توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499269
وزیر دفاع لبنان: هماهنگی سیاسی- نظامی با سوریه نداریم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
وزیر دفاع لبنان وجود هرگونه هماهنگی نظامی و سیاسی میان دو طرف لبنانی و سوری برای مبارزه با داعش را رد کرد اما احتمال وجود چنین هماهنگی را بعید ندانست و گفت: این امر در راستای منافع ملی لبنان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، یعقوب الصراف، وزیر دفاع لبنان در گفتگو با رادیو "صدای لبنان" علت عدم هماهنگی میان دو طرف سوری و لبنانی برای مبارزه با داعش را اختلافات سیاسی در این پرونده دانست و گفت: هیچ گونه هماهنگی سیاسی نظامی میان لبنان و سوریه وجود ندارد اما ما تعدادی از اسرا را آزاد کردیم و این امر به لطف هماهنگی‌های نظامی میان دو کشور سوریه و لبنان انجام شد.

وزیر دفاع لبنان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد که لبنان برای ورود به عملیات از آمریکا درخواست حمایت کند یا نه، گفت: ارتش هرگز از هیچ طرفی درخواست کمک نخواهد کرد.

این مسئول لبنانی در ادامه از همه خواست در قدرت ارتش و توان آن جهت بالا بردن سطح آمادگی برای عملیات راس بعلبک و القاع تردید نکنند.

وی گفت: تصمیم‌گیری نظامی در این مساله تنها به ارتش بازمی‌گردد و تصمیم‌گیری سیاسی بنا بر تصمیم دولت در کابینه اتخاذ می‌شود.

الصراف افزود: از جمله مشکلاتی که ارتش با آن مواجه است،‌ تجهیز نیروها به اسلحه و پس از آن نصیحت‌ها است، آنچه از افکار عمومی و کارشناسان انتظار می‌رود، آن است که ارتش را با موضعگیری‌ها و رویکردهایشان تحت فشار قرار ندهند.

ارتش لبنان امروز پایگاه‌های شبه‌نظامیان مسلح در ارتفاعات راس بعلبک و الفاکهة را هدف آتش سنگین توپخانه‌اش قرار داد و صدای این بمباران به تمامی شهرک‌ها در بقاع شمالی رسید.
 
کلمات کلیدی : لبنان + سوریه + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.