و اساسا حق چه کسی در مجتمع نور ضایع می‌شود؟
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + مجتمع تجاری نور + ساختمان پلاسكوی تهران + واحدهای صنفی پلاسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.