توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439661
فعالیت پرستاران بدون پروانه صلاحیت ممنوع است
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: هرگونه فعالیت به عنوان پرستار در بیمارستان های دولتی و خصوصی و دیگر مراکز درمانی منوط به دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمد میرزابیگی، در آستانه روز پرستار، در دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: از ابتدای امسال ۱۰هزار نفر از پرستاران که مدارک شان را تحویل داده‌اند پروانه صلاحیت حرفه ای دریافت کردند و سال آینده نیز ۱۰ هزار پرستار دیگر این پروانه را دریافت خواهند کرد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بازآموزی را  مهمترین شاخص در اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران ذکر کرد و گفت: براساس قوانین مربوط به این حوزه، از این پس تنها پرستارانی که این پروانه را اخذ کرده باشند می توانند در چارچوب این حرفه و تحت عنوان پرستار در جامعه فعالیت کنند و هرگونه فعالیت به عنوان پرستار در بیمارستان های دولتی و خصوصی و دیگر مراکز درمانی منوط به دریافت این پروانه است.

میرزابیگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد معاونت پرستاری برای اولین بار در وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: معاونت پرستاری یکی از دغدغه های پرستاران و فعالان این حوزه بود که ما از سال ۷۵ پیگیر اجرایی شدن آن بودیم و خوشبختانه این آرزو با حمایت مسئولان و مقام عالی وزارت در این دولت محقق شد.

وی با اشاره به سطح‌بندی خدمات پرستاری در دو سطح خدمات حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در این دوره، به عنوان یکی از مهمترین اقدامات این معاونت، خاطرنشان کرد: حدود 60درصد خدمات پرستاری تخصصی و در سطح حرفه‌ای و 40 درصد آن خدمات اولیه و غیرحرفه‌ای است.
 
کلمات کلیدی : پرستاران + وزارت بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.